Lorie (ur. 2 maja 1982 w Le Plessis-Bouchard) - francuska piosenkarka popowa. Jej najnowszy album nosi tytuł "2 lor en moi" czyli "Złoto we mnie".
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Christine and The Queens |
Reprezentant Francji na 41. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
9. IFP | S.O.S. | Timothy | 25 miejsce |
10. IFP | Ensorcellée | Timothy | Półfinał |
Udział w Virtuala Konkurso Kanzono[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
3. VKK | Le bonheur a Tout Prix | Timothee | 9 miejsce |
4. VKK | Je Vais Vite | Mathieu | 4 miejsce |
TOP 3 |
Zella Day (USA) • Francesca Michielin (San Marino) • Snow Patrol (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Bohem (Słowenia) • Dami Im (Korea Południowa) • Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina) • Emmanuel Moire (Monako) • Erik Bibb (Finlandia) • ESC 2015 All Stars & Conchita (Austria) • Franco Ricciardi & Ivan Granatino (Włochy) • Gülşen (Turcja) • Hindi Zahra (Maroko) • Ingrid De Ycaza (Panama) • Laleh (Iran) • Lorie Pester (Francja) • Luminize (Chorwacja) • Madcon & Ray Dalton (Norwegia) • Miriam Cani (Albania) • Nadja Gattas (Dania) • Ola Svensson (Szwecja) • Omnia (Holandia) • The Young Professionals & Anna F. (Izrael) |
Dyskwalifikacja |
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
Helena Paparizou (Szwecja) • Alsou (Rosja) • Jelena Tomašević (Serbia)
Anelia & Miro (Bułgaria) • Bojan Bjelic & Indy (Serbia) • Lorie (Francja) • Nikki Webster (Australia) • Paola & Chiara (Włochy) • Preslava (Bułgaria) • RBD (Meksyk) • Ricki-Lee (Australia) • The Veronicas (Australia)
BWO (Szwecja) • Diskoteka Avaria (Rosja) • Fefe Dobson (Kanada) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Michaela (Słowacja) • Natalia Lesz (Polska) • Tamaki Nami (Japonia) • Teräsbetoni (Finlandia) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Kamelot (USA)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Alexander Klaws & Sabrina Weckerlin (Niemcy) • Merche (Hiszpania) • Edguy (Niemcy)
Andrea Corr (Irlandia) • Anggun (Indonezja) • Belinda (Meksyk) • Kat DeLuna & Shaka Dee (USA) • La Fiesta (Hiszpania) • Lorie (Francja) • Preluders (Niemcy) • Sonata Arctica (Finlandia) • Tugba Ekinci (Turcja)
Kabaret OTTO (Polska) • Maria Arredondo (Norwegia) • Onirama (Grecja) • Shout (Polska) • The Welpies (Holandia)
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo