Anjulie (ur. 21 maj 1983 r.) - kanadyjska piosenkarka. Podczas 28. Worldvision Song Contest zdobyła nagrodę dodatkową Piosenka Publiczności za Stand Behind The Music.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Nikki Kavanagh |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Wiosna 2012 |
Następca Darin |
Poprzednik Nickelback |
Reprezentant Kanady na 28. Worldvision Song Contest |
Następca Dream Theater |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
19. IFP | Boom | Gordon | Półfinał |
22. IFP | Headphones | Sebeks997 | Półfinał |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
TOP 3 |
Anjulie (Kanada) • Kate Ryan & Charlotte Perrelli (Belgia) • Brian Joo & Jade Valerie (Korea Południowa) |
Finaliści |
Aelyn (Ukraina) • Artjom Savitski (Estonia) • David Deyl (Czechy) • Delta Goodrem (Australia) • Eshet Chayil (Izrael) • Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele (San Marino) • Guano Apes (Niemcy) • GusGus (Islandia) • Industry (Irlandia) • Kristina (Słowacja) • Lena Katina (Rosja) • Little Majorette (Szwecja) • Lora (Rumunia) • M.A.N.I. (Monako) • Nadia Ali (Pakistan) • Rasmus Thude (Dania) • TAL (Francja) • The Saturdays (Wielka Brytania) • Tone Damli (Norwegia) • UnSun (Polska) |
Półfinaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Bojan Marovic (Czarnogóra) • Cher (USA) • Göksel (Turcja) • Jasmin (Ghana) • Jurga (Litwa) • Kaya (Serbia) • The Naked And Famous (Nowa Zelandia) • Tom Dice (Luksemburg) • Trackshittaz (Austria) • Trijntje Oosterhuis (Holandia) |
Dyskwalifikacje przed konkursem | |
Dyskwalifikacje w Półfinale |
Jane Zhang (Chiny) • Pia Toscano (Włochy) |
The Good Natured (Wielka Brytania) • Valentina Giovagnini (Wielka Brytania) • Valentine (Niemcy)
Avihu Shabat & Michal Amdurski (Izrael) • Clare Maguire (Wielka Brytania) • Garou (Kanada) Getter Jaani (Estonia) • Jamala (Ukraina) • Jołka (Ukraina) • Lianie May & Jay (RPA) • Maro Lytra & TNS (Grecja) • Mozart L'Opera Rock (Francja) • Nolwenn Leroy (Francja) • Nu Pagadi (Niemcy) • Oh Land (Dania) • Oh Laura (Szwecja) • Pati Yang (Polska) • PNAU & Luke Steele (Australia) • Sky Ferreira (USA) • Slava (Rosja) • Wolf Gang (Wielka Brytania) • Yann Tiersen (Francja) • Żywiołak (Polska)
Anjulie (Kanada) • Brigitte Yaghi (Liban) • Chiara (Malta) • Dan Balan & Vera Brezhneva (Mołdawia/Ukraina) • Denis Dumančić (Chorwacja) • Die Drogen (Niemcy) • Lauri (Finlandia) • Nina Zilli & Giuliano Palma (Włochy) • Quest Pistols (Ukraina) • Rachel (Dania) • Super Junior (Korea Południowa) • Tan Bionica (Argentyna) • Zowie (Nowa Zelandia)
Petra Marklund (Szwecja) • The Sound of Arrows (Szwecja) • Maimuna (Białoruś)
Ailee (Korea Południowa) • Aleksa Jelić (Serbia) • Asaf Avidan (Izrael) • Biffy Clyro (Wielka Brytania) • Edith Backlund (Szwecja) • Ellie Goulding (Wielka Brytania) • Ena Cvetkoska (Macedonia) • Europe (Szwecja) • Kellermensch (Dania) • Kris Allen (USA) • Kyla La Grange (Wielka Brytania) • Lena (Niemcy) • MashMish (Polska) • Modà (Włochy) • Monika May (Norwegia) • Polina Gagarina (Rosja) • Rae Morris (Wielka Brytania) • Rita Ora (Kosowo) • Royal Wood (Kanada) • The Wombats (Wielka Brytania) • Tony Maiello (Włochy) • Whigfield (Dania)
Adriana Tegova (Australia) • Alexander Rybak (Białoruś) • Anastasija Prihodko (Ukraina) • Andre Visior (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina) • Anjulie (Kanada) • Beyonce (USA) • Bjørn Johan Muri (Norwegia) • Christina Aguilera (USA) • Chromeo & Yuksek (Kanada) • Demi Lovato (USA) • DJ Shone ft. Anabela & Elitini Odredi (Serbia) • Electro Team (Chorwacja) • Eva Polna (Rosja) • Jewel (USA) • Kate Boy (Szwecja) • Ladytron (Bułgaria) • Lilian Hak (Holandia) • Marco Carta (Włochy) • Marie Key (Dania) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Sasha Lopez feat. Broono & Ale Blake (USA) • Tensnake & Syron (Niemcy) • Xavier Naidoo (Niemcy) • Youssoupha feat. Indila & Skalpovich (Francja)
2. WSC: Alanis Morisette • 4. WSC: Avril Lavigne • 5. WSC: Shania Twain • 7. WSC: Céline Dion • 8. WSC: Toby Emerson & Freda • 9. WSC: Saosin • 10. WSC: Avril Lavigne • 11. WSC: JoSH • 12. WSC: Alexz Johnson • 13. WSC: Céline Dion • 14. WSC: Marie-Mai • 15. WSC: Sarah McLachlan • 16. WSC: Delerium • 17. WSC: George Nozuka • 18. WSC: Loreena McKennitt • 19. WSC: Cindy Daniel • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Three Days Grace • 22. WSC: Dragonette • 23. WSC: Fefe Dobson • 24. WSC: Eva Avila • 25. WSC: Alexz Johnson • 27. WSC: Nickelback • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Dream Theater • 30. WSC: Tegan and Sara • 31. WSC: Kristina Maria & JC Chasez • 32. WSC: Grimes • 33. WSC: Feist • 35. WSC: Shiloh • 36. WSC: Virginia To Vegas & Alyssa Reid • 37. WSC: Coeur De Pirate • 39. WSC: Natasha St-Pier • 42. WSC: Jocelyn Alice • 44. WSC: Shawn Hook • 46. WSC: Hedley • 47. WSC: Elissia Mariah • 49. WSC: Kristina Maria
27. WSC: Ricki-Lee - "Raining Diamonds" |
35. WSC: Ask Embla - "Writings On The Wall" |