Samantha Jade (ur. 18 kwiecień 1987 r.) - australijska piosenkarka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Molly Pettersson Hammar |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Zima 2017 |
Następca Claudio Capéo |
Poprzednik Owl Eyes |
Reprezentant Australii na 31. Worldvision Song Contest |
Następca Jessica Mauboy |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Australii na 34. Worldvision Song Contest |
Następca Elen Levon |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Australii na 47. Worldvision Song Contest |
Następca Empire Of The Sun |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce | |
---|---|---|---|---|
25. IFP | "Soldier" | Oleg | Półfinał |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
TOP 3 |
Neda Parmac (Chorwacja) • Ewelina Lisowska (Polska) • Samantha Jade (Australia) |
Finaliści |
Abraham Mateo (Hiszpania) • Ahmad Saeedi (Iran) • Anastasia Prikhodko (Ukraina) • Andamiro (Korea Południowa) • Barbara Moleko (Dania) • Emma Marone (Włochy) • Giedre Smolskaite (Litwa) • Gigi Radics (Węgry) • Jan Smit ft. Roos van Erkel (Holandia) • Kristina (Słowacja) • Kristina Maria & JC Chasez (Kanada) • Model (Turcja) • Rebound! (Szwecja) • Sergio Rivero (Andora) • Shy'm (Francja) • Stas Pieha (Rosja) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Tulisa (Wielka Brytania) • Vegas (Cypr) |
Półfinaliści |
Julia Carin (USA) • Kevin Borg (Malta) • Liran Notik (Izrael) • Moonlight Breakfast (Rumunia) • Patrice Roberts (Trynidad i Tobago) • Sunrise Avenue (Finlandia) |
Dyskwalifikacje |
Anggun (Indonezja) • Prata Vetra & Linda Leen (Łotwa) • Sinine & Sandra Nurmsalu (Estonia) |
TOP 3 |
DonkeyBoy (Norwegia) • Zara Larsson (Szwecja) • Amel Bent (Francja) |
Finaliści |
Ailee (Korea Południowa) • Annabel Fay (Nowa Zelandia) • Delain (Holandia) • Diandra (Finlandia) • Fifth Harmony (Kuba) • Francesca Battistelli (USA) • French Maid (Dania) • Giorgos Mazonakis (Cypr) • Goryachiy Shokolad (Ukraina) • Laleh (Iran) • Nadine Beiler (Austria) • Omer Adam (Izrael) • Reny Tolvai (Węgry) • Samantha Jade (Australia) • Sirusho (Armenia) • Take That (Wielka Brytania) • Zlata Ognevich (Rosja) |
Półfinaliści |
Andrea Vesovic (Czarnogóra) • Buraka Som Sistema (Portugalia) • Divna (Bułgaria) • Giorgos Sampanis (Grecja) • Guano Apes (Niemcy) • Koit Toome (Estonia) • Letife Soyuoz (Azerbejdżan) • Linked Horizon (Japonia) • Michelle Xavier (Trynidad i Tobago) • Patrycja Kosiarkiewicz & Effortless (Polska) |
Dyskwalifikacje |
TOP 3 |
Samantha Jade & Cyrus (Australia) • Evelina Young (Litwa) • Miriam Bryant (Szwecja) |
Finaliści |
Børns (USA) • Darey & Soweto Gospel Choir (Nigeria) • Derya Ulug (Turcja) • Do (Holandia) • Elissia Mariah (Kanada) • M.O & Kent Jones (Wielka Brytania) • Natalia Szroeder (Polska) • Röyksopp & Susanne Sundfør (Norwegia) • Sergey Lazarev (Rosja) • Snakehips & MØ (Dania) |
Indila (Francja) • Oonagh (Niemcy) • Ida (Dania)
Agnes Obel (Dania) • Broods (Nowa Zelandia) • Celeste Buckingham (Słowacja) • Coeur De Pirate (Kanada) • Diane Birch (USA) • Eleni Foureira (Grecja) • Ella Henderson (Wielka Brytania) • Giuseppe Torrente (Włochy) • Glennis Grace (Holandia) • Indiana (Wielka Brytania) • Lilly Hates Roses (Polska) • Lindsey Stirling & Lzzy Hale (USA) • LP (USA) • Lykke Li (Szwecja) • Noisettes (Wielka Brytania) • Paloma Faith (Wielka Brytania) • Röyksopp & Robyn (Norwegia/Szwecja) • Sam Smith (Wielka Brytania) • Say Lou Lou (Australia) • SIA (Australia) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Zara Larsson (Szwecja)
Andreas Bourani (Niemcy) • Arisa & WhoMadeWho (Włochy) • Austin Mahone (USA) • Brady Toops (USA) • Candyman (Kuba) • Dillon (Niemcy) • El Chacal (Kuba) • Eric Saade (Szwecja) • Farah Loux (Nowa Zelandia) • Gravitonas & Army Of Lovers (Szwecja) • Helene Fischer (Niemcy) • I Monster (Wielka Brytania) • Janne Saar (Estonia) • Jeremih (USA) • Katy B (Wielka Brytania) • Laurel (Wielka Brytania) • Mark Ronson & The Business Intl. feat. Rose Elinor Dougall & Andrew Wyatt (Wielka Brytania) • Meat Loaf (USA) • Mwah! (RPA) • Natassa Bofilou (Grecja) • Paluch (Polska) • Placebo (Wielka Brytania) • Rebecca Ferguson (Wielka Brytania) • Shane Harper (USA) • Samantha Jade (Australia) • Seinabo Sey (Szwecja) • Stromae (Belgia) • The Royal Concept (Szwecja) • The Sounds (Szwecja) • Tooji (Norwegia) • Vegas (Grecja)
4. WSC: INXS • 5. WSC: Saddle Club • 6. WSC: Rogue Traders • 7. WSC: Holly Valance • 9. WSC: Kylie Minogue • 12. WSC: Delta Goodrem • 16. WSC: Jessica Mauboy • 17. WSC: Ricki-Lee • 18. WSC: Cassie Davis • 19. WSC: Kate Miller-Heidke • 20. WSC: Ricki-Lee • 21. WSC: Rogue Traders • 22. WSC: SIA • 25. WSC: Angus & Julia Stone • 26. WSC: Sam Sparro • 28. WSC: Delta Goodrem • 30. WSC: Owl Eyes • 31. WSC: Samantha Jade • 32. WSC: Jessica Mauboy • 34. WSC: Samantha Jade • 35. WSC: Elen Levon • 36. WSC: Voltaire Twins • 37. WSC: 5 Seconds of Summer • 38. WSC: SIA • 39. WSC: Betty Who • 40. WSC: Reigan • 41. WSC: Say Lou Lou • 42. WSC: The Veronicas • 45. WSC: Josef Salvat • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Empire Of The Sun