Alexander Rybak (wł. Aleksander Igorowicz Rybak, ur. 13 maja 1986 r. w Mińsku) – norweski piosenkarz, skrzypek, kompozytor i aktor, pochodzenia białoruskiego.
Eurowizja[]
Alexander Rybak reprezentował Norwegię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2009 w Moskwie w Rosjii z piosenką "Fairytale", zwyciężając konkurs.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 22. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 28. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 43. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
22. IFP | Leave me alone | Nickelback | Półfinał |
TOP 3 | |
Finaliści |
Alexander Rybak (BLR) • Alyosha (UKR) • Anouk (NED) • Bjørn Johan Muri & LidoLido (NOR) • David Bustamante (ESP) • Diana Florescu (ROM) • Dilana (RSA) • Getter Jaani (EST) • Gin Wigmore (NZL) • Indica (FIN) • Ivi Adamou (GRE) • Julia Marcell (POL) • maNga (TUR) • Maya Saban (GER) • Medina (DEN) • Molnár Márta (HUN) • Nina Zilli (ITA) • Paloma Faith (GBR) • Simona Molinari (VAT) • Yvonne Catterfeld (LUX) |
Półfinaliści |
Amine (MAR) • Beauty Queens (SRB) • CPM22 (BRA) • Dj Ella (LAT) • Dragonette (CAN) • Feminnem (CRO) • Henree & Nikka (ISR) • Katy Perry (USA) • Kerli & Cesare Cremonini (SMR) • Mihrije Braha (ALB) • Nadia Ali (LBY) • SHINee (KOR) • SIA (AUS) • Souad Massi (DZA) • Surge (TRI) |
TOP 3 |
Anjulie (Kanada) • Kate Ryan & Charlotte Perrelli (Belgia) • Brian Joo & Jade Valerie (Korea Południowa) |
Finaliści |
Aelyn (Ukraina) • Artjom Savitski (Estonia) • David Deyl (Czechy) • Delta Goodrem (Australia) • Eshet Chayil (Izrael) • Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele (San Marino) • Guano Apes (Niemcy) • GusGus (Islandia) • Industry (Irlandia) • Kristina (Słowacja) • Lena Katina (Rosja) • Little Majorette (Szwecja) • Lora (Rumunia) • M.A.N.I. (Monako) • Nadia Ali (Pakistan) • Rasmus Thude (Dania) • TAL (Francja) • The Saturdays (Wielka Brytania) • Tone Damli (Norwegia) • UnSun (Polska) |
Półfinaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Bojan Marovic (Czarnogóra) • Cher (USA) • Göksel (Turcja) • Jasmin (Ghana) • Jurga (Litwa) • Kaya (Serbia) • The Naked And Famous (Nowa Zelandia) • Tom Dice (Luksemburg) • Trackshittaz (Austria) • Trijntje Oosterhuis (Holandia) |
Dyskwalifikacje przed konkursem | |
Dyskwalifikacje w Półfinale |
Jane Zhang (Chiny) • Pia Toscano (Włochy) |
TOP 3 |
Mika (Liban) • Giorgio Moroder feat. SIA (Włochy) • Glasperlenspiel (Niemcy) |
Finaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Amaal Nuux (Somalia) • Annalisa Scarrone (San Marino) • Atiye Deniz (Turcja) • Bobby Andonov (Macedonia) • Ewa Farna (Polska) • Halsey (USA) • Happy Mondays (Wielka Brytania) • Luca Hänni (Szwajcaria) • Madeon (Francja) • Sanni (Finlandia) • The Common Linnets (Holandia) • The Sam Willows (Singapur) |
Dyskwalifikacja |
Petra Marklund (Szwecja) • The Sound of Arrows (Szwecja) • Maimuna (Białoruś)
Ailee (Korea Południowa) • Aleksa Jelić (Serbia) • Asaf Avidan (Izrael) • Biffy Clyro (Wielka Brytania) • Edith Backlund (Szwecja) • Ellie Goulding (Wielka Brytania) • Ena Cvetkoska (Macedonia) • Europe (Szwecja) • Kellermensch (Dania) • Kris Allen (USA) • Kyla La Grange (Wielka Brytania) • Lena (Niemcy) • MashMish (Polska) • Modà (Włochy) • Monika May (Norwegia) • Polina Gagarina (Rosja) • Rae Morris (Wielka Brytania) • Rita Ora (Kosowo) • Royal Wood (Kanada) • The Wombats (Wielka Brytania) • Tony Maiello (Włochy) • Whigfield (Dania)
Adriana Tegova (Australia) • Alexander Rybak (Białoruś) • Anastasija Prihodko (Ukraina) • Andre Visior (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina) • Anjulie (Kanada) • Beyonce (USA) • Bjørn Johan Muri (Norwegia) • Christina Aguilera (USA) • Chromeo & Yuksek (Kanada) • Demi Lovato (USA) • DJ Shone ft. Anabela & Elitini Odredi (Serbia) • Electro Team (Chorwacja) • Eva Polna (Rosja) • Jewel (USA) • Kate Boy (Szwecja) • Ladytron (Bułgaria) • Lilian Hak (Holandia) • Marco Carta (Włochy) • Marie Key (Dania) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Sasha Lopez feat. Broono & Ale Blake (USA) • Tensnake & Syron (Niemcy) • Xavier Naidoo (Niemcy) • Youssoupha feat. Indila & Skalpovich (Francja)