Luis Fonsi właściwie Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero (ur. 15 kwietnia 1978 r.) – portorykański wokalista i kompozytor, laureat nagrody Latin Grammy.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Millie Corretjer |
Reprezentant Portoryko na 6. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Portoryko na 8. Worldvision Song Contest |
Następca Jennifer Lopez & Marc Anthony |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Portoryko na 30. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
10. IFP | Quien te dijo eso | Maateusz | Półfinał |
TOP 3 |
Fame (SWE) • Rammstein & t.A.T.u. (DEU) • Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo (ITA) |
Finaliści |
Aca Lukas (SRB) • Alka Vucic (HRV) • Ayumi Hamasaki (JPN) • Cascada (GBR) • Cristian Castro (MEX) • Fergie (USA) • Í svörtum fötum (ISL) • Ines (EST) • Julia Savicheva (RUS) • M2M (NOR) • Marcela Morelo (ARG) • Mercy Myra (KEN) • Nicola (ROU) • Pascal Obispo & Melissa Mars (FRA) • Romantic (HUN) • Sakis Rouvas (GRC) • Sylver (BEL) • Wanessa Camargo (BRA) |
Półfinaliści |
Alba & Marta (ESP) • Azerbaycan (AZE) • Diana Karazon (JOR) • Luis Fonsi (PRI) |
Dyskwalifikacje w finale |
Athena (TUR) • Cameron Cartio (IRN) • Lauris Reiniks & Maarja (LVA) |
Dyskwalifikacje w półfinale |
Blero (ALB) • Carlos Baute (VEN) • Elena Risteska (MKD) • Gosia Andrzejewicz (POL) • Nightwish (FIN) • Rogue Traders (AUS) |
Krypteria (Korea Południowa) Superbus (Francja) KariZma (Bułgaria)
Ampop (Islandia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Assorti (Rosja) • Berksan (Turcja) • BWO (Szwecja) • Declan (Wielka Brytania) • Desperado (Węgry) • Diana Lucas & Bambino (Portugalia) • Elena Risteska & Regina (Macedonia) • Eyal Golan (Izrael) • Faye Wong (Chiny) • Hania Stach (Polska) • Juanita Du Plessis (PRA) • Lordi (Finlandia) • Luis Fonsi (Portoryko) • Marion Raven (Norwegia) • Natalia (Hiszpania) • Nusa Derenda (Słowenia) • Oli P (Niemcy) • Rihanna & Ne-Yo (Barbados) • Slavica Cukteras (Serbia) • T-Rio (Brazylia) • Toby Emerson & Freda (Kanada) • Within Temptation (Holandia) • Yolanda Adams (USA) • YUI (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: Ramy Ayash (Liban)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Adam Lambert (USA) • Diandra (Finlandia) • Valentine (Luksemburg) |
Finaliści |
Aleksander With (Norwegia) • Ana Perisic (Serbia) • Chen Aharoni (Izrael) • Dagna (Litwa) • Delilah (Francja) • Demy (Cypr) • Dia Frampton (Korea Południowa) • Djämes Braun (Dania) • Eleni Foureira (Grecja) • Emeli Sande (Wielka Brytania) • Googoosha (Uzbekistan) • Laura (Estonia) • Misha B (Jamajka) • Sonny Flame (Rumunia) • Tegan and Sara (Kanada) • Tesla Boy (Rosja) • Velile (RPA) |
Półfinaliści |
Alex Saidac (Szwecja) • Caro Emerald (Holandia) • Daniel Landa (Czechy) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • Gagik Badalyan feat. Sevo (Armenia) • Gökçe (Turcja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Luis Fonsi (Portoryko) • Modà feat. Jarabedepalo (Włochy) • Pablo Alborán (Hiszpania) • Paulina Rubio (Meksyk) • The Cuts (Polska) • Thomas Anders & Kamaliya (Ukraina) |
Dyskwalifikacja |
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
5. WSC: Millie Corretjer • 6. WSC: Luis Fonsi • 8. WSC: Luis Fonsi • 9. WSC: Jennifer Lopez & Marc Anthony • 10. WSC: Chayanne • 11. WSC: La India & Ivy Queen • 14. WSC: Erre XI • 30. WSC: Luis Fonsi