Carola Häggkvist (ur. 8 września 1966 w Hägersten kolo Sztokholmu) – szwedzka piosenkarka i artystka znana jako Carola. Reprezentowała Szwecję na Konkursie Piosenki Eurowizji trzy razy: 1983 – miejsce trzecie, 1991 – miejsce pierwsze, 2006 – miejsce piąte.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Linda Pritchard |
Reprezentant Szwecji na 39. Worldvision Song Contest |
Następca Nervous Nellie ft. Paloma Faith |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
1. IFP | A kiss goodbye | Eurovision Hits! | 1 miejsce |
6. IFP | Gjord av sten | Poland Online! | Półfinał |
10. IFP | Stanna eller ga | Amparo | 17 miejsce |
Poprzednik - |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Wiosna/Lato 2002 |
Następca Nikki Webster |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
TOP 3 |
Mary N'Diaye (Gambia) • Woodkid (Francja) • Marlisa (Filipiny) |
Finaliści |
Carola (Szwecja) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Fenech-Soler (Wielka Brytania) • Jamie McDell (Nowa Zelandia) • Kendji Girac (Monako) • Kontrust (Austria) • Lena Katina (Rosja) • Maria Cirova (Słowacja) • Maria Mena (Norwegia) • Melissa Otero (USA) • Natasha St-Pier (Kanada) • Offer Nissim feat. Maya Simantov (Izrael) • Pastora Soler (Hiszpania) • Silbermond (Niemcy) • Sister Cristina (Watykan) • Solange Hilário (Portugalia) • Verona (Czechy) • World of Girls (Dania) |
Półfinaliści |
Asha Ali (Etiopia) • Denise Belfon feat. Trini Jacobs & Rochelle Chedz (Trynidad i Tobago) • Gergo Olah (Węgry) • Marika & Maleo Reggae Rockers ft. Buslav (Polska) • Midenistis & Tamta (Cypr) • ONE OK ROCK (Japonia) • Roberto Bellarosa (Belgia) • Samsaya (Indie) |
Dyskwalifikacje |
Betty Who (Australia) • Camila (Meksyk) • Demy Feat. Mike (Grecja) • Kejsi Tola (Albania) • Mika Newton (Ukraina) |
Carola (Szwecja) • Sixteen (Polska) • IRA (Polska)
Anna Maria Jopek (Polska) • Blue Cafe (Polska) • Faithless & Dido (Wielka Brytania) • Sandra (Niemcy) • t.A.T.u. (Rosja) • Wilki (Polska) • XXL (Rosja)
Varvara (Rosja) • Sarek (Szwecja) • Dino Merlin & Ivana Banfić (Serbia)
Analog (Polska) • Dana International (Izrael) • Dimitris Korgialas & Katerina Moutsatsou (Grecja) • Dino Merlin (Bośnia i Hercegowina) • Edvin Marton (Węgry) • Elli (Niemcy) • Groovehouse (Węgry) • Isgaard (Niemcy) • Jennifer Love Hewitt (USA) • Kelly Clarkson (USA) • Krezip (Holandia) • Lara Fabian (Belgia) • Michalis Hatzigiannis (Cypr) • Michał Kwiatkowski (Polska) • Paola & Chiara (Włochy) • Rosenstolz (Niemcy) • Ruslana (Ukraina) • Sandra Dahlberg (Szwecja) • Ska P (Hiszpania) • The 411 (Wielka Brytania) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Alicja Janosz (Polska) • Almina (Niemcy) • Amanda Lear (Francja) • Björk (Islandia) • Cali (Francja) • Carola (Szwecja) • Darlene Love (USA) • Dido (Wielka Brytania) • Frida & Jon Lord (Norwegia) • Írafár (Islandia) • Laura Pausini (Włochy) • Lena Ph (Szwecja) • Letters To Cleo (USA) • Natacha Atlas (Belgia) • t.A.T.u. (Rosja) • Teona Dolnikova (Rosja) • The Corrs (Irlandia) • Tigra (Polska) • Virgin (Polska) • Zbigniew Preisner (Polska) • Zemfira (Rosja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Jeanette Biedermann (Niemcy) • Romantic (Węgry)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
1. WSC: Sarek • 2. WSC: Amy Diamond • 3. WSC: Abba • 4. WSC: A*Teens • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Bosson • 8. WSC: BWO • 9. WSC: Daniel Lindström • 10. WSC: Evan • 11. WSC: Nouveau Riche • 12. WSC: Markoolio & Hakan Hemlin • 13. WSC: Ana Johnsson • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Roger Pontare • 17. WSC: Sandra Dahlberg • 18. WSC: Takida • 19. WSC: Hardcore Superstar • 20. WSC: Sara Löfgren • 21. WSC: Anna Bergendahl • 22. WSC: Erik Grönwall • 23. WSC: Robyn • 24. WSC: Linda Pritchard • 25. WSC: Jenny Berggren • 27. WSC: Ola • 28. WSC: Little Majorette • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Alex Saidac • 31. WSC: Rebound! • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Miriam Bryant • 34. WSC: Zara Larsson • 35. WSC: Zucchini Drive • 36. WSC: Emerentia • 37. WSC: Emilia de Poret • 38. WSC: Linda Pritchard • 39. WSC: Carola • 40. WSC: Nervous Nellie ft. Paloma Faith • 41. WSC: Ola Svensson • 44. WSC: Molly Sandén • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Miriam Bryant