Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian Znacznik: sourceedit |
||
Linia 33: | Linia 33: | ||
title=[[Hiszpania|Hiszpanii]] | |
title=[[Hiszpania|Hiszpanii]] | |
||
years=[[39. Worldvision Song Contest]] | |
years=[[39. Worldvision Song Contest]] | |
||
− | after= |
+ | after= [[Dorian]] | |
}} |
}} |
||
{{end box}} |
{{end box}} |
Aktualna wersja na dzień 15:10, 26 lut 2015
Pilar Sánchez Luque, znana jako Pastora Soler (ur. 27 września 1978 roku w Coria del Río, Seville) – hiszpańska piosenkarka i kompozytorka. Podczas 39. Worldvision Song Contest otrzymała nagrodę Piosenki Publiczności 39. WSC.
Eurowizja[]
Pastora Soler reprezentowała Hiszpanię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2012 w Baku w Azerbejdżanie z piosenką "Quédate Conmigo", zajmując 10 miejsce.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Andory na 29. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Ruth Lorenzo |
Reprezentant Hiszpanii na 39. Worldvision Song Contest |
Następca Dorian |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
15. IFP | Y que pequena soy yo | Rosyjski Czajnik | Półfinał |
24. IFP | Te Despertaré | Meller | 1 miejsce |
Poprzednik Clare Maguire |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Jesień/Zima 2013 |
Następca Indila |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
TOP 3 |
Darin (Szwecja) • Atiye Deniz (Turcja) • Soluna Samay (Dania) |
Finaliści |
Ani Lorak (Ukraina) • Artie Butkoon feat. Zoelah (Trynidad i Tobago) • Briskeby (Norwegia) • Chris Medina (USA) • David Bisbal feat. Cali El Dandee (Hiszpania) • Eleftheria Eleftheriou (Grecja) • GJan (Litwa) • Ilias Vrettos (Cypr) • Katy Rain (Mołdawia) • Luxuslärm (Niemcy) • Pastora Soler (Andora) • Ronya (Finlandia) • Sarit Hadad (Izrael) • Sherman Chung (Chiny) • Stefanie Sun (Singapur) • StooShe (Wielka Brytania) • T-ARA (Korea Południowa) • Tiziano Ferro (Włochy) |
Półfinaliści |
Dawid Podsiadło feat. Tatiana Okupnik (Polska) • Elvana Gjata (Albania) • Gers Pardoel (Holandia) • Gusttavo Lima (Brazylia) • Iyeoka (Nigeria) • Miro (Bułgaria) • Reik (Meksyk) • Sasa Kovacevic (Serbia) • Shyma (Rosja) • The Dø (Francja) |
Dyskwalifikacje |
TOP 3 |
Mary N'Diaye (Gambia) • Woodkid (Francja) • Marlisa (Filipiny) |
Finaliści |
Carola (Szwecja) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Fenech-Soler (Wielka Brytania) • Jamie McDell (Nowa Zelandia) • Kendji Girac (Monako) • Kontrust (Austria) • Lena Katina (Rosja) • Maria Cirova (Słowacja) • Maria Mena (Norwegia) • Melissa Otero (USA) • Natasha St-Pier (Kanada) • Offer Nissim feat. Maya Simantov (Izrael) • Pastora Soler (Hiszpania) • Silbermond (Niemcy) • Sister Cristina (Watykan) • Solange Hilário (Portugalia) • Verona (Czechy) • World of Girls (Dania) |
Półfinaliści |
Asha Ali (Etiopia) • Denise Belfon feat. Trini Jacobs & Rochelle Chedz (Trynidad i Tobago) • Gergo Olah (Węgry) • Marika & Maleo Reggae Rockers ft. Buslav (Polska) • Midenistis & Tamta (Cypr) • ONE OK ROCK (Japonia) • Roberto Bellarosa (Belgia) • Samsaya (Indie) |
Dyskwalifikacje |
Betty Who (Australia) • Camila (Meksyk) • Demy Feat. Mike (Grecja) • Kejsi Tola (Albania) • Mika Newton (Ukraina) |
Emilia Rydberg (Szwecja) • Highland (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina)
Berksan (Turcja) • Diana Navarro (Hiszpania) • E Nomine (Niemcy) Eluveitie (Szwajcaria) • Emmanuel Moire (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Idina Menzel (USA) • Ivan Kupala (Rosja) • Kelly Clarkson (USA) • Lauri Tähkä & Elonkerjuu (Finlandia) • Lenka (Australia) • Lovebugs & Lene Marlin (Szwajcaria) • Mando Diao (Szwecja) • Marie Picasso (Szwecja) • Patrick Wolf & Marianne Faithfull (Wielka Brytania) • Saint Privat (Francja) • Sebastian Karlsson (Szwecja) • SIA (Australia) • The Benefits (Dania) • tobyMac (USA) • Valerij Meladze & Nastya Prihodko (Rosja) • Yossi Azulay (Izrael)
Alizée (Francja) • Ana Johnsson (Szwecja) • Arash (Iran) • Asia Si (USA) • Azis & Malina (Bułgaria) • Burnside Project (USA) • Cyril Niccolai (Francja) • Darko Filipovic (Serbia) • Emma Shapplin (Francja) • Eros Ramazzotti & Ricky Martin (Włochy) • Gabriela Kulka (Polska) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Haifa Wehbe (Liban) • Happyendless (Litwa) • Ian Carey & Michelle Schellers (USA) • Jacek Bończyk (Polska) • JaConfetti (Dania) • Kerli (Estonia) • Luka Nizetic (Chorwacja) • Marie Fredriksson (Szwecja) • Monrose (Niemcy) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Parov Stelar & Gabriella Hänninen (Austria) • Pastora Soler (Hiszpania) • Sharon Kips (Holandia) • Sophie B. Hawkins (USA) • Tata Golosa (Włochy) • Tila Tequila (USA) • Veronica Maggio (Szwecja) •
Pastora Soler (Hiszpania) • Robin Stjernberg (Szwecja) • Lissie (USA)
Alan (Chiny) • Birdy (Wielka Brytania) • Brice Conrad (Francja) • Chvrches (Wielka Brytania) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Emin (Azerbejdżan) • ENVY (Norwegia) • Faydee & Lazy J (Rumunia) • Glasperlenspiel (Niemcy) • Halina Mlynkova (Polska) • Ivy Quainoo (Niemcy) • James Arthur (Wielka Brytania) • John Mamann & Kika (Francja) • Kadebostany (Szwajcaria) • Kathleen Reiter (Izrael) • Major Lazer (USA) • Mika & Red One (Liban) • Pegase (Francja) • The Hardkiss (Ukraina) • Tone Damli (Norwegia) • Vega (Hiszpania) • Ylvis (Norwegia)
Ahmed Chawki & Pitbull (Maroko) • Andreas Stamos (Grecja) • Asher Monroe (USA) • Azis (Bułgaria) • Bonde de Stronda (Brazylia) • Dragonette (Kanada) • Ed Sheeran (Wielka Brytania) • Elisa (Włochy) • Five Finger Death Punch (USA) • Gabriela Gunčíková (Czechy) • Gin Wigmore (Nowa Zelandia) • Highasakite (Norwegia) • Jenni Vartiainen (Finlandia) • Kerrie Roberts (USA) • Kristina (Słowacja) • L'Arc~en~Ciel (Japonia) • Marc Anthony (USA) • Max Barskih (Ukraina) • PJ Harvey (Wielka Brytania) • Sunrise Inc (Rumunia) • TAL (Francja) • Teška Industrija & Kemal Monteno (Bośnia i Hercegowina)
12. WSC: Lorca • 13. WSC: Gisela • 14. WSC: Rebeca • 15. WSC: Monica Naranjo • 18. WSC: Soraya Arnelas • 19. WSC: Stravaganzza • 20. WSC: La Quinta Estación & Marc Anthony • 27. WSC: Dover • 29. WSC: Pastora Soler • 31. WSC: Sergio Rivero • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Innocence
1. WSC: Gusanito • 2. WSC: Manu Chao • 4. WSC: Manu Chao • 5. WSC: Edurne • 6. WSC: Alba & Marta • 7. WSC: El Canto del Loco • 8. WSC: Natalia • 9. WSC: Monica Naranjo • 10. WSC: David Civera • 11. WSC: Operacion Triunfo 2006 • 12. WSC: La Quinta Estación • 13. WSC: Natalia • 14. WSC: David Bisbal • 16. WSC: Jorge González • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Rosa • 20. WSC: Coral • 21. WSC: José Galisteo • 22. WSC: David Bustamante • 23. WSC: Rocio Rivas • 24. WSC: Natalia • 25. WSC: La Oreja de Van Gogh • 26. WSC: Beth • 27. WSC: Malú • 29. WSC: David Bisbal feat. Cali El Dandee • 30. WSC: Pablo Alborán • 31. WSC: Abraham Mateo • 32. WSC: David Bustamante • 35. WSC: Xuso Jones • 37. WSC: Pablo Alborán • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Pastora Soler • 40. WSC: Dorian • 44. WSC: Rasel Feat. Mihai Ristea
27. WSC: Ricki-Lee - "Raining Diamonds" |
35. WSC: Ask Embla - "Writings On The Wall" |