Maria Viktoria Mena (ur. 19 lutego 1986 w Oslo) - norweska piosenkarka pop.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Marion Raven |
Reprezentant Norwegii na 9. Worldvision Song Contest |
Następca Margaret Berger |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Norwegii na 39. Worldvision Song Contest |
Następca Crossnail |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
27. IFP | All the love | Scott | 4 miejsce |
Udział w Muzycznej Gwiazdce[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
MG 2010 | Home For Christmas | Jonatan | 6 miejsce |
Lena Park (Korea Południowa) Kudai (Chile) Aura (Białoruś)
Christophe Mae (Francja) • Colonia (Chorwacja) • Cristyana (Nikaragua) • Daniel Lindström (Szwecja) • Delain (Holandia) • Grup Hepsi (Turcja) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Hooligans (Węgry) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Maria Mena (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Nek & Laura Pausini (Włochy) • Paps'n'Skar (San Marino) • Raina (Bułgaria) • Regev Hod (Izrael) • Saosin (Kanada) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) • Zablujena Generacija (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: N.E.O. (Litwa)
Annette (Antyle Holenderskie) • Birgitta & Jónsi (Islandia) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Hilary Duff (USA) • Jalebi (Indie) • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Portoryko) • Jessica Muscat (Malta) • Kylie Minogue (Australia) • Renata Dąbkowska (Polska) • Sweety (Chiny) • Tamara Todevska (Macedonia) • Viktoriya Dayneko (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Fabio Almeida (Brazylia) • Sin Bandera (Meksyk)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Mary N'Diaye (Gambia) • Woodkid (Francja) • Marlisa (Filipiny) |
Finaliści |
Carola (Szwecja) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Fenech-Soler (Wielka Brytania) • Jamie McDell (Nowa Zelandia) • Kendji Girac (Monako) • Kontrust (Austria) • Lena Katina (Rosja) • Maria Cirova (Słowacja) • Maria Mena (Norwegia) • Melissa Otero (USA) • Natasha St-Pier (Kanada) • Offer Nissim feat. Maya Simantov (Izrael) • Pastora Soler (Hiszpania) • Silbermond (Niemcy) • Sister Cristina (Watykan) • Solange Hilário (Portugalia) • Verona (Czechy) • World of Girls (Dania) |
Półfinaliści |
Asha Ali (Etiopia) • Denise Belfon feat. Trini Jacobs & Rochelle Chedz (Trynidad i Tobago) • Gergo Olah (Węgry) • Marika & Maleo Reggae Rockers ft. Buslav (Polska) • Midenistis & Tamta (Cypr) • ONE OK ROCK (Japonia) • Roberto Bellarosa (Belgia) • Samsaya (Indie) |
Dyskwalifikacje |
Betty Who (Australia) • Camila (Meksyk) • Demy Feat. Mike (Grecja) • Kejsi Tola (Albania) • Mika Newton (Ukraina) |
Marco Mengoni (Włochy) • Jaymes Young (USA) • Cheraze (Francja)
Aiden (Wielka Brytania) • Alison Moyet (Wielka Brytania) • Benjamin Clementine (Wielka Brytania) • Bruno Correia (Portugalia) • Catalin Josan (Rumunia) • DA BUZZ (Szwecja) • Daniel Johns (Australia) • Elias (Szwecja) • Halsey (USA) • Iza Lach (Polska) • Jessie Ware (Wielka Brytania) • Karise Eden (Australia) • Kito & Reija Lee (Australia) • Maarja Liis-Ilus (Estonia) • Maria Mena (Norwegia) • PVRIS (USA) • Shara (Hiszpania) • Simi (Nigeria) • Siru Airistola (Finlandia) • Tamta (Grecja) • The Avener & Phoebe Killdeer (Francja) • Twin Shadow (Dominikana)
Andreas Bourani (Niemcy) • Boyfriend (Korea Południowa) • Carlos Rivera (Meksyk) • Caroline Af Ugglas (Szwecja) • Class Actress (USA) • First Aid Kit (Szwecja) • Giovanni Caccamo (Włochy) • Hunter Hayes (USA) • Kaleida (Wielka Brytania) • Mary Komasa (Polska) • Matthew E. White (USA) • Sam Hunt (USA) • Severina & Sasa Matić (Chorwacja/Bośnia i Hercegowina) • Sławomir (Polska) • Würffel (Estonia)
Różni Wykonawcy (Polska) • Sukkerchok (Dania) • Sarah Connor (Niemcy)
Anna David & Mohamed Ali (Dania) • Antzy Samiou (Grecja) • Birgit Õigemeel (Estonia) • Boney M. (Niemcy) • Bravo Band (Macedonia) • Bryan Adams (Kanada) • Child Liners (Wielka Brytania) • Coldplay (Wielka Brytania) • David Archuleta (USA) • Enya (Irlandia) • Glee Cast (USA) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Irena Jarocka (Polska) • Jill Johnson (Szwecja) • Lynyrd Skynyrd (USA) • Maria Mena (Norwegia) • Queen (Wielka Brytania) • Ronan Keating (Irlandia) • Sławek Bieniek (Polska) • Tarkan (Turcja) • The Von Trapp Children (USA) • Wilson Phillips (USA) • Yohanna (Islandia) • Zbigniew Preisner (Polska)
1. WSC: Morten Harket • 2. WSC: Crazy Frog • 3. WSC: Houmb & Morton Abel • 4. WSC: Lene Marlin • 5. WSC: Wig Wam • 6. WSC: M2M • 7. WSC: Sissel • 8. WSC: Marion Raven • 9. WSC: Maria Mena • 10. WSC: Margaret Berger • 11. WSC: Alejandro Fuentes • 12. WSC: Doruntina • 13. WSC: Maria Haukaas Storeng • 14. WSC: Christine Guldbrandsen • 15. WSC: Helene Bøksle • 16. WSC: Liv Kristine • 17. WSC: Aleksander With • 18. WSC: Marit Larsen • 19. WSC: Maria Arredondo • 20. WSC: DonkeyBoy • 21. WSC: Håvard Lothe & Christine Guldbrandsen • 22. WSC: Bjørn Johan Muri & LidoLido • 24. WSC: Dimmu Borgir • 25. WSC: Maria Haukaas Storeng • 28. WSC: Tone Damli • 29. WSC: Briskeby • 30. WSC: Aleksander With • 31. WSC: Tone Damli Aaberge • 33. WSC: Gaute Ormåsen • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ask Embla • 36. WSC: Margaret Berger • 37. WSC: Monika May • 39. WSC: Maria Mena • 40. WSC: Crossnail • 41. WSC: Madcon & Ray Dalton • 42. WSC: Aurora Aksnes • 45. WSC: Sandra Lyng • 47. WSC: Röyksopp & Susanne Sundfør • 48. WSC: Astrid S