Arash Labaf (ur. 23 kwietnia 1977 roku w Teheranie) - irańsko - szwedzki piosenkarz i producent muzyczny, od dziesiątego roku życia na stałe mieszkający w Szwecji, najpierw w Uppsali, a następnie w Malmö.
Kariera[]
Pierwszy album, zatytułowany "Arash" wydał w czerwcu 2005 roku. Jego single takie jak "Boro-Boro" i "Temptation" okupowały listy przebojów w wielu krajach Europy. Swoje piosenki wykonuje głównie w języku perskim i angielskim, nagrywa również po rosyjsku. Blisko współpracuje z DJ Aligatorem.
W 2005 roku wspólnie z DJ Aligatorem nagrał piosenkę na cześć jadącej na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej reprezentacji Iranu. Arash twierdzi, że pewnego dnia stracił głos, lekarze twierdzili że nigdy go nie odzyska, toteż popadł w pijaństwo i cudownie odzyskał głos[potrzebne źródło]. Kolekcjonuje czapki i kapelusze, ma 150 kapeluszy.
Arash wystąpił także na Sopot Festival 2006. Zajął III miejsce w głosowaniu publiczności o Słowika Publiczności.
Dyskografia[]
"Arash Arash"
"Crossfade"
"Donya"
Single[]
L.P. | Tytuł |
---|---|
1 | "Temptation" |
2 | "Boro Boro" |
3 | "Arash" |
4 | "Chori Chori" |
5 | "Donya" |
6 | "Suddenly" |
Eurowizja[]
Arash reprezentował wspólnie z AySel Azerbejdżan w Konkursie Piosenki Eurowizji 2009 w Moskwie w Rosjii z piosenką "Always", zajmując 3 miejsce w finale.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Iranu na 4. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
15. IFP | Behnaz | Euro | Półfinał |
21. IFP | Naro | Peterek | Półfinał |
Udział w Exotic Worldvision Song Contest[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
2. EWSC | Dasa bala (wspólnie z Aylar) | MaRo | 7 miejsce |
Belle Perez (Belgia) Varvara (Rosja) Zanzibar (Węgry)
A*Teens (Szwecja) • Antique (Grecja) • Antony Costa (Wielka Brytania) • Arash & Helena (Iran) • Avril Lavigne (Kanada) • Brian McFadden (Irlandia) • Buttons (Wenezuela) • Creambase (Holandia) • Emiko Shiratori (Japonia) • Hande Yener (Turcja) • INXS (Australia) • Írafár (Islandia) • Katie Melua (Gruzja) • Lene Marlin (Norwegia) • Leslie (Monako) • Manu Chao (Hiszpania) • Pink (USA) • Sexxy (Rumunia) • Vanilla Ninja (Estonia) • Vivian Chow & Karen Tong & Linda Wong (Hongkong) • Wyclef Jean & Claudette Ortiz (Haiti)
Zdyskwalifikowani1: Renia Pączkowska & Verka Serduchka (Polska) • System Of A Down (Armenia) • Valentine (Niemcy)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Emilia Rydberg (Szwecja) • Highland (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina)
Berksan (Turcja) • Diana Navarro (Hiszpania) • E Nomine (Niemcy) Eluveitie (Szwajcaria) • Emmanuel Moire (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Idina Menzel (USA) • Ivan Kupala (Rosja) • Kelly Clarkson (USA) • Lauri Tähkä & Elonkerjuu (Finlandia) • Lenka (Australia) • Lovebugs & Lene Marlin (Szwajcaria) • Mando Diao (Szwecja) • Marie Picasso (Szwecja) • Patrick Wolf & Marianne Faithfull (Wielka Brytania) • Saint Privat (Francja) • Sebastian Karlsson (Szwecja) • SIA (Australia) • The Benefits (Dania) • tobyMac (USA) • Valerij Meladze & Nastya Prihodko (Rosja) • Yossi Azulay (Izrael)
Alizée (Francja) • Ana Johnsson (Szwecja) • Arash (Iran) • Asia Si (USA) • Azis & Malina (Bułgaria) • Burnside Project (USA) • Cyril Niccolai (Francja) • Darko Filipovic (Serbia) • Emma Shapplin (Francja) • Eros Ramazzotti & Ricky Martin (Włochy) • Gabriela Kulka (Polska) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Haifa Wehbe (Liban) • Happyendless (Litwa) • Ian Carey & Michelle Schellers (USA) • Jacek Bończyk (Polska) • JaConfetti (Dania) • Kerli (Estonia) • Luka Nizetic (Chorwacja) • Marie Fredriksson (Szwecja) • Monrose (Niemcy) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Parov Stelar & Gabriella Hänninen (Austria) • Pastora Soler (Hiszpania) • Sharon Kips (Holandia) • Sophie B. Hawkins (USA) • Tata Golosa (Włochy) • Tila Tequila (USA) • Veronica Maggio (Szwecja) •
Emma (Włochy) • Molly Sandén (Szwecja) • Elli Kokkinou (Grecja)
Alphabeat (Dania) • Bea Bronchal (Francja) • Caotico (Szwecja) • Cecilie Fleur (Dania) • Cesare Cremonini (Włochy) • Efrat Gosh (Izrael) • JoJo (USA) • Kaz James ft. Macy Gray (Australia/USA) • Kielich ft. Kasia Stankiewicz (Polska) • Nicoleta Dara (Mołdawia) • Polina Gagarina (Rosja) • Porcelain Black (USA) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Ronya (Finlandia) • Silke Mastbooms (Belgia) • Skunk Anansie (Wielka Brytania) • The Storm (Dania) • Yisabel (Korea Południowa)
Ana Torroja (Hiszpania) • Antonio Orozco ft. Alejandro Fernandez (Hiszpania) • Arash (Iran) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Francesca Michielin (Włochy) • Goya (Polska) • Joey Moe (Dania) • Julia Marcell (Polska) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • Manizha ft. Escome (Rosja) • Meg Myers (USA) • Micaela (Włochy) • Paulla (Polska) • Sasa Kovacevic ft. Emina Jahovic (Serbia) • Shinedown (USA) • Short Stack (Australia) • Sibel (Szwecja) • The Moniker (Szwecja) • Toro Y Moi (USA)
TOP 3 |
Vita Chambers (Barbados) • Paula Lobos (Urugwaj) • Hankyung (Chiny) |
Finaliści |
Arash & Aylar (Iran) • Debi Nova (Kostaryka) • Faizal Tahir (Malezja) • Ricardo Arjona (Gwatemala) • Rico Blanco (Filipiny) • Tierra Cali (Meksyk) • UTN1 (Irak) • Wendy St. Kitts (Saint Kitts i Nevis) • Ziyoda (Uzbekistan) |
Dyskwalifikacje w finale |
4. WSC: Arash & Helena • 6. WSC: Cameron Cartio • 25. WSC: Iman Siah Pooshan • 31. WSC: Ahmad Saeedi • 34. WSC: Laleh • 41. WSC: Laleh