Mica Penniman (ur. 18 sierpnia 1983 w Bejrucie), znany jako Mika – libański muzyk. Podczas 43. Worldvision Song Contest za teledysk do piosenki "Talk About You" otrzymał nagrodę Best Video, za samą piosenkę nagrodę Piosenki Publiczności 43. WSC, a także otrzymał tytuł Mistera 43. WSC.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Rachel Platten |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Jesień 2015 |
Następca Elisa |
Poprzednik Dolcenera |
Reprezentant Włoch na 36. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Libanu na 43. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
11. IFP | Lollipop | Kamil | Półfinał | Półfinał |
24. IFP | Kick-ass (wspólnie z Red One) | Katka | 93 | 13 |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
TOP 3 |
Vandroya (Brazylia) • Yuna (Malezja) • Carpark North (Dania) |
Finaliści |
Anna Puu (Finlandia) • Chloe Howl (Wielka Brytania) • Emerentia (Szwecja) • Hebe Tien (Tajwan) • Helena Paparizou (Grecja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Innocence (Andora) • Lizzie Marvelly (Nowa Zelandia) • Mad Heads (Ukraina) • Margaret Berger (Norwegia) • Meg Myers (USA) • Mika & Chiara (Włochy) • Miri Mesika (Izrael) • Namie Amuro (Japonia) • Serebro (Rosja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Tim Bendzko & Cassandra Steen (Niemcy) • Virginia To Vegas & Alyssa Reid (Kanada) • Voltaire Twins (Australia) • Žanamari & J'Animals (Chorwacja) |
TOP 3 |
Mika (Liban) • Giorgio Moroder feat. SIA (Włochy) • Glasperlenspiel (Niemcy) |
Finaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Amaal Nuux (Somalia) • Annalisa Scarrone (San Marino) • Atiye Deniz (Turcja) • Bobby Andonov (Macedonia) • Ewa Farna (Polska) • Halsey (USA) • Happy Mondays (Wielka Brytania) • Luca Hänni (Szwajcaria) • Madeon (Francja) • Sanni (Finlandia) • The Common Linnets (Holandia) • The Sam Willows (Singapur) |
Dyskwalifikacja |
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Pastora Soler (Hiszpania) • Robin Stjernberg (Szwecja) • Lissie (USA)
Alan (Chiny) • Birdy (Wielka Brytania) • Brice Conrad (Francja) • Chvrches (Wielka Brytania) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Emin (Azerbejdżan) • ENVY (Norwegia) • Faydee & Lazy J (Rumunia) • Glasperlenspiel (Niemcy) • Halina Mlynkova (Polska) • Ivy Quainoo (Niemcy) • James Arthur (Wielka Brytania) • John Mamann & Kika (Francja) • Kadebostany (Szwajcaria) • Kathleen Reiter (Izrael) • Major Lazer (USA) • Mika & Red One (Liban) • Pegase (Francja) • The Hardkiss (Ukraina) • Tone Damli (Norwegia) • Vega (Hiszpania) • Ylvis (Norwegia)
Ahmed Chawki & Pitbull (Maroko) • Andreas Stamos (Grecja) • Asher Monroe (USA) • Azis (Bułgaria) • Bonde de Stronda (Brazylia) • Dragonette (Kanada) • Ed Sheeran (Wielka Brytania) • Elisa (Włochy) • Five Finger Death Punch (USA) • Gabriela Gunčíková (Czechy) • Gin Wigmore (Nowa Zelandia) • Highasakite (Norwegia) • Jenni Vartiainen (Finlandia) • Kerrie Roberts (USA) • Kristina (Słowacja) • L'Arc~en~Ciel (Japonia) • Marc Anthony (USA) • Max Barskih (Ukraina) • PJ Harvey (Wielka Brytania) • Sunrise Inc (Rumunia) • TAL (Francja) • Teška Industrija & Kemal Monteno (Bośnia i Hercegowina)
2. WSC: Erika • 5. WSC: Zero Assoluto • 6. WSC: Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo • 7. WSC: Nek • 8. WSC: Anna Tatangelo • 9. WSC: Nek & Laura Pausini • 10. WSC: Alexia • 11. WSC: Laura Pausini • 12. WSC: Luca Dirisio • 13. WSC: Patrizio Buanne • 15. WSC: Gigi D'Alessio & Lara Fabian • 16. WSC: Cesare Cremonini • 17. WSC: Valentina Giovagnini • 18. WSC: Ania • 19. WSC: Tiziano Ferro • 20. WSC: Ivana Spagna • 21. WSC: Ania • 22. WSC: Nina Zilli • 23. WSC: Alessandra Amoroso • 24. WSC: Luca Napolitano • 25. WSC: Modà • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: L'aura • 28. WSC: Pia Toscano • 29. WSC: Tiziano Ferro • 30. WSC: Modà feat. Jarabedepalo • 31. WSC: Emma Marone • 32. WSC: Azuro feat. Elly • 33. WSC: Marco Mengoni • 35. WSC: Dolcenera • 36. WSC: Mika & Chiara • 40. WSC: Nek • 41. WSC: Franco Ricciardi & Ivan Granatino • 43. WSC: Giorgio Moroder feat. SIA • 44. WSC: Elisa • 48. WSC: Emma
5. WSC: K-Maro & Corneille • 8. WSC: Ramy Ayash • 11. WSC: Darine • 17. WSC: Aziz Abdo • 18. WSC: Jean-Marie Riachi & Yara • 21. WSC: Guy Manoukian & Layla & Dash Boogie • 43. WSC: Mika
27. WSC: Ricki-Lee - "Raining Diamonds" |
35. WSC: Ask Embla - "Writings On The Wall" |
19. WSC: Tori - "And my eyes" |
27. WSC: Ola - "All over the world" |
35. WSC: Lauren Aquilina - "Sinners" |