Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 43: | Linia 43: | ||
title=[[Białoruś|Białorusi]] | |
title=[[Białoruś|Białorusi]] | |
||
years=[[38. Worldvision Song Contest]] | |
years=[[38. Worldvision Song Contest]] | |
||
− | after= |
+ | after= Brak udziału | |
}} |
}} |
||
{{end box}} |
{{end box}} |
Aktualna wersja na dzień 16:30, 8 gru 2014
Aura — białoruska wokalistka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 9. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 16. Worldvision Song Contest |
Następca Koldun |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Białorusi na 38. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Lena Park (Korea Południowa) Kudai (Chile) Aura (Białoruś)
Christophe Mae (Francja) • Colonia (Chorwacja) • Cristyana (Nikaragua) • Daniel Lindström (Szwecja) • Delain (Holandia) • Grup Hepsi (Turcja) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Hooligans (Węgry) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Maria Mena (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Nek & Laura Pausini (Włochy) • Paps'n'Skar (San Marino) • Raina (Bułgaria) • Regev Hod (Izrael) • Saosin (Kanada) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) • Zablujena Generacija (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: N.E.O. (Litwa)
Annette (Antyle Holenderskie) • Birgitta & Jónsi (Islandia) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Hilary Duff (USA) • Jalebi (Indie) • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Portoryko) • Jessica Muscat (Malta) • Kylie Minogue (Australia) • Renata Dąbkowska (Polska) • Sweety (Chiny) • Tamara Todevska (Macedonia) • Viktoriya Dayneko (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Fabio Almeida (Brazylia) • Sin Bandera (Meksyk)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Natalia Barbu (Mołdawia) Liv Kristine (Norwegia) Shiri Maimon (Izrael)
Alsou (Rosja) • Anait Pogosyan (Ukraina) • Andreas Konstantinidis & Tzoulia (Cypr) • Aura (Białoruś) • Christina Stürmer (Austria) • Delerium (Kanada) • Giusy Ferreri (San Marino) • Jakob Sveistrup (Dania) • Jessica Mauboy (Australia) • Jonas ir Rasa (Litwa) • Kelly Clarkson (USA) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Natalia Druyts (Belgia) • Natasa Bekvalac (Serbia) • Paulini (Fidżi) • Roger Pontare (Szwecja) • Sharlene Boodram (Trynidad i Tobago) • Subway to Sally (Niemcy) • Tereza Kerndlova (Czechy) • Totentanz (Polska) • Trinití (Irlandia) • Ulytau (Kazachstan)
Zdyskwalifikowani1: brak
Andriana Babali (Grecja) • Baschi (Szwajcaria) • Cesare Cremonini (Włochy) • Dennis (Holandia) • Emanuela (Bułgaria) • Grégory Lemarchal (Francja) • Hadise (Turcja) • Jeff Who? (Islandia) • Jorge González (Hiszpania) • Kokia (Japonia) • RBD (Meksyk) • Sanda Ladosi (Rumunia) • Shahzoda (Uzbekistan) • Sharleen Spiteri (Wielka Brytania) • Sirusho & Sofi Mxeyan (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Ruth Lorenzo (Hiszpania) • Dami Im (Korea Południowa) • Kesh You (Kazachstan) |
Finaliści |
Alejandro Fernandez ft. Christina Aguilera (Meksyk) • Alex Winston (USA) • Asuka Hayashi (Japonia) • Aura (Białoruś) • Bogi (Węgry) • Bruna Tatiana (Angola) • Corina feat. Junior High (Rumunia) • Ed Struijlaart (Holandia) • Jannika B (Finlandia) • Jeronimo (Brazylia) • Konstantinos Argiros (Grecja) • Leah McFall feat. Will.i.am (Wielka Brytania) • Lenny (Czechy) • Linda Pritchard (Szwecja) • Nevena Bozovic (Serbia) • Patterns (Kostaryka) • Shiri Maimon (Izrael) • SIA (Australia) • Simon Lynge (Dania) • Sorry Boys (Polska) • Trish Thuy Trang (Wietnam) |
7. WSC: Natalia Podolskaja • 9. WSC: Aura • 12. WSC: Angelica Agurbash • 16. WSC: Aura • 17. WSC: Koldun • 22. WSC: Alexander Rybak • 26. WSC: Angelica Agurbash • 28. WSC: Alexander Rybak • 38. WSC: Aura • 43. WSC: Alexander Rybak