Helena Paparizou | |
Helena w Montrealu w 2005 roku. | |
Imię i nazwisko | Helena Paparizou |
Data i miejsce urodzenia | 31 stycznia 1982 Szwecja Göteborg |
Pochodzenie | Grecja |
Gatunek | Modern laika, pop, dance |
Zawód | piosenkarka, tekściarka |
Aktywność | 1999-nadal |
Wytwórnia płytowa | Sony BMG Bonnier Music Moda Records All Around The World Gallo Record Company |
Powiązania | Antique (1999-2004) |
Strona internetowa |
Helena Paparizou (ur. 31 stycznia 1982 roku w Göteborgu), jest grecko-szwedzką piosenkarką od urodzenia mieszkającą w Szwecji.
Biografia[]
Urodziła się w Szwecji w greckiej rodzinie, córka Volosa i Karditsy. Gdy miała 17 lat wraz ze swym kolegą z dzieciństwa Nikosem Panagiotidisem założyła zespół Antique. Ich debiutem stał się przebojowy singel Opa Opa. W Polsce grupa Antique wydała też singiel Dinata Dinata, który okazał się platynowym. W 2001 reprezentowali Grecję na konkursie Eurowizji z piosenką "I Would Die For You", z którą zajęli trzecie miejsce. Kolejnym singlem po Eurowizji był Follow Me. Typowo klubowy hit który ukazał się również jako winyl. Grecki album Alli Mia Fora – bestseller 2003, okazał się ostatnim greckim albumem. Po wydaniu anglojęzycznego odpowiednika Blue Love w Szwecji, Helena postanowiła odejść i zacząć solową karierę. Ostatni singiel duetu to Time To Say Goodbye.
W 2004 Helena Paparizou wydała debiutancką płytę solową Protereotita (Priorytety). Singlem promującym był utwór "Katse Kala". W 2005 roku telewizja ERT zaproponowała Helenie reprezentowanie Grecji podczas jubileuszowego, 50 Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Podczas krajowej preselekcji Paparizou zaśpiewała trzy utwory: "My Number One", "O.K." i "Let's Get Wild". Czwarty utwór – "The Light In Our Soul" – został zdyskwalifikowany tuż przed koncertem. Widzowie wybrali utwór "My Number One".
Utwór "My Number One" zyskał największe poparcie wśród widzów z całej Europy (Polska przyznała Helenie tylko 1 punkt) i zwyciężył zdobywając 230 pkt. Zwycięstwo Heleny było pierwszą grecką wiktorią w całej historii konkursu.
W październiku natomiast ukazała się pierwsza oficjalna anglojęzyczna płyta, wydana na skalę globalną. Znajduje się na niej 5 utworów z Yparhi Logos: "Mambo!", "Gigolo", "Let Me Go (Pote Xana)", "The Game of Love" i "You Set My Heart on Fire" oraz 5 piosenek premierowych.
Grecki krążek Yparhi Logos (Jest powód) jest trzecim solowym albumem Heleny, jaki nagrała od czasów rozpadu duetu Antique. Znajduje się na nim 19 premierowych piosenek, w tym singiel Mambo! oraz dziewięć utworów zarejestrowanych na żywo podczas występu na Mad Secret Concert we Flocafe. Premiera płyty w Grecji odbyła się 12 kwietnia 2006 roku.
Singiel Mambo! ukazał się na Starym Kontynencie, także w Polsce (Sony Music), Kanadzie, USA, Japonii, Chinach, RPA, Australii (Moda Records) i Skandynawii (Bonier Music). Na singlu znajdują dwie piosenki: "Mambo!" oraz "You Set My Heart on Fire".
"To All The Heroes" była oficjalną piosenką XIX Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, którą Helena Paparizou zaśpiewała na otwarciu imprezy, która odbyła się w dniach 6-13 sierpnia 2006 w Göteborgu na stadionie Ullevi.
Najnowszy międzynarodowy album "The Game of Love" pojawił się we Francji i w Belgii wczesnym latem 2007. Do albumu został dołączony dwupłytowy platynowy grecki album "Iparhi Logos" który ukazał się już w Grecji, na Cyprze, Turcji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Japonii.
Globalny singiel "Mambo!" ukazał się w Australii i Nowej Zelandii wczesnym latem 2007.
Dyskografia[]
Albumy[]
- 2004 – Protereotita (Προτεραιότητα)
- 2005 – Protereotita: Euro Edition (Προτεραιότητα: Euro Editon)
- 2005 – My Number One (Szwecja, Grecja, Turcja, Polska, Austria, Szwajcaria, Rosja)
- 2005 – Protereotita: Euro Edition + Mambo! (Προτεραιότητα: Euro Edition + Mambo!)
- 2006 – Yparhi Logos (Υπάρχει Λόγος, wydanie: 2cd: Niemcy, Szwajcaria, Anglia, Tajwan, Chiny, Austria, Turcja, Cypr, Grecja)
- 2006 – The Game Of Love (Szwecja, Grecja, Rosja, Cypr, Północna Afryka, Japonia, Wielka Brytania)
CD Single[]
- 2003 – Anapandites Kliseis
- 2005 – My Number One (Wydanie Globalne + USA clubmix # 8 Billboard, Brazylia #11 )
- 2005 – The Light in Our Soul
- 2005 – A Brighter Day
- 2005 – Mambo! (grecka wersja)
- 2006 – Mambo! (angielska wersja) (wydanie Globalne + vinyl: Włochy, Anglia, Niemcy, Francja, USA - lato 2007)
- 2006 – Heroes
- 2006 – Gigolo
Single[]
- 2003 – Anapantites Kliseis
- 2004 – Treli Kardia
- 2004 – Antithesis
- 2004 – Katse Kala
- 2004 – Stin Kardia Mou Mono Thlispi
- 2005 – My Number One
- 2005 – The Light In Our Soul
- 2005 – Mambo! (grecka wersja)
- 2006 – Mambo! (angielska wersja)
- 2006 – A Brighter Day
- 2006 – Gigolo
- 2006 – Heroes
Udział w Worldvision Song Contest[]
Helena reprezentowała Grecję w Światowizji dwa razy oraz jeden raz z zespołem Antique. Helena rozpoczęła debiut Grecji w tym konkursie. Jak się później okazało, był to najlepszy debiut w historii, nie licząc I edycji, gdzie wszystkie kraje debiutowały. Helena wygrała konkurs, dając prawo do organizacji następnej edycji konkursu w swoim kraju, gdzie także reprezentowała Grecję, jako jeden z członków zespołu Antique. Drugi start dał Grecji 13. miejsce, czyli pozała czołową dziesiątką. Helena pojawiła się na scenie Światowizji po raz trzeci i ostatni w dziewiątej edycji. Jej piosenka "I don't want you here anymore" zajęła jedno z ostatnich miejsc, zamykając drugą dziesiątkę finalistów. W tej samej edycji otrzymała nominację do King Kongów w kategorii Odpust, jednak nie otrzymała statuetki.
Edycja | Kraj | Uczestnik | Wykonawca | Piosenka | Miejsce | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|
3. WSC | Grecja | Paxioo | Helena Paparizou | Mambo | 1 | 114 |
9. WSC | Grecja | Zakrześ | Helena Paparizou | I don't want you here anymore | 20 | 52 |
24. WSC | Grecja | Matti | Helena Paparizou | Baby It's Over | 11 | 57 |
36. WSC | Grecja | Matti | Helena Paparizou | The Groove Is The Solution | 18 | 36 |
Poprzednik Bonnie Tyler & Kareen Antonn |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Zima 2005/2006 |
Następca Belle Perez |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Grecji na 3. Worldvision Song Contest |
Następca Antique |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Grecji na 9. Worldvision Song Contest |
Następca Xryspa & Themis Adamantidis |
Poprzednik George Sampanis |
Reprezentant Grecji na 24. Worldvision Song Contest |
Następca Diana Diez feat. Kostas Martakis |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Grecji na 36. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Helena Paparizou brała udział także w Internetowym Festiwalu Piosenki. Nie odniosła jednak tak dużego sukcesu, jak w Światowizji. W 9. IFP udział brały dwie jej piosenki. Na cztery stary, 2 razy była w finale. Oto lista startów Heleny Paparizou:
Edycja | Uczestnik | Wykonawca | Piosenka | Miejsce | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
9. IFP | ESCtenbit | Helena Paparizou | Panta se perimena | 3 | 243 |
Kuba12 | Helena Paparizou | O.K. | 23-SF C | 38 | |
10. IFP | Scott | Helena Paparizou | Gigolo | 12 | 192 |
11. IFP | JoneK | Helena Paparizou | Paradeigmatos xari | 13-SF B | 52 |
Udział w Virtuala Konkurso Kanzono[]
Edycja | Kraj | Uczestnik | Wykonawca | Piosenka | Miejsce | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|
3. VKK | Szwecja | India | Helena Paparizou | The game of love | 1 | 155 |
Poprzednik Nusa Derenda |
Zwycięzca Virtuala Konkurso Kanzono 3. VKK |
Następca Alexander & Sabrina Weckerlin |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
1. VKK: Bojana Atanasovska • 2. VKK: Nusa Derenda • 3. VKK: Helena Paparizou • 4. VKK: Alexander Klaws & Sabrina Weckerlin
Helena Paparizou (Grecja) Kelly Clarkson (USA) Vanilla Ninja (Estonia)
Abba (Szwecja) • Altin Shira (Albania) • Aneela (Irak) • Angela Maria Forero (Kolumbia) • Corina (Rumunia) • Elize (Holandia) • Faakhir (Pakistan) • Hinoi Team (Japonia) • Houmb & Morton Abel (Norwegia) • Írafár (Islandia) • Ishtar (Izrael) • Kate Ryan (Belgia) • Lura (RZP) • Melanie C (Wielka Brytania) • Mustafa Sandal & Anna Vissi (Turcja) • Olsen Brothers (Dania) • Omar Naber (Słowenia) • Rihanna (Barbados) • Rimini Project (Francja) • t.A.T.u. (Rosja) • The Corrs & Bono (Irlandia) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Zdyskwalifikowani1: Abra (Polska) • K3 (Niemcy)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Lena Park (Korea Południowa) Kudai (Chile) Aura (Białoruś)
Christophe Mae (Francja) • Colonia (Chorwacja) • Cristyana (Nikaragua) • Daniel Lindström (Szwecja) • Delain (Holandia) • Grup Hepsi (Turcja) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Hooligans (Węgry) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Maria Mena (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Nek & Laura Pausini (Włochy) • Paps'n'Skar (San Marino) • Raina (Bułgaria) • Regev Hod (Izrael) • Saosin (Kanada) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) • Zablujena Generacija (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: N.E.O. (Litwa)
Annette (Antyle Holenderskie) • Birgitta & Jónsi (Islandia) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Hilary Duff (USA) • Jalebi (Indie) • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Portoryko) • Jessica Muscat (Malta) • Kylie Minogue (Australia) • Renata Dąbkowska (Polska) • Sweety (Chiny) • Tamara Todevska (Macedonia) • Viktoriya Dayneko (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Fabio Almeida (Brazylia) • Sin Bandera (Meksyk)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Bereczki Zoltan (Węgry) • Linda Pritchard (Szwecja) • Leona Lewis (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Antti Tuisku (Finlandia) • Dimmu Borgir (Norwegia) • Eva Avila (Kanada) • Helena Paparizou (Grecja) • Jaded Sun (Irlandia) • Koit Toome & Birgit Õigemeel (Estonia) • Ladyhawke (Nowa Zelandia) • Linda Teodosiu (Niemcy) • Luca Napolitano (Włochy) • Milica (Bułgaria) • Miligram & Severina (Chorwacja) • Natalia (Hiszpania) • Nádine (RPA) • Samsaya (Indie) • Serebro (Rosja) • Sofa & O.S.T.R. (Polska) • Susanna Kay (Holandia) • Taylor Swift (USA) • The Storm (Dania) VIA GRA (Ukraina) • Younha (Korea Południowa) |
Dyskwalifikacje w finale |
AySel (Azerbejdżan) • Judith (Francja) |
TOP 3 |
Vandroya (Brazylia) • Yuna (Malezja) • Carpark North (Dania) |
Finaliści |
Anna Puu (Finlandia) • Chloe Howl (Wielka Brytania) • Emerentia (Szwecja) • Hebe Tien (Tajwan) • Helena Paparizou (Grecja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Innocence (Andora) • Lizzie Marvelly (Nowa Zelandia) • Mad Heads (Ukraina) • Margaret Berger (Norwegia) • Meg Myers (USA) • Mika & Chiara (Włochy) • Miri Mesika (Izrael) • Namie Amuro (Japonia) • Serebro (Rosja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Tim Bendzko & Cassandra Steen (Niemcy) • Virginia To Vegas & Alyssa Reid (Kanada) • Voltaire Twins (Australia) • Žanamari & J'Animals (Chorwacja) |
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Helena Paparizou (Szwecja) • Alsou (Rosja) • Jelena Tomašević (Serbia)
Anelia & Miro (Bułgaria) • Bojan Bjelic & Indy (Serbia) • Lorie (Francja) • Nikki Webster (Australia) • Paola & Chiara (Włochy) • Preslava (Bułgaria) • RBD (Meksyk) • Ricki-Lee (Australia) • The Veronicas (Australia)
BWO (Szwecja) • Diskoteka Avaria (Rosja) • Fefe Dobson (Kanada) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Michaela (Słowacja) • Natalia Lesz (Polska) • Tamaki Nami (Japonia) • Teräsbetoni (Finlandia) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Kamelot (USA)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Antique • 5. WSC: Anna Vissi • 6. WSC: Sakis Rouvas • 7. WSC: Nikos Mihas • 9. WSC: Helena Paparizou • 10. WSC: Xryspa & Themis Adamantidis • 11. WSC: Michalis Hatzigiannis • 13. WSC: Thanos Petrelis • 14. WSC: Elli Kokkinou • 16. WSC: Andriana Babali • 17. WSC: Mando • 19. WSC: Chaostar • 20. WSC: Eleni Peta • 21. WSC: Onirama • 22. WSC: Ivi Adamou • 23. WSC: George Sampanis • 24. WSC: Helena Paparizou • 25. WSC: Diana Diez feat. Kostas Martakis • 26. WSC: Katerina Bourneli • 29. WSC: Eleftheria Eleftheriou • 30. WSC: Eleni Foureira • 32. WSC: Nino • 33. WSC: Despina Vandi • 34. WSC: Giorgos Sampanis • 36. WSC: Helena Paparizou • 38. WSC: Konstantinos Argiros • 39. WSC: Demy Feat. Mike • 40. WSC: OtherView • 49. WSC: Ifigenia