Ines właść. Eda-Ines Etti (ur. 26 maja 1981 roku — estońska wokalistka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Nexus |
Reprezentant Estonii na 6. Worldvision Song Contest |
Następca Vanilla Ninja |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Estonii na 10. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Estonii na 17. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
8. IFP | That's all because of you | Olsson | 19 miejsce |
14. IFP | Keerlen | kamilb | Półfinał |
TOP 3 |
Fame (SWE) • Rammstein & t.A.T.u. (DEU) • Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo (ITA) |
Finaliści |
Aca Lukas (SRB) • Alka Vucic (HRV) • Ayumi Hamasaki (JPN) • Cascada (GBR) • Cristian Castro (MEX) • Fergie (USA) • Í svörtum fötum (ISL) • Ines (EST) • Julia Savicheva (RUS) • M2M (NOR) • Marcela Morelo (ARG) • Mercy Myra (KEN) • Nicola (ROU) • Pascal Obispo & Melissa Mars (FRA) • Romantic (HUN) • Sakis Rouvas (GRC) • Sylver (BEL) • Wanessa Camargo (BRA) |
Półfinaliści |
Alba & Marta (ESP) • Azerbaycan (AZE) • Diana Karazon (JOR) • Luis Fonsi (PRI) |
Dyskwalifikacje w finale |
Athena (TUR) • Cameron Cartio (IRN) • Lauris Reiniks & Maarja (LVA) |
Dyskwalifikacje w półfinale |
Blero (ALB) • Carlos Baute (VEN) • Elena Risteska (MKD) • Gosia Andrzejewicz (POL) • Nightwish (FIN) • Rogue Traders (AUS) |
Xandria (Niemcy) Malina (Bułgaria) Dana International (Izrael)
Alexia (Włochy) • Andre (Armenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Chayanne (Portoryko) • Claudia D'Addio (Szwajcaria) • David Civera (Hiszpania) • Evan (Szwecja) • Ewelina Flinta (Polska) • Gloria Trevi (Meksyk) • Ira Losco (Malta) • Jeff Who? (Islandia) • Krezip (Holandia) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Margaret Berger (Norwegia) • Najoua Belyzel (Francja) • Omar Naber (Słowenia) • Ruoska (Finlandia) • Setora (Uzbekistan) • Six Magics (Chile) • Xryspa & Themis Adamantidis (Grecja) • Yuna Ito (Japonia) • Zseda (Węgry)
Zdyskwalifikowani1: Paolo Meneguzzi (San Marino)
Avril Lavigne (Kanada) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Faye Wong (Chiny) • Hooverphonic (Belgia) • Ivana Jordan (Serbia) • Linkin Park (USA) • LoS ToCAYoS (Boliwia) • MaNga (Turcja) • Nicolai Kielstrup (Dania) • Rihanna (Barbados) • Robert Bilbilov (Macedonia) • Shakira (Kolumbia) • Sugababes (Wielka Brytania)
Zdyskwalifikowani2: Ines (Estonia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Maya Buskila (Izrael) Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) Mando (Grecja)
Alan Hržica (Chorwacja) • Aziz Abdo (Liban) • Bartók Krisztián (Węgry) • C-Real (Cypr) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • George Nozuka (Kanada) • Isgaard (Niemcy) • Koldun (Białoruś) • Lucie Bílá (Czechy) • Michelle Williams (USA) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Patrick Fiori (Monako) • Ricki-Lee (Australia) • Sandra Dahlberg (Szwecja) • Shy'm (Francja) • Sibel (Macedonia) • Sophia (Rumunia) • Sukkerchok (Dania) • Valentina Giovagnini (Włochy) • Yohanna (Islandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Aleksander With (Norwegia) • Aleksandra Radović (Serbia) • Brick & Lace (Jamajka) • Dan Winter (Luksemburg) • For you (Kazachstan) • Humane (Finlandia) • Hunter (Polska) • Ines (Estonia) • Inga & Anush (Armenia) • Lobo & Peter Kotul’a (Słowacja) • Sonu Nigam & Mahalaxmi Iyer (Indie) • Zhasmin (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Natalia Oreiro (Urugwaj)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sarah Brightman (Wielka Brytania) • Jelena Karleusa & Gale (Serbia) • Xristina Koletsa (Grecja)
Alanis Morisette (Kanada) • Amaral (Hiszpania) • Boban Rajovic (Czarnogóra) • Chisu (Finlandia) • David Archuleta (USA) • Dragonette (Kanada) • Ewa Małas-Godlewska (Polska) • Frances Ruffelle (Wielka Brytania) • Freemasons & Bailey Tzuke (Wielka Brytania) • Gergana (Bułgaria) • Haggard (Niemcy) • Måns Zelmerlöw (Szwecja) • Miyatta (Macedonia) • Nouveau Riche (Szwecja) • Ola Svensson (Szwecja) • Paolo Meneguzzi (Szwajcaria) • Polina Gagarina (Rosja) • RyanDan (Kanada) • Sibel (Macedonia) • Sigur Rós (Islandia) • Skillet (USA) • Zhenya Otradnaya (Rosja)
Dawid Koczy (Polska) • Dušan Svilar (Serbia) • Eliza Hoxha (Kosowo) • Eskju Divine (Szwecja) • Giusy Ferreri (Włochy) • Grégoire (Francja) • In-Yan (Rosja) • Ines (Estonia) • Iza Lach (Polska) • Jade Valerie (USA) • Jan Smit (Holandia) • Jonathan Cerrada & Ophélie Cassy (Francja) • KariZma (Bułgaria) • Kasia Kowalska (Polska) • Kat DeLuna (USA) • Kobranocka (Polska) • Logo (Polska) • Mariana Popova (Bułgaria) • Metro Station (USA) • Nikolaj Baskov & Taisiya Povaliy (Ukraina) • Tamta (Cypr) • Teodora (Bułgaria) • The Buddhist Monks (Hiszpania) • Tom Boxer & Anca Parghel feat. Fly Project (Rumunia) • Vox Angeli (Francja) • Zuzanna Szreder (Polska)
1. WSC: Maarja & Koit Toome • 2. WSC: Vanilla Ninja • 3. WSC: Vanilla Ninja • 4. WSC: Vanilla Ninja • 5. WSC: Nexus • 6. WSC: Ines • 7. WSC: Vanilla Ninja • 10. WSC: Ines • 13. WSC: Birgit Õigemeel • 15. WSC: Maarja • 17. WSC: Ines • 19. WSC: Rolf Junior & Violina • 21. WSC: Urban Symphony • 22. WSC: Getter Jaani • 24. WSC: Koit Toome & Birgit Õigemeel • 26. WSC: Saara Kadak • 27. WSC: Getter Jaani & Koit Toome • 28. WSC: Artjom Savitski • 30. WSC: Laura • 31. WSC: Sinine & Sandra Nurmsalu • 34. WSC: Koit Toome • 35. WSC: Elina Born • 37. WSC: Triin Niitoja & John 4 • 44. WSC: Grete Paia