Shiri Maimon, hebr: שירי מימון (ur. 17 maja 1981 w Hajfie) - izraelska piosenkarka pop/rock. Podczas 38. Worldvision Song Contest przyznano jej tytuł Miss 38. WSC.
Kariera[]
Brała udział w pierwszej edycji izraelskiej wersji Idola - Kochav Nolad, gdzie zajęła 2. miejsce. 3 marca 2005 wzięła udział w KDAM 2005 (program mający na celu wyłonienie reprezentanta Izraela na 50. Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie). Zaśpiewała piosenkę "Hasheket Shenish’ar" (Cisza, która pozostaje), który wygrała, zdobywając 116 punktów ze 120 możliwych. W maju 2005 reprezentowała Izrael na Eurowizji w Kijowie. Piosenka "Hasheket Shenish’ar" została zaśpiewana w połowie po hebrajsku i angielsku (tytuł angielskiej wersji: Time To Say Goodbye), przeszła przez półfinał, dostając się do finału festiwalu. Ostatecznie Maimon zajęła 4. miejsce, zdobywając 154 punkty. "Hasheket Shenish’ar" przez długi czas pozostawała numerem 1 na izraelskich listach przebojów.
Za swoją pierwszą płytę zatytułowaną Shiri Maimon zdobyła złotą płytę w Izraelu, sprzedano 25.000 egzemplarzy albumu. Przez półtora roku tańczyła i śpiewała w klubie "Xsite" nad Morzem Czerwonym.
Od marca 2006 występuje w telenoweli Yeladot Ra'ot (Złe dziewczyny), którą transmituje izraelska stacja "Music Channel". W serialu piosenkarka wciela się w postać o imieniu Maya Gold, która jest utalentowaną piosenkarką starającą się o bycie wokalistką znaną na całym świecie, w sukcesie gubi ją łatwowierność i miłość do przyjaciela starszego brata.
W roku 2008 zadebiutowała także na rynku brytyjskim, gdzie album "Standing On My Own" był głównie angielskojęzyczną wersją wydanego w tym samym roku "Rega Lifney She...".
8 listopada 2008 Shiri Maimon otrzymała Europejską nagrodę MTV 2008 w kategorii Ulubiony Artysta Izraela, a także zajęła wysokie, 3. miejsce, w walce o tytuł Ulubionego Artysty Europy.
Na początku 2009 roku Shiri nagrała hebrajskojęzyczną wersję piosenki Lately na potrzeby ogólnoświatowego projektu Global one, w którym udział wzięły największe gwiazdy światowego rynku muzycznego, z poszczególnych krajów.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Dana International |
Reprezentant Izraela na 16. Worldvision Song Contest |
Następca Maya Buskila |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Izraela na 38. Worldvision Song Contest |
Następca Offer Nissim feat. Maya Simantov |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
8. IFP | Ahava Ktana | ESCtenbit | 1 miejsce |
9. IFP | Otcha | Sobix | Półfinał |
11. IFP | Lean She’lo Telchi | Maateusz | Półfinał |
Poprzednik Maarja |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Jesień/Zima 2005 |
Następca Tina Karol |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
Natalia Barbu (Mołdawia) Liv Kristine (Norwegia) Shiri Maimon (Izrael)
Alsou (Rosja) • Anait Pogosyan (Ukraina) • Andreas Konstantinidis & Tzoulia (Cypr) • Aura (Białoruś) • Christina Stürmer (Austria) • Delerium (Kanada) • Giusy Ferreri (San Marino) • Jakob Sveistrup (Dania) • Jessica Mauboy (Australia) • Jonas ir Rasa (Litwa) • Kelly Clarkson (USA) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Natalia Druyts (Belgia) • Natasa Bekvalac (Serbia) • Paulini (Fidżi) • Roger Pontare (Szwecja) • Sharlene Boodram (Trynidad i Tobago) • Subway to Sally (Niemcy) • Tereza Kerndlova (Czechy) • Totentanz (Polska) • Trinití (Irlandia) • Ulytau (Kazachstan)
Zdyskwalifikowani1: brak
Andriana Babali (Grecja) • Baschi (Szwajcaria) • Cesare Cremonini (Włochy) • Dennis (Holandia) • Emanuela (Bułgaria) • Grégory Lemarchal (Francja) • Hadise (Turcja) • Jeff Who? (Islandia) • Jorge González (Hiszpania) • Kokia (Japonia) • RBD (Meksyk) • Sanda Ladosi (Rumunia) • Shahzoda (Uzbekistan) • Sharleen Spiteri (Wielka Brytania) • Sirusho & Sofi Mxeyan (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Ruth Lorenzo (Hiszpania) • Dami Im (Korea Południowa) • Kesh You (Kazachstan) |
Finaliści |
Alejandro Fernandez ft. Christina Aguilera (Meksyk) • Alex Winston (USA) • Asuka Hayashi (Japonia) • Aura (Białoruś) • Bogi (Węgry) • Bruna Tatiana (Angola) • Corina feat. Junior High (Rumunia) • Ed Struijlaart (Holandia) • Jannika B (Finlandia) • Jeronimo (Brazylia) • Konstantinos Argiros (Grecja) • Leah McFall feat. Will.i.am (Wielka Brytania) • Lenny (Czechy) • Linda Pritchard (Szwecja) • Nevena Bozovic (Serbia) • Patterns (Kostaryka) • Shiri Maimon (Izrael) • SIA (Australia) • Simon Lynge (Dania) • Sorry Boys (Polska) • Trish Thuy Trang (Wietnam) |
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Dana International • 2. WSC: Ishtar • 3. WSC: Ishtar • 5. WSC: Henree & Nikka• 7. WSC: Harel Moyal • 8. WSC: Eyal Golan • 9. WSC: Regev Hod • 10. WSC: Dana International • 11. WSC: Zehava Ben • 13. WSC: Ofra Haza • 14. WSC: Harel Skaat • 15. WSC: Dana International • 16. WSC: Shiri Maimon • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Dor Daniel • 20. WSC: Lady & Bird • 21. WSC: Esti & Hen • 22. WSC: Henree & Nikka • 23. WSC: Keren Peles • 25. WSC: Chen Aharoni • 26. WSC: Dana Lapidot • 27. WSC: Idan Arnedi • 28. WSC: Eshet Chayil • 29. WSC: Sarit Hadad • 30. WSC: Chen Aharoni • 31. WSC: Liran Notik • 32. WSC: Asaf Avidan & The Mojos • 34. WSC: Omer Adam • 35. WSC: Terry Poison • 36. WSC: Miri Mesika • 38. WSC: Shiri Maimon • 39. WSC: Offer Nissim feat. Maya Simantov • 40. WSC: Roby Fayer & Tom Gefen • 41. WSC: The Young Professionals & Anna F.