Sarek - szwedzka grupa muzyczna, która w muzyce jaką tworzy łączy pop, dance oraz szwedzki folk. Zespół składa się z trzech wokalistek (Zara, Stina, Jessica) oraz dwóch muzyków (Kristofer, Göran). Grupa dwa razy brała udział w Melodifestivalen (2003 i 2004), jednak nie została wybrana na reprezentanta Szwecji na Eurowizji. W tym czasie płyty sprzedały się w ilości 40,000 egzemplarzy.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik - |
Reprezentant Szwecji na 1. Worldvision Song Contest |
Następca Amy Diamond |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
3. IFP | Som om inget annat fanns | Poland Online | 3 miejsce |
6. IFP | Alvorna | OLSSON | 2 miejsce |
11. IFP | Midsommadrit | Tikey | Półfinał |
16. IFP | Vindarna (wspólnie z Emil Sigfridsson) | Larian | 12 miejsce |
NOX (HUN) Sarek (SWE) Virgin (POL)
Ayla (SLO) • Classix Nouveaux (GBR) • Dana International (ISR) • Georgian Legend (GEO) • Gusanito (ESP) • Hilary Duff (USA) • Kate Ryan (BEL) • Kunle Kuti (NGR) • Leona (UKR) • Mad'House (FRA) • Malina Olinescu (ROU) • Morten Harket (NOR) • S.H.E. (CHN) • Sohne Mannheims (GER) • Valeria (RUS)
Zdyskwalifikowani1: Amel Bent (MAR) • M.I.A. (SRI) • Maarja & Koit Toome (EST)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Magazin (Chorwacja) • Sertab Erener & Mando (Turcja) • Sarek (Szwecja)
Akeboshi (Japonia) • Alcazar (Szwecja) • Blue Cafe (Polska) • Buttercup (Islandia) • Céline Dion (Kanada) • Ewelina Flinta (Polska) • Gareth Gates (Wielka Brytania) • Golec uOrkiestra (Polska) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Jeanette Biedermann (Niemcy) • Kent (Szwecja) • Laura Pausini (Włochy) • Magda Rejtczak (Polska) • Marek Torzewski (Polska) • Michelle & Matthias Reim (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Mylene Farmer (Francja) • Nicol (Łotwa) • Remy Zero (USA) • Robbie Williams (Wielka Brytania) • Sixteen (Polska) • Valentina Giovagnini (Włochy) • Valeria (Rosja) • Verka Serduchka (Ukraina) •
Varvara (Rosja) • Sarek (Szwecja) • Dino Merlin & Ivana Banfić (Serbia)
Analog (Polska) • Dana International (Izrael) • Dimitris Korgialas & Katerina Moutsatsou (Grecja) • Dino Merlin (Bośnia i Hercegowina) • Edvin Marton (Węgry) • Elli (Niemcy) • Groovehouse (Węgry) • Isgaard (Niemcy) • Jennifer Love Hewitt (USA) • Kelly Clarkson (USA) • Krezip (Holandia) • Lara Fabian (Belgia) • Michalis Hatzigiannis (Cypr) • Michał Kwiatkowski (Polska) • Paola & Chiara (Włochy) • Rosenstolz (Niemcy) • Ruslana (Ukraina) • Sandra Dahlberg (Szwecja) • Ska P (Hiszpania) • The 411 (Wielka Brytania) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Alicja Janosz (Polska) • Almina (Niemcy) • Amanda Lear (Francja) • Björk (Islandia) • Cali (Francja) • Carola (Szwecja) • Darlene Love (USA) • Dido (Wielka Brytania) • Frida & Jon Lord (Norwegia) • Írafár (Islandia) • Laura Pausini (Włochy) • Lena Ph (Szwecja) • Letters To Cleo (USA) • Natacha Atlas (Belgia) • t.A.T.u. (Rosja) • Teona Dolnikova (Rosja) • The Corrs (Irlandia) • Tigra (Polska) • Virgin (Polska) • Zbigniew Preisner (Polska) • Zemfira (Rosja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Jeanette Biedermann (Niemcy) • Romantic (Węgry)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sarah Dawn Finer (Szwecja) • Anouk (Holandia) • Debout Sur Le Zinc (Francja)
Alphabeat (Dania) • Andrijana Bozovic (Czarnogóra) • Aneta Langerova (Czechy) Anna Abreu (Finlandia) • Annette Moreno (Hiszpania) • Bryn Christopher (Wielka Brytania) • Dorota Jarema (Polska) • Emil Sigfridsson & Sarek (Szwecja) • Fady Maalouf (Liban) • Hera Björk (Dania) • Jenifer (Francja) • Kate Winslet (Wielka Brytania) • Kumi Koda (Japonia) • Linda Andrews (Wyspy Owcze) • Lisa Miskovsky (Szwecja) • Little Boots (Wielka Brytania) • Malena Ernman (Szwecja) • Marion Raven (Norwegia) • Nguyen Than Hien (Węgry) • Noisettes (Wielka Brytania) • Para Normalnyh (Ukraina) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Tarja Turunen (Finlandia)
Ania Wyszkoni (Polska) • BiS (Rosja) • Boaz Mauda (Izrael) • Damien Rice (Irlandia) • Dusha (Rosja) • Eisblume (Niemcy) • Harel Moyal (Izrael) • Ivana Marić (Bośnia i Hercegowina) • Katharine McPhee (USA) • La Roux (Wielka Brytania) • Mieczysław Szcześniak & Kayah (Polska) • Moya Brennan (Irlandia) • No Angels (Niemcy) • Patrick Bruel (Francja) • Pete Burns (Wielka Brytania) • Sinéad O’Connor (Irlandia) • Tamar Kaprelian (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: Kostas Martakis (Grecja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Sarek • 2. WSC: Amy Diamond • 3. WSC: Abba • 4. WSC: A*Teens • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Bosson • 8. WSC: BWO • 9. WSC: Daniel Lindström • 10. WSC: Evan • 11. WSC: Nouveau Riche • 12. WSC: Markoolio & Hakan Hemlin • 13. WSC: Ana Johnsson • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Roger Pontare • 17. WSC: Sandra Dahlberg • 18. WSC: Takida • 19. WSC: Hardcore Superstar • 20. WSC: Sara Löfgren • 21. WSC: Anna Bergendahl • 22. WSC: Erik Grönwall • 23. WSC: Robyn • 24. WSC: Linda Pritchard • 25. WSC: Jenny Berggren • 27. WSC: Ola • 28. WSC: Little Majorette • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Alex Saidac • 31. WSC: Rebound! • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Miriam Bryant • 34. WSC: Zara Larsson • 35. WSC: Zucchini Drive • 36. WSC: Emerentia • 37. WSC: Emilia de Poret • 38. WSC: Linda Pritchard • 39. WSC: Carola • 40. WSC: Nervous Nellie ft. Paloma Faith • 41. WSC: Ola Svensson • 44. WSC: Molly Sandén • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Miriam Bryant