Lena Katina (ros. Елена Сергеевна Катина, ur. 4 października 1984 w Moskwie) – piosenkarka rosyjska, razem z Julią Wołkową jest wokalistką grupy t.A.T.u.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Fabrika |
Reprezentant Rosji na 28. Worldvision Song Contest |
Następca Shyma |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Rosji na 39. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
28. IFP | "Something I Said" | ProsteRuchy | 13 miejsce |
TOP 3 |
Anjulie (Kanada) • Kate Ryan & Charlotte Perrelli (Belgia) • Brian Joo & Jade Valerie (Korea Południowa) |
Finaliści |
Aelyn (Ukraina) • Artjom Savitski (Estonia) • David Deyl (Czechy) • Delta Goodrem (Australia) • Eshet Chayil (Izrael) • Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele (San Marino) • Guano Apes (Niemcy) • GusGus (Islandia) • Industry (Irlandia) • Kristina (Słowacja) • Lena Katina (Rosja) • Little Majorette (Szwecja) • Lora (Rumunia) • M.A.N.I. (Monako) • Nadia Ali (Pakistan) • Rasmus Thude (Dania) • TAL (Francja) • The Saturdays (Wielka Brytania) • Tone Damli (Norwegia) • UnSun (Polska) |
Półfinaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Bojan Marovic (Czarnogóra) • Cher (USA) • Göksel (Turcja) • Jasmin (Ghana) • Jurga (Litwa) • Kaya (Serbia) • The Naked And Famous (Nowa Zelandia) • Tom Dice (Luksemburg) • Trackshittaz (Austria) • Trijntje Oosterhuis (Holandia) |
Dyskwalifikacje przed konkursem | |
Dyskwalifikacje w Półfinale |
Jane Zhang (Chiny) • Pia Toscano (Włochy) |
TOP 3 |
Mary N'Diaye (Gambia) • Woodkid (Francja) • Marlisa (Filipiny) |
Finaliści |
Carola (Szwecja) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Fenech-Soler (Wielka Brytania) • Jamie McDell (Nowa Zelandia) • Kendji Girac (Monako) • Kontrust (Austria) • Lena Katina (Rosja) • Maria Cirova (Słowacja) • Maria Mena (Norwegia) • Melissa Otero (USA) • Natasha St-Pier (Kanada) • Offer Nissim feat. Maya Simantov (Izrael) • Pastora Soler (Hiszpania) • Silbermond (Niemcy) • Sister Cristina (Watykan) • Solange Hilário (Portugalia) • Verona (Czechy) • World of Girls (Dania) |
Półfinaliści |
Asha Ali (Etiopia) • Denise Belfon feat. Trini Jacobs & Rochelle Chedz (Trynidad i Tobago) • Gergo Olah (Węgry) • Marika & Maleo Reggae Rockers ft. Buslav (Polska) • Midenistis & Tamta (Cypr) • ONE OK ROCK (Japonia) • Roberto Bellarosa (Belgia) • Samsaya (Indie) |
Dyskwalifikacje |
Betty Who (Australia) • Camila (Meksyk) • Demy Feat. Mike (Grecja) • Kejsi Tola (Albania) • Mika Newton (Ukraina) |
Missy Higgins (Australia) • Monika Linkyte (Litwa) • Otto Knows ft. Lindsey Stirling & Alex Aris (Szwecja)
Alex Vargas (Dania) • Aydilge (Turcja) • Camilo Séptimo (Meksyk) • Charlie (Kanada) • Donatas Montvydas (Litwa) • Dua Lipa (Wielka Brytania) • EDEN (Irlandia) • Gavin James (Irlandia) • Grigoriy Leps & Ani Lorak (Ukraina) • Jarryd James (Australia) • Julie Bergan (Norwegia) • KAZAKY (Ukraina) • Kokoro (Izrael) • Kristina (Słowacja) • L.E.J. (Francja) • Lena Katina (Rosja) • Leningrad (Rosja) • Miike Snow (Szwecja) • Raphaella (Wielka Brytania) • Troye Sivan (RPA) • Twenty One Pilots (USA) • Twinseed (Polska) • Two Steps from Hell (USA) • Whigfield (Dania) • Zoë (Austria)
1. WSC: Valeria • 3. WSC: t.A.T.u. • 4. WSC: Varvara • 5. WSC: Dima Bilan • 6. WSC: Julia Savicheva • 7. WSC: Dima Bilan • 8. WSC: Assorti • 9. WSC: Viktoriya Dayneko • 11. WSC: Valerij Meladze & VIA GRA • 12. WSC: Svetlana Svetikova • 13. WSC: Serebro • 14. WSC: Tuana • 15. WSC: Polina Gagarina • 16. WSC: Alsou • 17. WSC: Zhasmin • 18. WSC: Serebro • 19. WSC: Tori • 20. WSC: Slot • 21. WSC: Katya Buzhunski • 23. WSC: Elena Esenina • 24. WSC: Serebro • 26. WSC: In-Yan • 27. WSC: Fabrika • 28. WSC: Lena Katina • 29. WSC: Shyma • 30. WSC: Tesla Boy • 31. WSC: Stas Pieha • 34. WSC: Zlata Ognevich • 36. WSC: Serebro • 39. WSC: Lena Katina • 42. WSC: Vyacheslav Dobrynin • 44. WSC: Sergey Lazarev • 47. WSC: Sergey Lazarev
19. WSC: Tori - "And my eyes" |
27. WSC: Ola - "All over the world" |
35. WSC: Lauren Aquilina - "Sinners" |