Mónica Naranjo Carrasco (ur. 23 maja 1974 roku w Figueres w Katalonii) - hiszpańska wokalistka. Sprzedała ponad 8 milionów albumów na całym świecie.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Natalia |
Reprezentant Hiszpanii na 9. Worldvision Song Contest |
Następca David Civera |
Poprzednik Rebeca |
Reprezentant Andory na 15. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
9. IFP | Seguire sin ti | Arcadio | Półfinał |
22. IFP | Make you rock | Mr-T | Półfinał |
Lena Park (Korea Południowa) Kudai (Chile) Aura (Białoruś)
Christophe Mae (Francja) • Colonia (Chorwacja) • Cristyana (Nikaragua) • Daniel Lindström (Szwecja) • Delain (Holandia) • Grup Hepsi (Turcja) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Hooligans (Węgry) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Maria Mena (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Nek & Laura Pausini (Włochy) • Paps'n'Skar (San Marino) • Raina (Bułgaria) • Regev Hod (Izrael) • Saosin (Kanada) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) • Zablujena Generacija (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: N.E.O. (Litwa)
Annette (Antyle Holenderskie) • Birgitta & Jónsi (Islandia) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Hilary Duff (USA) • Jalebi (Indie) • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Portoryko) • Jessica Muscat (Malta) • Kylie Minogue (Australia) • Renata Dąbkowska (Polska) • Sweety (Chiny) • Tamara Todevska (Macedonia) • Viktoriya Dayneko (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Fabio Almeida (Brazylia) • Sin Bandera (Meksyk)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Sanna Nielsen (Szwecja) Vanna (Chorwacja) Jelena Tomasević (Serbia)
Ani Lorak (Ukraina) • Anjeza Branka & Bertan Asllani (Albania) • Bea Bronchal (Monako) • Beirut (USA) • C21 (Dania) • Dana International (Izrael) • Dolores O'Riordan (Irlandia) • Gigi D'Alessio & Lara Fabian (Włochy) • Katka Knechtová (Słowacja) • Lorena Simpson & Filipe Guerra (Brazylia) • Maarja (Estonia) • Mina Kostic & Igor X (Bośnia i Hercegowina) • Monica Naranjo (Andora) • No Angels (Niemcy) • Polina Gagarina (Rosja) • Sanja Lefkova (Macedonia) • Sarah McLachlan (Kanada) • Teitur (Wyspy Owcze) • The Ting Tings (Wielka Brytania) • Tiktak (Finlandia) • Within Temptation (Holandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Anna Armenakyan (Armenia) • Björk (Islandia) • Carly Binding (Nowa Zelandia) • Emma Shapplin (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Kumi Koda (Japonia) • Manana (Azerbejdżan) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Otra Puse (Łotwa) • Rebecca (Indonezja) • Reik (Meksyk) • Rhea (Gujana) • Samael (Szwajcaria) • Se7en (Korea Południowa) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • The AccoLade (Arabia Saudyjska)
Zdyskwalifikowani1: Kat DeLuna & Mr.Vegas & Lil Kim (Dominikana)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Petra Marklund (Szwecja) • The Sound of Arrows (Szwecja) • Maimuna (Białoruś)
Ailee (Korea Południowa) • Aleksa Jelić (Serbia) • Asaf Avidan (Izrael) • Biffy Clyro (Wielka Brytania) • Edith Backlund (Szwecja) • Ellie Goulding (Wielka Brytania) • Ena Cvetkoska (Macedonia) • Europe (Szwecja) • Kellermensch (Dania) • Kris Allen (USA) • Kyla La Grange (Wielka Brytania) • Lena (Niemcy) • MashMish (Polska) • Modà (Włochy) • Monika May (Norwegia) • Polina Gagarina (Rosja) • Rae Morris (Wielka Brytania) • Rita Ora (Kosowo) • Royal Wood (Kanada) • The Wombats (Wielka Brytania) • Tony Maiello (Włochy) • Whigfield (Dania)
Adriana Tegova (Australia) • Alexander Rybak (Białoruś) • Anastasija Prihodko (Ukraina) • Andre Visior (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina) • Anjulie (Kanada) • Beyonce (USA) • Bjørn Johan Muri (Norwegia) • Christina Aguilera (USA) • Chromeo & Yuksek (Kanada) • Demi Lovato (USA) • DJ Shone ft. Anabela & Elitini Odredi (Serbia) • Electro Team (Chorwacja) • Eva Polna (Rosja) • Jewel (USA) • Kate Boy (Szwecja) • Ladytron (Bułgaria) • Lilian Hak (Holandia) • Marco Carta (Włochy) • Marie Key (Dania) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Sasha Lopez feat. Broono & Ale Blake (USA) • Tensnake & Syron (Niemcy) • Xavier Naidoo (Niemcy) • Youssoupha feat. Indila & Skalpovich (Francja)
1. WSC: Gusanito • 2. WSC: Manu Chao • 4. WSC: Manu Chao • 5. WSC: Edurne • 6. WSC: Alba & Marta • 7. WSC: El Canto del Loco • 8. WSC: Natalia • 9. WSC: Monica Naranjo • 10. WSC: David Civera • 11. WSC: Operacion Triunfo 2006 • 12. WSC: La Quinta Estación • 13. WSC: Natalia • 14. WSC: David Bisbal • 16. WSC: Jorge González • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Rosa • 20. WSC: Coral • 21. WSC: José Galisteo • 22. WSC: David Bustamante • 23. WSC: Rocio Rivas • 24. WSC: Natalia • 25. WSC: La Oreja de Van Gogh • 26. WSC: Beth • 27. WSC: Malú • 29. WSC: David Bisbal feat. Cali El Dandee • 30. WSC: Pablo Alborán • 31. WSC: Abraham Mateo • 32. WSC: David Bustamante • 35. WSC: Xuso Jones • 37. WSC: Pablo Alborán • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Pastora Soler • 40. WSC: Dorian • 44. WSC: Rasel Feat. Mihai Ristea
12. WSC: Lorca • 13. WSC: Gisela • 14. WSC: Rebeca • 15. WSC: Monica Naranjo • 18. WSC: Soraya Arnelas • 19. WSC: Stravaganzza • 20. WSC: La Quinta Estación & Marc Anthony • 27. WSC: Dover • 29. WSC: Pastora Soler • 31. WSC: Sergio Rivero • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Innocence