Lana Jurčević (ur. 7 listopada 1984 w Zagrzebiu - Chorwacja) - chorwacka piosenkarka pop oraz aktorka.
Debiutowała w 2002 roku. Jako młoda wokalistka występowała wraz z takimi wokalistami jak Severina, Milana Vlaović czy Ante Pecotić. W roku 2005 jej piosenki Ovo nije istina wygrała nagrodę 24 sata na Croatian Radio Festival. Innym wielkim hitem Lany była piosenka Prava ljubav w duecie z Luką Nižetić.
Podczas 19. Worldvision Song Contest przyznano jej tytuł Miss 19. WSC.
Dyskografia[]
- 2003 - "Lana"
- 2006 - "1 razlog"
- 2008 - "Volim biti zaljubljena""
Udział w Worldvision Song Contest[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
10. WSC | Preboli me | Arti | 46 | 22 |
16. WSC | Volim biti zaljubljena | Klemz | 81 | 12 |
19. WSC | Okovi na srcu | Narcisstic | 77 | 14 |
Poprzednik Colonia |
Reprezentant Chorwacji na 10. Worldvision Song Contest |
Następca Nina Badrić |
Poprzednik Vanna |
Reprezentant Chorwacji na 16. Worldvision Song Contest |
Następca Alan Hržica |
Poprzednik Antonija Šola |
Reprezentant Chorwacji na 19. Worldvision Song Contest |
Następca Franka Batelić |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
10. IFP | Prava Ljubav (wspólnie z Luka Nizetic) | Idrian | 8 miejsce |
Xandria (Niemcy) Malina (Bułgaria) Dana International (Izrael)
Alexia (Włochy) • Andre (Armenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Chayanne (Portoryko) • Claudia D'Addio (Szwajcaria) • David Civera (Hiszpania) • Evan (Szwecja) • Ewelina Flinta (Polska) • Gloria Trevi (Meksyk) • Ira Losco (Malta) • Jeff Who? (Islandia) • Krezip (Holandia) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Margaret Berger (Norwegia) • Najoua Belyzel (Francja) • Omar Naber (Słowenia) • Ruoska (Finlandia) • Setora (Uzbekistan) • Six Magics (Chile) • Xryspa & Themis Adamantidis (Grecja) • Yuna Ito (Japonia) • Zseda (Węgry)
Zdyskwalifikowani1: Paolo Meneguzzi (San Marino)
Avril Lavigne (Kanada) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Faye Wong (Chiny) • Hooverphonic (Belgia) • Ivana Jordan (Serbia) • Linkin Park (USA) • LoS ToCAYoS (Boliwia) • MaNga (Turcja) • Nicolai Kielstrup (Dania) • Rihanna (Barbados) • Robert Bilbilov (Macedonia) • Shakira (Kolumbia) • Sugababes (Wielka Brytania)
Zdyskwalifikowani2: Ines (Estonia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Natalia Barbu (Mołdawia) Liv Kristine (Norwegia) Shiri Maimon (Izrael)
Alsou (Rosja) • Anait Pogosyan (Ukraina) • Andreas Konstantinidis & Tzoulia (Cypr) • Aura (Białoruś) • Christina Stürmer (Austria) • Delerium (Kanada) • Giusy Ferreri (San Marino) • Jakob Sveistrup (Dania) • Jessica Mauboy (Australia) • Jonas ir Rasa (Litwa) • Kelly Clarkson (USA) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Natalia Druyts (Belgia) • Natasa Bekvalac (Serbia) • Paulini (Fidżi) • Roger Pontare (Szwecja) • Sharlene Boodram (Trynidad i Tobago) • Subway to Sally (Niemcy) • Tereza Kerndlova (Czechy) • Totentanz (Polska) • Trinití (Irlandia) • Ulytau (Kazachstan)
Zdyskwalifikowani1: brak
Andriana Babali (Grecja) • Baschi (Szwajcaria) • Cesare Cremonini (Włochy) • Dennis (Holandia) • Emanuela (Bułgaria) • Grégory Lemarchal (Francja) • Hadise (Turcja) • Jeff Who? (Islandia) • Jorge González (Hiszpania) • Kokia (Japonia) • RBD (Meksyk) • Sanda Ladosi (Rumunia) • Shahzoda (Uzbekistan) • Sharleen Spiteri (Wielka Brytania) • Sirusho & Sofi Mxeyan (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Alexandra Burke (GBR) • Florent Mothe (FRA) • Rasmus Seebach (DNK) |
Finaliści |
!Deladap (AUT) • A.R.M.I.JA. (UKR) • Alexander Klaws (DEU) • Ana Malhoa (PRT) • Cindy Daniel (CAN) • Crazy Win (ROU) • Elodie Frege (LUX) • Grupa Regina (BIH) • Hélène Ségara (MCO) • Jónsi (ISL) • Kim-Lian & Linda Bengtzing (NLD) • Lana Jurčević (HRV) • Lost (SMR) • Marija Serifović (SRB) • Rolf Junior & Violina (EST) • Rosa (ESP) • Sofi Mxeyan (ARM) • Tamar Kaprelian (USA) • Tori (RUS) • Xristina Koletsa (CYP) |
Półfinaliści |
Almora (TUR) • Brian McFadden & Delta Goodrem (IRL) • Chaostar (GRC) • Chenoa (ARG) • Entwine (FIN) • Hardcore Superstar (SWE) • Kate Miller-Heidke (AUS) • Maria Arredondo (NOR) • Mariko Takahashi (JPN) • Miriam Cani & Alketa (ALB) • Patrice Roberts (TTO) • Pavol Habera (SVK) • Stravaganzza (AND) • Tiziano Ferro (ITA) • Żywioły (POL) |
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
2. WSC: Boris Novković • 3. WSC: Vesna Pisarović • 5. WSC: Severina • 6. WSC: Alka Vucic • 7. WSC: Luka Nizetic & Klapa Nostalgia • 9. WSC: Colonia • 10. WSC: Lana Jurčević • 11. WSC: Nina Badrić • 13. WSC: Prljavo Kazalište • 14. WSC: Electro Team • 15. WSC: Vanna • 16. WSC: Lana Jurčević • 17. WSC: Alan Hržica • 18. WSC: Antonija Šola • 19. WSC: Lana Jurčević • 20. WSC: Franka Batelić • 21. WSC: Colonia • 22. WSC: Feminnem • 24. WSC: Miligram & Severina • 27. WSC: Magazin • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Pamela Ramljak • 33. WSC: Severina • 35. WSC: Vanna • 36. WSC: Žanamari & J'Animals • 41. WSC: Luminize • 42. WSC: Severina & Ministarke