Belle Perez (wł. Maribel Pérez), urodzona 29 stycznia 1976 roku w Neerpelt w Belgii. Belgijska piosenkarka i autorka tekstów.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Starty w Worldvision Song Contest | |||
4. WSC | 1. miejsce | Corazon (włodek) | 108 |
11. WSC | 14. miejsce | Que viva la vida (MaRo) | 96 |
14. WSC | Półfinał | Amame (Wisien) | — |
Poprzednik Helena Paparizou |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Wiosna 2006 |
Następca Marie Serneholt |
Poprzednik Kate Ryan |
Reprezentant Belgii na 4. Worldvision Song Contest |
Następca Plastic Bertrand |
Poprzednik Hooverphonic |
Reprezentant Belgii na 11. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Lara Fabian |
Reprezentant Belgii na 14. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
9. IFP | El mundo bailando | M@tex | Półfinał |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
Belle Perez (Belgia) Varvara (Rosja) Zanzibar (Węgry)
A*Teens (Szwecja) • Antique (Grecja) • Antony Costa (Wielka Brytania) • Arash & Helena (Iran) • Avril Lavigne (Kanada) • Brian McFadden (Irlandia) • Buttons (Wenezuela) • Creambase (Holandia) • Emiko Shiratori (Japonia) • Hande Yener (Turcja) • INXS (Australia) • Írafár (Islandia) • Katie Melua (Gruzja) • Lene Marlin (Norwegia) • Leslie (Monako) • Manu Chao (Hiszpania) • Pink (USA) • Sexxy (Rumunia) • Vanilla Ninja (Estonia) • Vivian Chow & Karen Tong & Linda Wong (Hongkong) • Wyclef Jean & Claudette Ortiz (Haiti)
Zdyskwalifikowani1: Renia Pączkowska & Verka Serduchka (Polska) • System Of A Down (Armenia) • Valentine (Niemcy)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Linda Kiraly (Węgry) Natasha Bedingfield (Wielka Brytania) Samer Issa & Martina Balogova (Czechy)
Adrianna Biedrzyńska (Polska) • Alejandro Fuentes (Norwegia) • Alenka Gotar (Słowenia) • Amerie (Stany Zjednoczone) • Belle Perez (Belgia) • Ceca (Serbia) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • FIR (Chiny) • In-Mood & Juliette (Niemcy) • JoSH (Kanada) • Kiora (Bułgaria) La Nouvelle Star (Francja) • Laura Pausini (Włochy) • Lullacry (Finlandia) • Michalis Hatzigiannis (Grecja) • Nouveau Riche (Szwecja) • Operacion Triunfo 2006 (Hiszpania) • Sharleen Spiteri & Rammstein (Malta) • Thalia (Meksyk) • Vanessa Mae (Singapur) • Zarema (Turcja) • Zehava Ben (Izrael)
Zdyskwalifikowani1: Brak
Alma Cardzic (Bośnia i Hercegowina) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Blero (Albania) • Darine (Liban) • Elena Risteska & Emil Arsov (Macedonia) • Evridiki (Cypr) • Fiamma Fumana (San Marino) • Infernal (Dania) Iryna Bilyk (Ukraina) • Kal Ho Naa Ho (Indie) • Krypteria (Korea Południowa) • La India & Ivy Queen (Portoryko) • Nelly Furtado (Portugalia) • Nina Badrić (Chorwacja) • Páll Óskar (Islandia) • Petra Berger (Holandia) • Salome de Bahia (Brazylia) • Sirusho (Armenia)
Zdyskwalifikowani2: DJ Ötzi (Austria) • Valerij Meladze & VIA GRA (Rosja)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Charlotte Perrelli (Szwecja) Pauline (Francja) Berkani (Albania)
Aiste Pilvelyte (Litwa) • Amel Bent (Maroko) • Amy Macdonald (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Closterkeller (Polska) • David Bisbal (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Erre XI (Portoryko) • Gabi Toth (Węgry) • Harel Skaat (Izrael) • Hayley Westenra (Nowa Zelandia) • Írafár (Islandia) • Marie-Mai (Kanada) • Miro Jaroš (Słowacja) • Nevena (Bułgaria) • Rebeca (Andora) • Roger Cicero (Niemcy) • Silvia Salemi (San Marino) • Tarja Turunen (Finlandia) • Tuana (Rosja) • Yuna Ito (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: brak
12 Stones (USA) • Acento Latino (Kuba) • Angra (Brazylia) • Beduk (Turcja) • Belle Perez (Belgia) • Christophe Willem (Monako) • Diego González (Meksyk) • Electro Team (Chorwacja) • Heather Headley (Trynidad i Tobago) • Jolin Tsai (Chiny) • Kristina (Słowenia) • Mher Mesropyan (Armenia) • Putri Norizah & Hans Anwar (Brunei) • Tina Karol (Ukraina)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Kate Ryan • 3. WSC: Kate Ryan • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Plastic Bertrand • 6. WSC: Sylver • 7. WSC: Kate Ryan • 10. WSC: Hooverphonic • 11. WSC: Belle Perez • 13. WSC: Lara Fabian • 14. WSC: Belle Perez • 16. WSC: Natalia Druyts • 18. WSC: Xandee • 21. WSC: Hooverphonic • 25. WSC: Tom Dice & Elisa Tovati • 27. WSC: Hooverphonic • 28. WSC: Kate Ryan & Charlotte Perrelli • 33. WSC: Stromae • 35. WSC: Ozark Henry feat. Amaryllis Uitterlinden • 39. WSC: Roberto Bellarosa • 48. WSC: Loïc Nottet