Christine Guldbrandsen (ur. 19 marca 1985 w Bergen), piosenkarka reprezentująca Norwegię w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku. Ze swoją piosenką "Alvedansen" (Taniec Elfów) zajęła 14. miejsce. Jako 18-latka zadebiutowała w 2003 albumem "Surfing In The Air", który przyniósł jej złotą płytę. W 2004 nagrała swój drugi album "Moments", a w 2007 roku ukazał się trzeci album o tytule "Christine".
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Maria Haukaas Storeng |
Reprezentant Norwegii na 14. Worldvision Song Contest |
Następca Helene Bøksle |
Poprzednik DonkeyBoy |
Reprezentant Norwegii na 21. Worldvision Song Contest |
Następca Bjørn Johan Muri feat. LidoLido |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
10. IFP | Surfing in the air | MaTT89 | Półfinał |
11. IFP | Invisible Friend | Tymek | Półfinał |
Udział w Muzycznej Gwiazdce[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
MG 2007 | Meadow | Aśka | 15 miejsce |
Charlotte Perrelli (Szwecja) Pauline (Francja) Berkani (Albania)
Aiste Pilvelyte (Litwa) • Amel Bent (Maroko) • Amy Macdonald (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Closterkeller (Polska) • David Bisbal (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Erre XI (Portoryko) • Gabi Toth (Węgry) • Harel Skaat (Izrael) • Hayley Westenra (Nowa Zelandia) • Írafár (Islandia) • Marie-Mai (Kanada) • Miro Jaroš (Słowacja) • Nevena (Bułgaria) • Rebeca (Andora) • Roger Cicero (Niemcy) • Silvia Salemi (San Marino) • Tarja Turunen (Finlandia) • Tuana (Rosja) • Yuna Ito (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: brak
12 Stones (USA) • Acento Latino (Kuba) • Angra (Brazylia) • Beduk (Turcja) • Belle Perez (Belgia) • Christophe Willem (Monako) • Diego González (Meksyk) • Electro Team (Chorwacja) • Heather Headley (Trynidad i Tobago) • Jolin Tsai (Chiny) • Kristina (Słowenia) • Mher Mesropyan (Armenia) • Putri Norizah & Hans Anwar (Brunei) • Tina Karol (Ukraina)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Piotr Rubik i Przyjaciele (Polska) • Kasia Stankiewicz (Polska) • Ania Szarmach (Polska)
Heidi Klum (Niemcy) • NOX (Węgry)
Aaliyah (USA) • Alexia (Włochy) • Amy Grant (USA) • Anita Lipnicka (Polska) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Bro'sis (Niemcy) • Céline Dion (Kanada) • Chae Yeon (Korea Południowa) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Cliff Richards (Wielka Brytania) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Dean Martin (USA) • Elisabeth Andreassen & Magnus Carlsson (Szwecja) • G4 (Wielka Brytania) • Girls Aloud (Wielka Brytania) • Jars of Clay (USA) • Jessica Simpson (USA) • John Lennon (Wielka Brytania) • Long & Junior (Polska) • Mariah Carey (USA) • Tarja Turunen (Finlandia) • The Cheetah Girls (USA)
Zdyskwalifikowani1: 5ive (Wielka Brytania) • Gunter & The Sunshine Girls (Szwecja) • Michael Buble (Kanada) • Olga Radwan (Polska) • Piasek & Mietek Szcześniak & Jakub Badach & Andrzej Lampert (Polska) • Roan (Polska) • U2 (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Morten Harket • 2. WSC: Crazy Frog • 3. WSC: Houmb & Morton Abel • 4. WSC: Lene Marlin • 5. WSC: Wig Wam • 6. WSC: M2M • 7. WSC: Sissel • 8. WSC: Marion Raven • 9. WSC: Maria Mena • 10. WSC: Margaret Berger • 11. WSC: Alejandro Fuentes • 12. WSC: Doruntina • 13. WSC: Maria Haukaas Storeng • 14. WSC: Christine Guldbrandsen • 15. WSC: Helene Bøksle • 16. WSC: Liv Kristine • 17. WSC: Aleksander With • 18. WSC: Marit Larsen • 19. WSC: Maria Arredondo • 20. WSC: DonkeyBoy • 21. WSC: Håvard Lothe & Christine Guldbrandsen • 22. WSC: Bjørn Johan Muri & LidoLido • 24. WSC: Dimmu Borgir • 25. WSC: Maria Haukaas Storeng • 28. WSC: Tone Damli • 29. WSC: Briskeby • 30. WSC: Aleksander With • 31. WSC: Tone Damli Aaberge • 33. WSC: Gaute Ormåsen • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ask Embla • 36. WSC: Margaret Berger • 37. WSC: Monika May • 39. WSC: Maria Mena • 40. WSC: Crossnail • 41. WSC: Madcon & Ray Dalton • 42. WSC: Aurora Aksnes • 45. WSC: Sandra Lyng • 47. WSC: Röyksopp & Susanne Sundfør • 48. WSC: Astrid S