Nie podano opisu zmian Znacznik: VisualEditor |
|||
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 9: | Linia 9: | ||
|Edycja_WSC = 6. WSC |
|Edycja_WSC = 6. WSC |
||
|Sezon = Jesień 2006 |
|Sezon = Jesień 2006 |
||
− | |Data_rozpoczęcia = 10 |
+ | |Data_rozpoczęcia = [[10 październik]] |
− | |Data_zakończenia = 1 |
+ | |Data_zakończenia = [[1 grudzień]] |
− | |Organizatorzy = [[Larian|MaTT89]]<br>Rafał_Warszawa |
+ | |Organizatorzy = [[Larian|MaTT89]]<br>[[Rafał_Warszawa]] |
|Kraj = {{Państwo|SWE}} |
|Kraj = {{Państwo|SWE}} |
||
− | |Miasto = Malmö |
+ | |Miasto = [[Malmö]] |
|Ilość_uczestników = 34 |
|Ilość_uczestników = 34 |
||
|Debiut = {{Państwo|AZE}}<br>{{Państwo|BRA}}<br>{{Państwo|JOR}}<br>{{Państwo|KEN}}<br>{{Państwo|MKD}}<br>{{Państwo|SRB}} |
|Debiut = {{Państwo|AZE}}<br>{{Państwo|BRA}}<br>{{Państwo|JOR}}<br>{{Państwo|KEN}}<br>{{Państwo|MKD}}<br>{{Państwo|SRB}} |
||
Linia 21: | Linia 21: | ||
|Zwycięzca = elf |
|Zwycięzca = elf |
||
|Zwycięski_kraj = {{Państwo|SWE}} |
|Zwycięski_kraj = {{Państwo|SWE}} |
||
− | |Wykonawca = Fame |
+ | |Wykonawca = [[Fame]] |
|Tytuł_piosenki = All in the game |
|Tytuł_piosenki = All in the game |
||
|Ilość_punktów = 112 |
|Ilość_punktów = 112 |
||
}} |
}} |
||
− | '''6. edycja Worldvision Song Contest''' odbyła się w [[Szwecja|Szwecji]], w [[ |
+ | '''6. edycja Worldvision Song Contest''' odbyła się w [[Szwecja|Szwecji]], w [[Malmö]]. Do Szwecji swoich reprezentantów wysłało 34 państwa. Edycja ta obfitowała w dyskwalifikacje. |
− | Konkurs wygrał reprezentant gospodarzy zespół Fame, który nieznacznie wyprzedził Gracię z [[Niemcy|Niemiec]] oraz duet Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo z [[Włochy|Włoch]]. |
+ | Konkurs wygrał reprezentant gospodarzy zespół [[Fame]], który nieznacznie wyprzedził [[Gracia|Gracię]] z [[Niemcy|Niemiec]] oraz duet [[Gigi D'Alessio]] & [[Anna Tatangelo]] z [[Włochy|Włoch]]. |
== Sprawy organizacyjne == |
== Sprawy organizacyjne == |
||
===Organizatorzy=== |
===Organizatorzy=== |
||
− | Organizatorami 6. edycji Worldvision Song Contest byli '''MaTT89''' oraz '''Rafał_Warszawa'''. Jednak ten drugi organizator nie wykazywał się praktycznie żadną inwencją i MaTT89 sam praktycznie organizował |
+ | Organizatorami 6. edycji Worldvision Song Contest byli '''[[Larian|MaTT89]]''' oraz '''[[Rafał_Warszawa]]'''. Jednak ten drugi organizator nie wykazywał się praktycznie żadną inwencją i [[Larian|MaTT89]] sam praktycznie organizował tę edycję. |
===Terminarz=== |
===Terminarz=== |
||
− | + | 10 października został podany terminarz 6. WSC. Konkurs rozpoczął się 13 października, a zakończył 1 grudnia 2006 roku galą finałową, ogłoszeniem zwycięzcy oraz uroczystym zakończeniem 6. WSC. |
|
===Uczestnicy=== |
===Uczestnicy=== |
||
− | Pełna lista uczestników została podana |
+ | Pełna lista uczestników została podana 21 października 2006 roku. Zorganizowane zostały dwa półfinały. Pierwotnie miały to być półfinały kontynentalne, jednak z powodu dużych dysproporcji i mniejszej liczby chętnych zaniechano takiego dzielenia. W finale znaleźli się od razu '''[[Kai]]''', '''[[Sharkan]]''' i '''[[Cooltowiec]]''' gdyż w poprzedniej edycji zajęli miejsca na podium. |
[[Grafika:6.wsc uczestnicy.png|350px|thumb|left|Mapa krajów biorących udział w 6. WSC]] |
[[Grafika:6.wsc uczestnicy.png|350px|thumb|left|Mapa krajów biorących udział w 6. WSC]] |
||
− | + | <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> |
|
+ | <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> |
||
== Półfinały == |
== Półfinały == |
||
− | + | 23 października odbyło się losowanie półfinałów. W półfinałach brało udział 31 piosenek, które zostały podzielone na dwa półfinały. |
|
===Półfinał A=== |
===Półfinał A=== |
||
+ | {| class="wikitable sortable" |
||
− | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" |
||
|- |
|- |
||
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
||
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 1 || {{Państwo|GBR}} |
| 1 || {{Państwo|GBR}} |
||
− | | tygryssa || [[Cascada]] || ''Ready for love'' || 84 |
+ | | [[tygryssa]] || [[Cascada]] || ''Ready for love'' || 84 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 2 || {{Państwo|LVA}} |
| 2 || {{Państwo|LVA}} |
||
− | | Paxioo || [[Lauris Reiniks]] & [[Maarja |
+ | | [[Mystery|Paxioo]] || [[Lauris Reiniks]] & [[Maarja]] || ''And you came'' || 83 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 3 || {{Państwo|NOR}} |
| 3 || {{Państwo|NOR}} |
||
− | | michaelsen || [[M2M]] || ''Everything you do'' || 75 |
+ | | [[michaelsen]] || [[M2M]] || ''Everything you do'' || 75 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 4 || {{Państwo|RUS}} |
| 4 || {{Państwo|RUS}} |
||
− | | Eurowizja.Blog. |
+ | | [[Eurowizja.Blog.PL]] || [[Julia Savicheva]] || ''Korabli'' || 73 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 5 || {{Państwo|BEL}} |
| 5 || {{Państwo|BEL}} |
||
− | | Damianos || [[Sylver]] || ''Hold me in your arms'' || 67 |
+ | | [[Damianos]] || [[Sylver]] || ''Hold me in your arms'' || 67 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 6 || {{Państwo|JPN}} |
| 6 || {{Państwo|JPN}} |
||
− | | Adam || [[Ayumi Hamasaki]] || ''Heaven'' || 63 |
+ | | [[Adam]] || [[Ayumi Hamasaki]] || ''Heaven'' || 63 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 7 || {{Państwo|DEU}} |
| 7 || {{Państwo|DEU}} |
||
− | | Schczur|| [[Rammstein]] & [[Tatu]] || ''Moskau'' || 59 |
+ | | [[jaRek|Schczur]] || [[Rammstein]] & [[Tatu]] || ''Moskau'' || 59 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 8 || {{Państwo|SRB}} |
| 8 || {{Państwo|SRB}} |
||
− | | sobix || [[Aca Lukas]] || ''Jagnje Moje'' || 49 |
+ | | [[sobix]] || [[Aca Lukas]] || ''Jagnje Moje'' || 49 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 9 || {{Państwo|GRC}} |
| 9 || {{Państwo|GRC}} |
||
− | | damian123 || [[Sakis Rouvas]] || ''Disco girl'' || 41 |
+ | | [[damian123]] || [[Sakis Rouvas]] || ''Disco girl'' || 41 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 10 || {{Państwo|HRV}} |
| 10 || {{Państwo|HRV}} |
||
− | | Sierak || [[Alka Vucic]] || ''Crnina'' || 38 |
+ | | [[Sierak]] || [[Alka Vucic]] || ''Crnina'' || 38 |
|- |
|- |
||
| 11 || {{Państwo|PRI}} |
| 11 || {{Państwo|PRI}} |
||
− | | Klemz || [[Luis Fonsi]] || ''Nada es para siempre'' || 34 |
+ | | [[Klemz]] || [[Luis Fonsi]] || ''Nada es para siempre'' || 34 |
|- |
|- |
||
| 12 || {{Państwo|AZE}} |
| 12 || {{Państwo|AZE}} |
||
Linia 87: | Linia 88: | ||
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|ALB}} |
| - || {{Państwo|ALB}} |
||
− | | Kuba12 || [[Blero]] || ''Eja ti'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
+ | | [[Kuba12]] || [[Blero]] || ''Eja ti'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|MKD}} |
| - || {{Państwo|MKD}} |
||
Linia 93: | Linia 94: | ||
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|POL}} |
| - || {{Państwo|POL}} |
||
− | | Zakrześ || [[Gosia Andrzejewicz]] || ''Cud'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
+ | | [[Zakrześ]] || [[Gosia Andrzejewicz]] || ''Cud'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
|} |
|} |
||
===Półfinał B=== |
===Półfinał B=== |
||
+ | {| class="wikitable sortable" |
||
− | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" |
||
|- |
|- |
||
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
||
Linia 108: | Linia 109: | ||
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 3 || {{Państwo|FRA}} |
| 3 || {{Państwo|FRA}} |
||
− | | Adamek || [[Pascal Obispo]] & [[Melissa Mars]] || ''1980'' || 81 |
+ | | [[Adamek]] || [[Pascal Obispo]] & [[Melissa Mars]] || ''1980'' || 81 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 4 || {{Państwo|ISL}} |
| 4 || {{Państwo|ISL}} |
||
− | | kamilb || [[Í svörtum fötum]] || ''Ţessa nótt'' || 68 |
+ | | [[kamilb]] || [[Í svörtum fötum]] || ''Ţessa nótt'' || 68 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 5 || {{Państwo|EST}} |
| 5 || {{Państwo|EST}} |
||
− | | Meller || [[Ines]] || ''Iseendale'' || 64 |
+ | | [[Meller]] || [[Ines]] || ''Iseendale'' || 64 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 6 || {{Państwo|ITA}} |
| 6 || {{Państwo|ITA}} |
||
− | | Adriann || [[Gigi D'Alessio]] & [[Anna Tatangelo]] || ''Un nuovo bacio'' || 61 |
+ | | [[Adriann]] || [[Gigi D'Alessio]] & [[Anna Tatangelo]] || ''Un nuovo bacio'' || 61 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 7 || {{Państwo|ARG}} |
| 7 || {{Państwo|ARG}} |
||
− | | Scott || [[Marcela Morelo]] || ''Te esta pasando lo mismo que a mi'' || 57 |
+ | | [[Scott]] || [[Marcela Morelo]] || ''Te esta pasando lo mismo que a mi'' || 57 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 8 || {{Państwo|BRA}} |
| 8 || {{Państwo|BRA}} |
||
− | | bartesc || [[Wanessa Camargo]] || ''Nao resisto a nos dois'' || 55 |
+ | | [[bartesc]] || [[Wanessa|Wanessa Camargo]] || ''Nao resisto a nos dois'' || 55 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 9 || {{Państwo|ROU}} |
| 9 || {{Państwo|ROU}} |
||
− | | Rafał_Warszawa || [[Nicola]] || ''Halimah'' || 53 |
+ | | [[Rafał_Warszawa]] || [[Nicola]] || ''Halimah'' || 53 |
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 10 || {{Państwo|IRN}} |
| 10 || {{Państwo|IRN}} |
||
Linia 132: | Linia 133: | ||
|-style="background:#ccffcc" |
|-style="background:#ccffcc" |
||
| 11 || {{Państwo|TUR}} |
| 11 || {{Państwo|TUR}} |
||
− | | |
+ | | [[Sakuak Nelgonsom|Komarenko]] || [[Athena]] || ''Holigan'' || 49 |
|- |
|- |
||
| 12 || {{Państwo|ESP}} |
| 12 || {{Państwo|ESP}} |
||
− | | backteria || [[Alba & Marta]] || ''Bicho raro'' || 28 |
+ | | [[backteria]] || [[Alba & Marta]] || ''Bicho raro'' || 28 |
|- |
|- |
||
| 13 || {{Państwo|JOR}} |
| 13 || {{Państwo|JOR}} |
||
− | | jakobs || [[Diana Karazon]] || ''Omri law leila'' || 23 |
+ | | [[jakobs]] || [[Diana Karazon]] || ''Omri law leila'' || 23 |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|AUS}} |
| - || {{Państwo|AUS}} |
||
− | | Arti || [[Rogue Traders]] || ''Watching you'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
+ | | [[Arti]] || [[Rogue Traders]] || ''Watching you'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|FIN}} |
| - || {{Państwo|FIN}} |
||
− | | Tysia || [[Nightwish]] || ''Away'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
+ | | [[Papillon|Tysia]] || [[Nightwish]] || ''Away'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
| - || {{Państwo|VEN}} |
| - || {{Państwo|VEN}} |
||
− | | Włodek || [[Carlos Baute]] || ''Te regalo'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
+ | | [[Wlodek|Włodek]] || [[Carlos Baute]] || ''Te regalo'' || align="center" colspan=2 | '''DSQ''' |
|} |
|} |
||
== Finał == |
== Finał == |
||
+ | Zagwarantowane miejsce w finale mieli '''[[Kai]]''', '''[[Sharkan]]''' oraz '''[[Cooltowiec]]'''. |
||
− | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" |
||
+ | {| class="wikitable sortable" |
||
|- |
|- |
||
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
! MSC !! Kraj !! Uczestnik !! Wykonawca !! Piosenka !! Punkty |
||
|-bgcolor="#F7F6A8" |
|-bgcolor="#F7F6A8" |
||
− | | |
+ | | 7|| {{Państwo|SWE}} |
− | | elf || [[Fame]] || ''All in the game'' || |
+ | | elf || [[Fame]] || ''All in the game'' || 68 |
|-bgcolor="#DCE5E5" |
|-bgcolor="#DCE5E5" |
||
− | | |
+ | | 1|| {{Państwo|DEU}} |
− | | Schczur|| [[Rammstein]] & [[ |
+ | | [[jaRek|Schczur]] || [[Rammstein]] & [[t.A.T.u.]] || ''Moskau'' || 90 |
|-bgcolor="#FFDAB9" |
|-bgcolor="#FFDAB9" |
||
− | | |
+ | | 6|| {{Państwo|ITA}} |
− | | Adriann || [[Gigi D'Alessio]] & [[Anna Tatangelo]] || ''Un nuovo bacio'' || |
+ | | [[Adriann]] || [[Gigi D'Alessio]] & [[Anna Tatangelo]] || ''Un nuovo bacio'' || 72 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 5|| {{Państwo|KEN}} |
− | | sharkan || [[Mercy Myra]] || ''I'm gonna fly'' || |
+ | | [[sharkan]] || [[Mercy Myra]] || ''I'm gonna fly'' || 77 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 4|| {{Państwo|MEX}} |
− | | |
+ | | [[Larian|MaTT89]] || [[Cristian Castro]] || ''Azul'' || 82 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 3|| {{Państwo|RUS}} |
− | | Eurowizja.Blog. |
+ | | [[Eurowizja.Blog.PL]] || [[Julia Savicheva]] || ''Korabli'' || 83 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 2|| {{Państwo|EST}} |
− | | Meller || [[Ines]] || ''Iseendale'' || |
+ | | [[Meller]] || [[Ines]] || ''Iseendale'' || 85 |
|- |
|- |
||
− | | 8 |
+ | | 8|| {{Państwo|GBR}} |
− | | tygryssa || [[Cascada]] || ''Ready for love'' || |
+ | | [[tygryssa]] || [[Cascada]] || ''Ready for love'' || 67 |
|- |
|- |
||
− | | 9 |
+ | | 9|| {{Państwo|ISL}} |
− | | kamilb || [[Í svörtum fötum]] || ''Ţessa nótt'' || |
+ | | [[kamilb]] || [[Í svörtum fötum]] || ''Ţessa nótt'' || 66 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 11|| {{Państwo|ARG}} |
− | | Scott || [[Marcela Morelo]] || ''Te esta pasando lo mismo que a mi'' || |
+ | | [[Scott]] || [[Marcela Morelo]] || ''Te esta pasando lo mismo que a mi'' || 59 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 10|| {{Państwo|FRA}} |
− | | Adamek || [[Pascal Obispo]] & [[Melissa Mars]] || ''1980'' || |
+ | | [[Adamek]] || [[Pascal Obispo]] & [[Melissa Mars]] || ''1980'' || 62 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 13|| {{Państwo|JPN}} |
− | | Adam || [[Ayumi Hamasaki]] || ''Heaven'' || |
+ | | [[Adam]] || [[Ayumi Hamasaki]] || ''Heaven'' || 58 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 12|| {{Państwo|NOR}} |
− | | michaelsen || [[M2M]] || ''Everything you do'' || |
+ | | [[michaelsen]] || [[M2M]] || ''Everything you do'' || 58 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 15|| {{Państwo|USA}} |
− | | Kai || [[Fergie]] || ''Won't let you fall'' || |
+ | | [[Kai]] || [[Fergie]] || ''Won't let you fall'' || 51 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 14|| {{Państwo|BEL}} |
− | | Damianos || [[Sylver]] || ''Hold me in your arms'' || |
+ | | [[Damianos]] || [[Sylver]] || ''Hold me in your arms'' || 55 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 17|| {{Państwo|SRB}} |
− | | sobix || [[Aca Lukas]] || ''Jagnje Moje'' || |
+ | | [[sobix]] || [[Aca Lukas]] || ''Jagnje Moje'' || 33 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 16|| {{Państwo|HUN}} |
− | | Cooltowiec || [[Romantic]] || ''Kell Ez A Nő'' || |
+ | | [[Cooltowiec]] || [[Romantic]] || ''Kell Ez A Nő'' || 35 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 19|| {{Państwo|ROU}} |
− | | Rafał_Warszawa || [[Nicola]] || ''Halimah'' || |
+ | | [[Rafał_Warszawa]] || [[Nicola]] || ''Halimah'' || 26 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 18|| {{Państwo|GRC}} |
− | | damian123 || [[Sakis Rouvas]] || ''Disco girl'' || |
+ | | [[damian123]] || [[Sakis Rouvas]] || ''Disco girl'' || 31 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 21|| {{Państwo|HRV}} |
− | | Sierak || [[Alka Vucic]] || ''Crnina'' || |
+ | | [[Sierak]] || [[Alka Vucic]] || ''Crnina'' || 22 |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | 20|| {{Państwo|BRA}} |
− | | bartesc || [[Wanessa Camargo]] || ''Nao resisto a nos dois'' || |
+ | | [[bartesc]] || [[Wanessa|Wanessa Camargo]] || ''Nao resisto a nos dois'' || 24 |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
− | | |
+ | | 24|| {{Państwo|IRN}} |
− | | Lenek || [[Cameron Cartio]] || ''Toyi Azizam'' || |
+ | | Lenek || [[Cameron Cartio]] || ''Toyi Azizam'' || colspan="2" align="center" | 11 |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
− | | |
+ | | 23|| {{Państwo|LVA}} |
− | | Paxioo || [[Lauris Reiniks]] & [[Maarja |
+ | | [[Mystery|Paxioo]] || [[Lauris Reiniks]] & [[Maarja]] || ''And you came'' || colspan="2" align="center" | 15 |
|-style="background:#ffcccc" |
|-style="background:#ffcccc" |
||
− | | |
+ | | 22|| {{Państwo|TUR}} |
− | | |
+ | | | [[Sakuak Nelgonsom|Komarenko]] || [[Athena]] || ''Holigan'' || colspan="2" align="center" | 19 |
|} |
|} |
||
Aktualna wersja na dzień 20:11, 18 mar 2019
6. Worldvision Song Contest '' | |||
---|---|---|---|
5. WSC | 7. WSC | ||
Oficjalne logo 6. WSC. | |||
Sezon | Jesień 2006 | ||
Rozpoczęcie | 10 październik | ||
Zakończenie | 1 grudzień | ||
Organizatorzy | MaTT89 Rafał_Warszawa | ||
Kraj | Szwecja | ||
Miasto | Malmö | ||
Ilość uczestników | 34 | ||
Państwa debiutujące |
Azerbejdżan Brazylia Jordania Kenia Macedonia Serbia | ||
Państwa powracające |
Albania Iran Łotwa Wenezuela Węgry | ||
Państwa rezygnujące |
Austria Bośnia i Hercegowina Chile Czarnogóra Czechy Dania Dominikana Holandia Indie Indonezja Izrael Kanada Kolumbia Korea Południowa Liban Peru Republika Południowej Afryki Słowenia Ukraina Uzbekistan | ||
Półfinały | |||
Zwycięzca | elf | ||
Zwycięski kraj | Szwecja | ||
Wykonawca | Fame | ||
Piosenka | "All in the game" | ||
Punkty | 112 |
6. edycja Worldvision Song Contest odbyła się w Szwecji, w Malmö. Do Szwecji swoich reprezentantów wysłało 34 państwa. Edycja ta obfitowała w dyskwalifikacje.
Konkurs wygrał reprezentant gospodarzy zespół Fame, który nieznacznie wyprzedził Gracię z Niemiec oraz duet Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo z Włoch.
Sprawy organizacyjne[]
Organizatorzy[]
Organizatorami 6. edycji Worldvision Song Contest byli MaTT89 oraz Rafał_Warszawa. Jednak ten drugi organizator nie wykazywał się praktycznie żadną inwencją i MaTT89 sam praktycznie organizował tę edycję.
Terminarz[]
10 października został podany terminarz 6. WSC. Konkurs rozpoczął się 13 października, a zakończył 1 grudnia 2006 roku galą finałową, ogłoszeniem zwycięzcy oraz uroczystym zakończeniem 6. WSC.
Uczestnicy[]
Pełna lista uczestników została podana 21 października 2006 roku. Zorganizowane zostały dwa półfinały. Pierwotnie miały to być półfinały kontynentalne, jednak z powodu dużych dysproporcji i mniejszej liczby chętnych zaniechano takiego dzielenia. W finale znaleźli się od razu Kai, Sharkan i Cooltowiec gdyż w poprzedniej edycji zajęli miejsca na podium.
Półfinały[]
23 października odbyło się losowanie półfinałów. W półfinałach brało udział 31 piosenek, które zostały podzielone na dwa półfinały.
Półfinał A[]
MSC | Kraj | Uczestnik | Wykonawca | Piosenka | Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | tygryssa | Cascada | Ready for love | 84 | |
2 | Łotwa | Paxioo | Lauris Reiniks & Maarja | And you came | 83 | |
3 | Norwegia | michaelsen | M2M | Everything you do | 75 | |
4 | Rosja | Eurowizja.Blog.PL | Julia Savicheva | Korabli | 73 | |
5 | Belgia | Damianos | Sylver | Hold me in your arms | 67 | |
6 | Japonia | Adam | Ayumi Hamasaki | Heaven | 63 | |
7 | Niemcy | Schczur | Rammstein & Tatu | Moskau | 59 | |
8 | Serbia | sobix | Aca Lukas | Jagnje Moje | 49 | |
9 | Grecja | damian123 | Sakis Rouvas | Disco girl | 41 | |
10 | Chorwacja | Sierak | Alka Vucic | Crnina | 38 | |
11 | Portoryko | Klemz | Luis Fonsi | Nada es para siempre | 34 | |
12 | Azerbejdżan | MaRo | Azerbaycan | Olimpiya Himni | 30 | |
- | Albania | Kuba12 | Blero | Eja ti | DSQ | |
- | Macedonia | Tikey | Elena Risteska | Ona drugoto | DSQ | |
- | Polska | Zakrześ | Gosia Andrzejewicz | Cud | DSQ |
Półfinał B[]
MSC | Kraj | Uczestnik | Wykonawca | Piosenka | Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Meksyk | MaTT89 | Cristian Castro | Azul | 83 | |
2 | Szwecja | elf | Fame | All in the game | 81 | |
3 | Francja | Adamek | Pascal Obispo & Melissa Mars | 1980 | 81 | |
4 | Islandia | kamilb | Í svörtum fötum | Ţessa nótt | 68 | |
5 | Estonia | Meller | Ines | Iseendale | 64 | |
6 | Włochy | Adriann | Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo | Un nuovo bacio | 61 | |
7 | Argentyna | Scott | Marcela Morelo | Te esta pasando lo mismo que a mi | 57 | |
8 | Brazylia | bartesc | Wanessa Camargo | Nao resisto a nos dois | 55 | |
9 | Rumunia | Rafał_Warszawa | Nicola | Halimah | 53 | |
10 | Iran | Lenek | Cameron Cartio | Toyi Azizam | 52 | |
11 | Turcja | Komarenko | Athena | Holigan | 49 | |
12 | Hiszpania | backteria | Alba & Marta | Bicho raro | 28 | |
13 | Jordania | jakobs | Diana Karazon | Omri law leila | 23 | |
- | Australia | Arti | Rogue Traders | Watching you | DSQ | |
- | Finlandia | Tysia | Nightwish | Away | DSQ | |
- | Wenezuela | Włodek | Carlos Baute | Te regalo | DSQ |
Finał[]
Zagwarantowane miejsce w finale mieli Kai, Sharkan oraz Cooltowiec.
1. WSC • 2. WSC • 3. WSC • 4. WSC • 5. WSC • 6. WSC • 7. WSC • 8. WSC • 9. WSC • 10. WSC • WSC Celebration • 11. WSC • 12. WSC • 13. WSC • 14. WSC • 15. WSC • 16. WSC • 17. WSC • 18. WSC • 19. WSC • 20. WSC • WSC Celebration 2010 • 21. WSC • 22. WSC • 23. WSC • 24. WSC • 25. WSC • 26. WSC • 27. WSC • 28. WSC • 29. WSC • 30. WSC • WSC Celebration 2012 • 31. WSC • 32. WSC • 33. WSC • 34. WSC • 35. WSC • 36. WSC • 37. WSC • 38. WSC • 39. WSC • 40. WSC • 41. WSC • 42. WSC • 43. WSC • 44. WSC • 45. WSC • 46. WSC • 47. WSC • 48. WSC • 49. WSC