Emmanuel Moire urodzony 16 czerwca 1979 w Le Mans we Francji.
Biografia[]
Od dziecka pasjonował się muzyką, wraz z bratem wychowany został na muzyce klasycznej. Pobierał praktyki kształtujące go na autora-kompozytora-wykonawcę. Jest artystą bardzo uzdolnionym. W 2004 roku wziął udział w castingu do musicalu Le Roi Soleil (Król Słońce) i dostał główną rolę - Ludwika XIV. W 2006 roku był nominowany do nagrody NRJ Music Awards. Został zaproszony do współpracy nad wspólną piosenką "L'or de nos vies", która miała wspierać ludzi walczących z AIDS. Po jej premierze triumfujący Emmanuel i cała grupa powróciła na scenę Palais des Sports 22 września 2006 roku, po to by w następnych miesiącach ruszyć w nową trasę koncertową. Po zakończeniu występów 13 listopada 2006 roku Emmanuel Moire wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Là où je pars", którą promował singel "Le Sourire". Jest on obecnie jednym z najpopularniejszych wykonawców francuskich. Nominowany był do nagrody NRJ 2008 w kategorii Artysta roku. Emmanuel wystąpił na Sopot Festival 2007 z piosenką "Ça me fait du bien", zajmując 2 miejsce w rywalizacji o Słowika Publiczności.
Albumy[]
- 2006: Là où je pars
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik La Nouvelle Star |
Reprezentant Francji na 12. Worldvision Song Contest |
Następca Damien Sargue |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Monako na 41. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
9. IFP | Etre a la hauteur | Ego_pl | Półfinał |
9. IFP | Tant Qu`on Reve Encore | Avatar | Półfinał |
15. IFP | Merci | Susu | 14 miejsce |
Julie (Dania) Rovena Dilo (Albania) Lorca (Andora)
Alexz Johnson (Kanada) • Angelica Agurbash (Białoruś) • Anna Abreu (Finlandia) • Chenoa (Argentyna) • Csézy (Węgry) • David Jordan (Wielka Brytania) • Delta Goodrem (Australia) • Dj Project (Rumunia) • Doda (Polska) • Doruntina (Norwegia) • Ella (Łotwa) • Emmanuel Moire (Francja) • Evanescence (USA) • Í svörtum fötum (Islandia) • La Quinta Estación (Hiszpania) • Luca Dirisio (Włochy) • M.I.A. (Sri Lanka) • Maraljingoo (Mongolia) • Paolo Meneguzzi (Szwajcaria) • Silva Hakobyan (Armenia) • Svetlana Svetikova (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Zdob şi Zdub (Mołdawia)
Brick & Lace (Jamajka) • Carine Davis & Victor Barange (Monako) • Clannad (Irlandia) • Dr.Bombay (Indie) • Gaitana (Ukraina) • Heart Evangelista (Filipiny) • Ivana (Bułgaria) • Jan Smit (Holandia) • Lucy Diakovska (Niemcy) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Markoolio & Hakan Hemlin (Szwecja) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Sebnem Ferah (Turcja) • SMS – Samir Mujagic (Bośnia i Hercegowina) • Tahsan (Bangladesz) • Toše Proeski (Macedonia) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Dragonforce (Chiny) • Mory Kante (Gwinea)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Zella Day (USA) • Francesca Michielin (San Marino) • Snow Patrol (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Bohem (Słowenia) • Dami Im (Korea Południowa) • Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina) • Emmanuel Moire (Monako) • Erik Bibb (Finlandia) • ESC 2015 All Stars & Conchita (Austria) • Franco Ricciardi & Ivan Granatino (Włochy) • Gülşen (Turcja) • Hindi Zahra (Maroko) • Ingrid De Ycaza (Panama) • Laleh (Iran) • Lorie Pester (Francja) • Luminize (Chorwacja) • Madcon & Ray Dalton (Norwegia) • Miriam Cani (Albania) • Nadja Gattas (Dania) • Ola Svensson (Szwecja) • Omnia (Holandia) • The Young Professionals & Anna F. (Izrael) |
Dyskwalifikacja |
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Emilia Rydberg (Szwecja) • Highland (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina)
Berksan (Turcja) • Diana Navarro (Hiszpania) • E Nomine (Niemcy) Eluveitie (Szwajcaria) • Emmanuel Moire (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Idina Menzel (USA) • Ivan Kupala (Rosja) • Kelly Clarkson (USA) • Lauri Tähkä & Elonkerjuu (Finlandia) • Lenka (Australia) • Lovebugs & Lene Marlin (Szwajcaria) • Mando Diao (Szwecja) • Marie Picasso (Szwecja) • Patrick Wolf & Marianne Faithfull (Wielka Brytania) • Saint Privat (Francja) • Sebastian Karlsson (Szwecja) • SIA (Australia) • The Benefits (Dania) • tobyMac (USA) • Valerij Meladze & Nastya Prihodko (Rosja) • Yossi Azulay (Izrael)
Alizée (Francja) • Ana Johnsson (Szwecja) • Arash (Iran) • Asia Si (USA) • Azis & Malina (Bułgaria) • Burnside Project (USA) • Cyril Niccolai (Francja) • Darko Filipovic (Serbia) • Emma Shapplin (Francja) • Eros Ramazzotti & Ricky Martin (Włochy) • Gabriela Kulka (Polska) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Haifa Wehbe (Liban) • Happyendless (Litwa) • Ian Carey & Michelle Schellers (USA) • Jacek Bończyk (Polska) • JaConfetti (Dania) • Kerli (Estonia) • Luka Nizetic (Chorwacja) • Marie Fredriksson (Szwecja) • Monrose (Niemcy) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Parov Stelar & Gabriella Hänninen (Austria) • Pastora Soler (Hiszpania) • Sharon Kips (Holandia) • Sophie B. Hawkins (USA) • Tata Golosa (Włochy) • Tila Tequila (USA) • Veronica Maggio (Szwecja) •
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo
2. WSC: Jeanne Mas • 4. WSC: Leslie • 12. WSC: Carine Davis & Victor Barange • 13. WSC: Bea Bronchal • 14. WSC: Christophe Willem • 15. WSC: Bea Bronchal • 17. WSC: Patrick Fiori • 18. WSC: Sebastien Lorca & Sonia Lacen • 19. WSC: Hélène Ségara • 20. WSC: Jena Lee • 21. WSC: Damien Sargue & Joy Esther • 23. WSC: Uffie • 25. WSC: Melissa Nkonda • 28. WSC: M.A.N.I. • 33. WSC: Owlle • 37. WSC: Cassandre • 39. WSC: Kendji Girac • 41. WSC: Emmanuel Moire • 48. WSC: SOUF