Ira Losco (ur. 31 lipca 1981 w Sliemie), piosenkarka pochodzenia maltańskiego. W 2002 roku wystąpiła ona w maltańskich preselekcjach konkursu Eurowizji. Po wygraniu tego konkursu pojechała na finał do Tallinna i wraz z utworem '7th wonder' zajęła drugie miejsce.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Jessica Muscat |
Reprezentant Malty na 10. Worldvision Song Contest |
Następca Rammstein & Sharleen Spiteri |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Malty na 18. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Malty na 40. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
11. IFP | Love Me Or Hate Me | K@i | Półfinał |
Xandria (Niemcy) Malina (Bułgaria) Dana International (Izrael)
Alexia (Włochy) • Andre (Armenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Chayanne (Portoryko) • Claudia D'Addio (Szwajcaria) • David Civera (Hiszpania) • Evan (Szwecja) • Ewelina Flinta (Polska) • Gloria Trevi (Meksyk) • Ira Losco (Malta) • Jeff Who? (Islandia) • Krezip (Holandia) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Margaret Berger (Norwegia) • Najoua Belyzel (Francja) • Omar Naber (Słowenia) • Ruoska (Finlandia) • Setora (Uzbekistan) • Six Magics (Chile) • Xryspa & Themis Adamantidis (Grecja) • Yuna Ito (Japonia) • Zseda (Węgry)
Zdyskwalifikowani1: Paolo Meneguzzi (San Marino)
Avril Lavigne (Kanada) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Faye Wong (Chiny) • Hooverphonic (Belgia) • Ivana Jordan (Serbia) • Linkin Park (USA) • LoS ToCAYoS (Boliwia) • MaNga (Turcja) • Nicolai Kielstrup (Dania) • Rihanna (Barbados) • Robert Bilbilov (Macedonia) • Shakira (Kolumbia) • Sugababes (Wielka Brytania)
Zdyskwalifikowani2: Ines (Estonia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Diana Navarro (Hiszpania) Superbus (Francja) Serebro (Rosja)
Ania (Włochy) • Annet Artani (Cypr) • Antonija Šola (Chorwacja) • Avrora (Ukraina) • Berkan (Albania) • Bleak & Ana Johnsson (Finlandia) • Cassandra Steen & Adel Tawil (Luksemburg) • Cassie Davis (Australia) • Darko Radovanovic & Ivana Selakov (Serbia) • Demi Lovato (USA) • Dino Merlin (Bośnia i Hercegowina) • Do (Holandia) • Dor Daniel (Izrael) • Elena Risteska (Macedonia) • Jean-Marie Riachi & Yara (Liban) • Point Break (Wielka Brytania) • Polarkreis 18 (Niemcy) • Sibel Tuzun (Turcja) • Soraya Arnelas (Andora) • Xandee (Belgia)
Alaine (Jamajka) • Aqua (Dania) • Bencsik Tamara (Węgry) • Ich Troje (Polska) • Ira Losco (Malta) • Jana Kirschner (Słowacja) • Loreena McKennitt (Kanada) • Marit Larsen (Norwegia) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Rizon (Trynidad i Tobago) • Sandy e Junior (Brazylia) • Sebastien Lorca & Sonia Lacen (Monako) • Stefanie Heinzmann (Szwajcaria) • Takida (Szwecja) • Trish Thuy Trang (Wietnam) • Verona (Czechy)
TOP 3 |
Nabiha (Gambia) • Roby Fayer & Tom Gefen (Izrael) • Ryan Dolan (Irlandia) |
Finaliści |
Anna Sedokova (Ukraina) • Aram MP3 (Armenia) • Barabas (Polska) • Benjamin Peltonen (Finlandia) • Christine and The Queens (Francja) • Crossnail (Norwegia) • Ira Losco (Malta) • Nek (Włochy) • Neon Jungle (Wielka Brytania) • NU'EST (Korea Południowa) • OtherView (Grecja) • Özlem Tekin (Turcja) • Reigan (Australia) • Ricki-Lee (Nowa Zelandia) • VÉRITÉ (USA) |
Półfinaliści |
Dominika Mirgova (Słowacja) • Dorian (Hiszpania) • Gianna Nannini (San Marino) • Marta Ritova (Łotwa) • Nervous Nellie ft. Paloma Faith (Szwecja) |
Dyskwalifikacje |
Aneta Langerova (Czechy) • Magdalena Ena Cvetkoska (Macedonia) • Oonagh (Niemcy) |
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
7. WSC: Charlene & Natasha • 9. WSC: Jessica Muscat • 10. WSC: Ira Losco • 11. WSC: Rammstein & Sharleen Spiteri • 18. WSC: Ira Losco • 21. WSC: Wayne Micallef • 23. WSC: Claudia Faniello • 31. WSC: Kevin Borg • 35. WSC: Lauren Aquilina • 40. WSC: Ira Losco