Maarja-Liis Ilus (ur. 24 grudzień 1980) - estońska wokalistka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Nowy konkurs |
Reprezentant Estonii na 1. Worldvision Song Contest |
Następca Vanilla Ninja |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Łotwy na 6. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Estonii na 15. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
7. IFP | He is always on my mind | Beata | 1 miejsce |
27. IFP | Lumevärv | Szpon | 7 miejsce |
Poprzednik Varvara |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Wiosna/Lato 2005 |
Następca Shiri Maimon |
Udział w Muzycznej Gwiazdce[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
MG 2011 | Lumeta | Finesia91 | 17 miejsce |
MG 2014 | Jõuluöö | Włodek | 14 miejsce |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
NOX (HUN) Sarek (SWE) Virgin (POL)
Ayla (SLO) • Classix Nouveaux (GBR) • Dana International (ISR) • Georgian Legend (GEO) • Gusanito (ESP) • Hilary Duff (USA) • Kate Ryan (BEL) • Kunle Kuti (NGR) • Leona (UKR) • Mad'House (FRA) • Malina Olinescu (ROU) • Morten Harket (NOR) • S.H.E. (CHN) • Sohne Mannheims (GER) • Valeria (RUS)
Zdyskwalifikowani1: Amel Bent (MAR) • M.I.A. (SRI) • Maarja & Koit Toome (EST)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Fame (SWE) • Rammstein & t.A.T.u. (DEU) • Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo (ITA) |
Finaliści |
Aca Lukas (SRB) • Alka Vucic (HRV) • Ayumi Hamasaki (JPN) • Cascada (GBR) • Cristian Castro (MEX) • Fergie (USA) • Í svörtum fötum (ISL) • Ines (EST) • Julia Savicheva (RUS) • M2M (NOR) • Marcela Morelo (ARG) • Mercy Myra (KEN) • Nicola (ROU) • Pascal Obispo & Melissa Mars (FRA) • Romantic (HUN) • Sakis Rouvas (GRC) • Sylver (BEL) • Wanessa Camargo (BRA) |
Półfinaliści |
Alba & Marta (ESP) • Azerbaycan (AZE) • Diana Karazon (JOR) • Luis Fonsi (PRI) |
Dyskwalifikacje w finale |
Athena (TUR) • Cameron Cartio (IRN) • Lauris Reiniks & Maarja (LVA) |
Dyskwalifikacje w półfinale |
Blero (ALB) • Carlos Baute (VEN) • Elena Risteska (MKD) • Gosia Andrzejewicz (POL) • Nightwish (FIN) • Rogue Traders (AUS) |
Sanna Nielsen (Szwecja) Vanna (Chorwacja) Jelena Tomasević (Serbia)
Ani Lorak (Ukraina) • Anjeza Branka & Bertan Asllani (Albania) • Bea Bronchal (Monako) • Beirut (USA) • C21 (Dania) • Dana International (Izrael) • Dolores O'Riordan (Irlandia) • Gigi D'Alessio & Lara Fabian (Włochy) • Katka Knechtová (Słowacja) • Lorena Simpson & Filipe Guerra (Brazylia) • Maarja (Estonia) • Mina Kostic & Igor X (Bośnia i Hercegowina) • Monica Naranjo (Andora) • No Angels (Niemcy) • Polina Gagarina (Rosja) • Sanja Lefkova (Macedonia) • Sarah McLachlan (Kanada) • Teitur (Wyspy Owcze) • The Ting Tings (Wielka Brytania) • Tiktak (Finlandia) • Within Temptation (Holandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Anna Armenakyan (Armenia) • Björk (Islandia) • Carly Binding (Nowa Zelandia) • Emma Shapplin (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Kumi Koda (Japonia) • Manana (Azerbejdżan) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Otra Puse (Łotwa) • Rebecca (Indonezja) • Reik (Meksyk) • Rhea (Gujana) • Samael (Szwajcaria) • Se7en (Korea Południowa) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • The AccoLade (Arabia Saudyjska)
Zdyskwalifikowani1: Kat DeLuna & Mr.Vegas & Lil Kim (Dominikana)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Maarja (Estonia) • Dino Merlin & Żeljko Joksimović (Bośnia i Hercegowina) • Katarzyna Rzadkosz (Polska)
Andrea (Chorwacja) • Antique (Grecja) • Darin (Szwecja) • Fettes Brot (Niemcy) • Florent Pagny (Francja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Helena Vondrackova (Czechy) • Jessica Folcker (Szwecja) • Julie Zenatti (Francja) • Kećup & Monika Absolonová (Czechy) • Monika Brodka (Polska) • Mylene Farmer (Kanada) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Nelina (Bułgaria) • Romeo Clive (Estonia) • Sandrine Francois (Francja) • Shirley Clamp (Szwecja) • Thalia (Meksyk) • Tisuby & Georgina (Wenezuela) • Toše Proeski (Macedonia) • Varvara (Rosja) • VIA GRA & Valerij Meladze (Rosja)
Agnetha Faltskog (Szwecja) • Alcazar (Szwecja) • Anastacia (USA) • Ania Dąbrowska (Polska) • Anna Vissi (Cypr) • Bebe (Hiszpania) • Bjelo Dugme (Bośnia i Hercegowina) • Bob Marley & The Wailers (Jamajka) • Cardinals (Estonia) • Fabrika (Rosja) • Fler (Niemcy) • Joana Zimmer (Niemcy) • Karmen Stavec (Słowenia) • Krzysztof Krawczyk (Polska) • Lena Philipsson (Szwecja) • Luis Ejlli (Albania) • Marek Andrzejewski (Polska) • Mc Pele (Brazylia) • Mia Aegerter (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Patrycja Markowska (Polska) • Patryk Smolarek (Polska) • Rita Guerra (Portugalia) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sharona & Daniela Pik (Izrael) • Shpat Kasapi (Macedonia) • Sumptuastic (Polska) • Tori Amos (USA) • Trans-Siberian Orchestra (USA) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Whirpool Production (Niemcy) • William So (Chiny)
Zdyskwalifikowani1: Ksenija (Łotwa) • Lotta Engberg (Szwecja) • Marysia Sadowska (Polska) • Natalie Imbruglia (Australia) • Noir désir (Francja)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Marco Mengoni (Włochy) • Jaymes Young (USA) • Cheraze (Francja)
Aiden (Wielka Brytania) • Alison Moyet (Wielka Brytania) • Benjamin Clementine (Wielka Brytania) • Bruno Correia (Portugalia) • Catalin Josan (Rumunia) • DA BUZZ (Szwecja) • Daniel Johns (Australia) • Elias (Szwecja) • Halsey (USA) • Iza Lach (Polska) • Jessie Ware (Wielka Brytania) • Karise Eden (Australia) • Kito & Reija Lee (Australia) • Maarja Liis-Ilus (Estonia) • Maria Mena (Norwegia) • PVRIS (USA) • Shara (Hiszpania) • Simi (Nigeria) • Siru Airistola (Finlandia) • Tamta (Grecja) • The Avener & Phoebe Killdeer (Francja) • Twin Shadow (Dominikana)
Andreas Bourani (Niemcy) • Boyfriend (Korea Południowa) • Carlos Rivera (Meksyk) • Caroline Af Ugglas (Szwecja) • Class Actress (USA) • First Aid Kit (Szwecja) • Giovanni Caccamo (Włochy) • Hunter Hayes (USA) • Kaleida (Wielka Brytania) • Mary Komasa (Polska) • Matthew E. White (USA) • Sam Hunt (USA) • Severina & Sasa Matić (Chorwacja/Bośnia i Hercegowina) • Sławomir (Polska) • Würffel (Estonia)
Train (USA) • Anine Stang (Norwegia) • FAROE5 (Wyspy Owcze)
Bond & Haylie Ecker (Australia) • Glee Cast (USA) • Irene Grandi (Włochy) • Isis Gee (Polska) • Jewel (USA) • Jill Johnson (Szwecja) • Kerstliedjes (Niemcy) • Maarja Liis-Ilus (Estonia) • Marie Digby (USA) • Michael Buble (Kanada) • Olivia Newton-John (Australia) • Passion Fruit (Niemcy) • Różni Wykonawcy (Polska) • She & Him (USA) • Smerfne Hity (Polska) • Sofia Rotaru (Ukraina)
Ariana Grande (USA) • Nádine (RPA) • Pentatonix (USA)
Alphabeat (Dania) • Anthony Hamilton (USA) • Asher Monroe (USA) • Beata Rybotycka (Polska) • Beata Rybotycka & Zbigniew Preisner (Polska) • Cee-Lo Green (USA) • Chris Rea (Wielka Brytania) • Cora (Niemcy) • Dido (Wielka Brytania) • Disney's Circle of Stars (USA) • Francesca Battistelli (USA) • Gunnhild Sundli (Norwegia) • Maarja-Liis (Estonia) • Mary J. Blige (USA) • Meghan Trainor (USA) • Scott Bradlee & Postmodern Jukebox (USA) • Straight No Chaser (USA) • Suvi Teräsniska (Finlandia) • The Bird And The Bee (USA) • The Florin Street Band (Wielka Brytania) • Tuna & Noizy (Albania) • Unheilig (Niemcy)
Il Divo (International)
1. WSC: Maarja & Koit Toome • 2. WSC: Vanilla Ninja • 3. WSC: Vanilla Ninja • 4. WSC: Vanilla Ninja • 5. WSC: Nexus • 6. WSC: Ines • 7. WSC: Vanilla Ninja • 10. WSC: Ines • 13. WSC: Birgit Õigemeel • 15. WSC: Maarja • 17. WSC: Ines • 19. WSC: Rolf Junior & Violina • 21. WSC: Urban Symphony • 22. WSC: Getter Jaani • 24. WSC: Koit Toome & Birgit Õigemeel • 26. WSC: Saara Kadak • 27. WSC: Getter Jaani & Koit Toome • 28. WSC: Artjom Savitski • 30. WSC: Laura • 31. WSC: Sinine & Sandra Nurmsalu • 34. WSC: Koit Toome • 35. WSC: Elina Born • 37. WSC: Triin Niitoja & John 4 • 44. WSC: Grete Paia
2. WSC: Brainstorm • 6. WSC: Lauris Reiniks & Maarja • 12. WSC: Ella • 15. WSC: Otra Puse • 22. WSC: Ella • 23. WSC: Amber • 25. WSC: Brainstorm • 31. WSC: Prata Vetra & Linda Leen • 32. WSC: Limp Bizkit • 40. WSC: Marta Ritova • 49. WSC: Aminata