Grégory Lemarchal, właściwie Grégory Jean-Paul Lemarchal (ur. 13 maja 1983 roku w La Tronche, zm. 30 kwietnia 2007 roku w Paryżu) – francuski piosenkarz, zwycięzca czwartej edycji programu Star Academy.
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Dwukrotnie startował w IFP, przy czym za drugim razem wygrał całą edycję zdobywając rekordową, do tej pory, ilość punktów w finale.
Edycja | Uczestnik | Tytuł piosenki | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
8. IFP | Susu | Mon ange | Półfinał | |
10. IFP | Arcadio | Je suis en vie | 1 | 317 |
23. IFP | Kyu | A Corps Perdu | Półfinał |
Poprzednik Tina Karol |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Jesień/Zima 2006 |
Następca Sophie Ellis-Bextor |
Udział w Worldvision Song Contest[]
Edycja | Uczestnik | Tytuł piosenki | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
16. WSC | Blanche | Pardonne-moi | Półfinał |
Poprzednik Emma Shapplin |
Reprezentant Francji na 16. Worldvision Song Contest |
Następca Shy'm |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
Natalia Barbu (Mołdawia) Liv Kristine (Norwegia) Shiri Maimon (Izrael)
Alsou (Rosja) • Anait Pogosyan (Ukraina) • Andreas Konstantinidis & Tzoulia (Cypr) • Aura (Białoruś) • Christina Stürmer (Austria) • Delerium (Kanada) • Giusy Ferreri (San Marino) • Jakob Sveistrup (Dania) • Jessica Mauboy (Australia) • Jonas ir Rasa (Litwa) • Kelly Clarkson (USA) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Natalia Druyts (Belgia) • Natasa Bekvalac (Serbia) • Paulini (Fidżi) • Roger Pontare (Szwecja) • Sharlene Boodram (Trynidad i Tobago) • Subway to Sally (Niemcy) • Tereza Kerndlova (Czechy) • Totentanz (Polska) • Trinití (Irlandia) • Ulytau (Kazachstan)
Zdyskwalifikowani1: brak
Andriana Babali (Grecja) • Baschi (Szwajcaria) • Cesare Cremonini (Włochy) • Dennis (Holandia) • Emanuela (Bułgaria) • Grégory Lemarchal (Francja) • Hadise (Turcja) • Jeff Who? (Islandia) • Jorge González (Hiszpania) • Kokia (Japonia) • RBD (Meksyk) • Sanda Ladosi (Rumunia) • Shahzoda (Uzbekistan) • Sharleen Spiteri (Wielka Brytania) • Sirusho & Sofi Mxeyan (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
Clare Maguire (Wielka Brytania) • Alina Devecerski (Szwecja) • Infinity Ink (Wielka Brytania)
Amaranthe (Dania/Szwecja) • Christina Stürmer (Austria) • Churchill (USA) • Cixi (Włochy) • Daniel Bedingfield (Wielka Brytania) • Garbage (USA) • Hurts (Wielka Brytania) • IAMX (Wielka Brytania) • Iiris (Estonia) • Jon Bon Jovi (USA) • Konstantinos Argiros (Grecja) • Linda Sundblad (Szwecja) • Medina (Dania) • Pee Wee (Meksyk) • Rasmus Seebach (Dania) • Ronan Keating (Irlandia) • St. Lucia (USA) • Zazie (Francja)
Banks (USA) • El Canto del Loco (Hiszpania) • Elissa (Liban) • Emma Hewitt (Australia) • Feel & Sebastian Riedel (Polska) • Gabrielle (Norwegia) • Grégory Lemarchal (Francja) • Jennifer Hudson (USA) • Katy Tiz (Wielka Brytania) • Lana Del Rey (USA) • Lord Huron & White Sea (USA) • Marzia Gaggioli (Włochy) • Metric & Lou Reed (USA) • Miss Li (Szwecja) • Okean Elzy (Ukraina) • Owl Eyes (Australia) • Ralf Mackenbach (Holandia) • Shiny Toy Guns (USA) • Sirusho (Armenia)
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo