Serebro (ros. Серебро, ang. Silver, pl. srebro), rosyjskie trio żeńskie.
Biografia[]
Rosyjskie trio utworzone przez producenta Maksima Fadejewa, reprezentant Rosji w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 r. z piosenką "Song #1". Udział w konkursie był pierwszym publicznym wystąpieniem grupy. Serebro zajęło na nim 3. miejsce, z łączną sumą 207 punktów. 12 maja 2007 r. piosenkarki uznały za datę narodzin trio. Członkinie:
- Elena Temnikova, liderka. Urodzona 18 kwietnia 1985 r. w Kurganie. Uczestniczka projektu Pierwszego kanału rosyjskiej telewizji Fabrika zwiozd 2.
- Olga Seriabkina, piosenkarka drugiego planu, tancerka. Urodzona 12 kwietnia 1985 r. w Moskwie. Od 7 roku życia uczy się baletu. W wieku lat 17 uzyskała tytuł magistra sportu. Brała udział w wielu międzynarodowych konkursach. Ukończyła Szkołę Sztuki na wydziale "śpiew estrada/pop".
- Marina Lizorkina, piosenkarka drugiego planu, tancerka.
Albumy[]
Rosyjskie trio ma na koncie dopiero jeden album.
- 2008: TBA
Udział w Worldvision Song Contest[]
Starty w Worldvision Song Contest | |||
13. WSC | Półfinał | Opium (Włodek) | — |
18. WSC | 3. miejsce | Like Mary Warner (kamilb) | 125 |
24. WSC | 10. miejsce | DDZR Master (kamilb) | 64 |
36. WSC | 16. miejsce | Ya Tebya Ne Otdam (Deywid) | 44 |
Piosenka "Opium" reprezentuje Rosję w 13. Worldvision Song Contest. Serebro nie awansowały do ścisłego finału konkursu, zdobywając 45 punktów w półfinale. Od awansu do finału Marinę, Olgę i Elenę dzielił tylko 1 punkt. Ostatecznie zajęły 8 miejsce w półfinale.
Po raz drugi, Serebro wystartowały w 18. edycji konkursu z piosenką "Like Mary Warner". Wywalczyły miejsce na podium zajmując 3 miejsce.
Trzeci raz wystartowały w 24. edycji z piosenką "DDZR Master" zajmując 10 miejsce.
Czwarty start to 36. WSC z piosenką "Ya Tebya Ne Otdam".
Poprzednik Svetlana Svetikova |
Reprezentant Rosji na 13. Worldvision Song Contest |
Następca Tuana |
Poprzednik Zhasmin |
Reprezentant Rosji na 18. Worldvision Song Contest |
Następca Tori |
Poprzednik Elena Esenina |
Reprezentant Rosji na 24. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Rosji na 36. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Planeta (Polska) Ana Johnsson (Szwecja) Sofia Essaidi (Maroko)
Alphabeat (Dania) • BarlowGirl (USA) • Birgit Õigemeel (Estonia) • Brooke Fraser (Nowa Zelandia) • Céline Dion (Kanada) • Damien Sargue (Francja) • Helena Zetova (Czechy) • Jehona Sopi (Albania) • Joey Yung (Chiny) • Lara Fabian (Belgia) • Maria Haukaas Storeng (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Mayor's Destiny (Niemcy) • Michael Wong (Malezja) • Natalia (Hiszpania) • Nina Puslar (Słowenia) • Patrizio Buanne (Włochy) • Tarkan (Turcja) • Tasha Baxter (RPA) • Thanos Petrelis (Grecja)
Zdyskwalifikowani1: Jimena (Meksyk)
Ai Otsuka (Japonia) • Eugenia Vlasova & Andru Donalds (Ukraina) • Gisela (Andora) • Karina (Peru) • Kozmix (Węgry) • Kristina (Słowacja) • Leighanna & Terry Seals (Trynidad i Tobago) • Leona Lewis (Wielka Brytania) • Preslava (Bułgaria) • Prljavo Kazalište (Chorwacja) • Rob Thomas (Luksemburg) • Romana Panić & Żeljko Sasić (Bośnia i Hercegowina) • Thunderstone (Finlandia)
Zdyskwalifikowani1: Serebro (Rosja)
Bea Bronchal (Monako) • Ofra Haza (Izrael) • Soledad Pastorutti & Abel Pintos (Argentyna)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za złamanie regulaminu
Diana Navarro (Hiszpania) Superbus (Francja) Serebro (Rosja)
Ania (Włochy) • Annet Artani (Cypr) • Antonija Šola (Chorwacja) • Avrora (Ukraina) • Berkan (Albania) • Bleak & Ana Johnsson (Finlandia) • Cassandra Steen & Adel Tawil (Luksemburg) • Cassie Davis (Australia) • Darko Radovanovic & Ivana Selakov (Serbia) • Demi Lovato (USA) • Dino Merlin (Bośnia i Hercegowina) • Do (Holandia) • Dor Daniel (Izrael) • Elena Risteska (Macedonia) • Jean-Marie Riachi & Yara (Liban) • Point Break (Wielka Brytania) • Polarkreis 18 (Niemcy) • Sibel Tuzun (Turcja) • Soraya Arnelas (Andora) • Xandee (Belgia)
Alaine (Jamajka) • Aqua (Dania) • Bencsik Tamara (Węgry) • Ich Troje (Polska) • Ira Losco (Malta) • Jana Kirschner (Słowacja) • Loreena McKennitt (Kanada) • Marit Larsen (Norwegia) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Rizon (Trynidad i Tobago) • Sandy e Junior (Brazylia) • Sebastien Lorca & Sonia Lacen (Monako) • Stefanie Heinzmann (Szwajcaria) • Takida (Szwecja) • Trish Thuy Trang (Wietnam) • Verona (Czechy)
TOP 3 |
Bereczki Zoltan (Węgry) • Linda Pritchard (Szwecja) • Leona Lewis (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Antti Tuisku (Finlandia) • Dimmu Borgir (Norwegia) • Eva Avila (Kanada) • Helena Paparizou (Grecja) • Jaded Sun (Irlandia) • Koit Toome & Birgit Õigemeel (Estonia) • Ladyhawke (Nowa Zelandia) • Linda Teodosiu (Niemcy) • Luca Napolitano (Włochy) • Milica (Bułgaria) • Miligram & Severina (Chorwacja) • Natalia (Hiszpania) • Nádine (RPA) • Samsaya (Indie) • Serebro (Rosja) • Sofa & O.S.T.R. (Polska) • Susanna Kay (Holandia) • Taylor Swift (USA) • The Storm (Dania) VIA GRA (Ukraina) • Younha (Korea Południowa) |
Dyskwalifikacje w finale |
AySel (Azerbejdżan) • Judith (Francja) |
TOP 3 |
Vandroya (Brazylia) • Yuna (Malezja) • Carpark North (Dania) |
Finaliści |
Anna Puu (Finlandia) • Chloe Howl (Wielka Brytania) • Emerentia (Szwecja) • Hebe Tien (Tajwan) • Helena Paparizou (Grecja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Innocence (Andora) • Lizzie Marvelly (Nowa Zelandia) • Mad Heads (Ukraina) • Margaret Berger (Norwegia) • Meg Myers (USA) • Mika & Chiara (Włochy) • Miri Mesika (Izrael) • Namie Amuro (Japonia) • Serebro (Rosja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Tim Bendzko & Cassandra Steen (Niemcy) • Virginia To Vegas & Alyssa Reid (Kanada) • Voltaire Twins (Australia) • Žanamari & J'Animals (Chorwacja) |
1. WSC: Valeria • 3. WSC: t.A.T.u. • 4. WSC: Varvara • 5. WSC: Dima Bilan • 6. WSC: Julia Savicheva • 7. WSC: Dima Bilan • 8. WSC: Assorti • 9. WSC: Viktoriya Dayneko • 11. WSC: Valerij Meladze & VIA GRA • 12. WSC: Svetlana Svetikova • 13. WSC: Serebro • 14. WSC: Tuana • 15. WSC: Polina Gagarina • 16. WSC: Alsou • 17. WSC: Zhasmin • 18. WSC: Serebro • 19. WSC: Tori • 20. WSC: Slot • 21. WSC: Katya Buzhunski • 23. WSC: Elena Esenina • 24. WSC: Serebro • 26. WSC: In-Yan • 27. WSC: Fabrika • 28. WSC: Lena Katina • 29. WSC: Shyma • 30. WSC: Tesla Boy • 31. WSC: Stas Pieha • 34. WSC: Zlata Ognevich • 36. WSC: Serebro • 39. WSC: Lena Katina • 42. WSC: Vyacheslav Dobrynin • 44. WSC: Sergey Lazarev • 47. WSC: Sergey Lazarev