Polina Gagarina (ur. 27 marzec 1987 r.) — rosyjska wokalistka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Tuana |
Reprezentant Rosji na 15. Worldvision Song Contest |
Następca Alsou |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
11. IFP | Ya Tvoya | Montenegro | Półfinał |
14. IFP | Ya Tebya Ne Proshu | Backteria | 15 miejsce |
21. IFP | Spektakl okonczien | Oleg | 14 miejsce |
22. IFP | Niet | Oleg | 13 miejsce |
Sanna Nielsen (Szwecja) Vanna (Chorwacja) Jelena Tomasević (Serbia)
Ani Lorak (Ukraina) • Anjeza Branka & Bertan Asllani (Albania) • Bea Bronchal (Monako) • Beirut (USA) • C21 (Dania) • Dana International (Izrael) • Dolores O'Riordan (Irlandia) • Gigi D'Alessio & Lara Fabian (Włochy) • Katka Knechtová (Słowacja) • Lorena Simpson & Filipe Guerra (Brazylia) • Maarja (Estonia) • Mina Kostic & Igor X (Bośnia i Hercegowina) • Monica Naranjo (Andora) • No Angels (Niemcy) • Polina Gagarina (Rosja) • Sanja Lefkova (Macedonia) • Sarah McLachlan (Kanada) • Teitur (Wyspy Owcze) • The Ting Tings (Wielka Brytania) • Tiktak (Finlandia) • Within Temptation (Holandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Anna Armenakyan (Armenia) • Björk (Islandia) • Carly Binding (Nowa Zelandia) • Emma Shapplin (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Kumi Koda (Japonia) • Manana (Azerbejdżan) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Otra Puse (Łotwa) • Rebecca (Indonezja) • Reik (Meksyk) • Rhea (Gujana) • Samael (Szwajcaria) • Se7en (Korea Południowa) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • The AccoLade (Arabia Saudyjska)
Zdyskwalifikowani1: Kat DeLuna & Mr.Vegas & Lil Kim (Dominikana)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sarah Brightman (Wielka Brytania) • Jelena Karleusa & Gale (Serbia) • Xristina Koletsa (Grecja)
Alanis Morisette (Kanada) • Amaral (Hiszpania) • Boban Rajovic (Czarnogóra) • Chisu (Finlandia) • David Archuleta (USA) • Dragonette (Kanada) • Ewa Małas-Godlewska (Polska) • Frances Ruffelle (Wielka Brytania) • Freemasons & Bailey Tzuke (Wielka Brytania) • Gergana (Bułgaria) • Haggard (Niemcy) • Måns Zelmerlöw (Szwecja) • Miyatta (Macedonia) • Nouveau Riche (Szwecja) • Ola Svensson (Szwecja) • Paolo Meneguzzi (Szwajcaria) • Polina Gagarina (Rosja) • RyanDan (Kanada) • Sibel (Macedonia) • Sigur Rós (Islandia) • Skillet (USA) • Zhenya Otradnaya (Rosja)
Dawid Koczy (Polska) • Dušan Svilar (Serbia) • Eliza Hoxha (Kosowo) • Eskju Divine (Szwecja) • Giusy Ferreri (Włochy) • Grégoire (Francja) • In-Yan (Rosja) • Ines (Estonia) • Iza Lach (Polska) • Jade Valerie (USA) • Jan Smit (Holandia) • Jonathan Cerrada & Ophélie Cassy (Francja) • KariZma (Bułgaria) • Kasia Kowalska (Polska) • Kat DeLuna (USA) • Kobranocka (Polska) • Logo (Polska) • Mariana Popova (Bułgaria) • Metro Station (USA) • Nikolaj Baskov & Taisiya Povaliy (Ukraina) • Tamta (Cypr) • Teodora (Bułgaria) • The Buddhist Monks (Hiszpania) • Tom Boxer & Anca Parghel feat. Fly Project (Rumunia) • Vox Angeli (Francja) • Zuzanna Szreder (Polska)
Emma (Włochy) • Molly Sandén (Szwecja) • Elli Kokkinou (Grecja)
Alphabeat (Dania) • Bea Bronchal (Francja) • Caotico (Szwecja) • Cecilie Fleur (Dania) • Cesare Cremonini (Włochy) • Efrat Gosh (Izrael) • JoJo (USA) • Kaz James ft. Macy Gray (Australia/USA) • Kielich ft. Kasia Stankiewicz (Polska) • Nicoleta Dara (Mołdawia) • Polina Gagarina (Rosja) • Porcelain Black (USA) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Ronya (Finlandia) • Silke Mastbooms (Belgia) • Skunk Anansie (Wielka Brytania) • The Storm (Dania) • Yisabel (Korea Południowa)
Ana Torroja (Hiszpania) • Antonio Orozco ft. Alejandro Fernandez (Hiszpania) • Arash (Iran) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Francesca Michielin (Włochy) • Goya (Polska) • Joey Moe (Dania) • Julia Marcell (Polska) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • Manizha ft. Escome (Rosja) • Meg Myers (USA) • Micaela (Włochy) • Paulla (Polska) • Sasa Kovacevic ft. Emina Jahovic (Serbia) • Shinedown (USA) • Short Stack (Australia) • Sibel (Szwecja) • The Moniker (Szwecja) • Toro Y Moi (USA)
Petra Marklund (Szwecja) • The Sound of Arrows (Szwecja) • Maimuna (Białoruś)
Ailee (Korea Południowa) • Aleksa Jelić (Serbia) • Asaf Avidan (Izrael) • Biffy Clyro (Wielka Brytania) • Edith Backlund (Szwecja) • Ellie Goulding (Wielka Brytania) • Ena Cvetkoska (Macedonia) • Europe (Szwecja) • Kellermensch (Dania) • Kris Allen (USA) • Kyla La Grange (Wielka Brytania) • Lena (Niemcy) • MashMish (Polska) • Modà (Włochy) • Monika May (Norwegia) • Polina Gagarina (Rosja) • Rae Morris (Wielka Brytania) • Rita Ora (Kosowo) • Royal Wood (Kanada) • The Wombats (Wielka Brytania) • Tony Maiello (Włochy) • Whigfield (Dania)
Adriana Tegova (Australia) • Alexander Rybak (Białoruś) • Anastasija Prihodko (Ukraina) • Andre Visior (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina) • Anjulie (Kanada) • Beyonce (USA) • Bjørn Johan Muri (Norwegia) • Christina Aguilera (USA) • Chromeo & Yuksek (Kanada) • Demi Lovato (USA) • DJ Shone ft. Anabela & Elitini Odredi (Serbia) • Electro Team (Chorwacja) • Eva Polna (Rosja) • Jewel (USA) • Kate Boy (Szwecja) • Ladytron (Bułgaria) • Lilian Hak (Holandia) • Marco Carta (Włochy) • Marie Key (Dania) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Sasha Lopez feat. Broono & Ale Blake (USA) • Tensnake & Syron (Niemcy) • Xavier Naidoo (Niemcy) • Youssoupha feat. Indila & Skalpovich (Francja)
1. WSC: Valeria • 3. WSC: t.A.T.u. • 4. WSC: Varvara • 5. WSC: Dima Bilan • 6. WSC: Julia Savicheva • 7. WSC: Dima Bilan • 8. WSC: Assorti • 9. WSC: Viktoriya Dayneko • 11. WSC: Valerij Meladze & VIA GRA • 12. WSC: Svetlana Svetikova • 13. WSC: Serebro • 14. WSC: Tuana • 15. WSC: Polina Gagarina • 16. WSC: Alsou • 17. WSC: Zhasmin • 18. WSC: Serebro • 19. WSC: Tori • 20. WSC: Slot • 21. WSC: Katya Buzhunski • 23. WSC: Elena Esenina • 24. WSC: Serebro • 26. WSC: In-Yan • 27. WSC: Fabrika • 28. WSC: Lena Katina • 29. WSC: Shyma • 30. WSC: Tesla Boy • 31. WSC: Stas Pieha • 34. WSC: Zlata Ognevich • 36. WSC: Serebro • 39. WSC: Lena Katina • 42. WSC: Vyacheslav Dobrynin • 44. WSC: Sergey Lazarev • 47. WSC: Sergey Lazarev