Shy'm właściwie Tamara Marthe (ur. 28 listopada 1985 w Trappes) - francuska piosenkarka. Wokalistka zadebiutowała albumem "Mes fantaisies" w 2006 roku.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Grégory Lemarchal |
Reprezentant Francji na 17. Worldvision Song Contest |
Następca Superbus |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Francji na 23. Worldvision Song Contest |
Następca Judith |
Poprzednik Delilah |
Reprezentant Francji na 31. Worldvision Song Contest |
Następca Matt Pokora & TAL |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
11. IFP | Victoire | Raven | 22 miejsce |
Maya Buskila (Izrael) Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) Mando (Grecja)
Alan Hržica (Chorwacja) • Aziz Abdo (Liban) • Bartók Krisztián (Węgry) • C-Real (Cypr) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • George Nozuka (Kanada) • Isgaard (Niemcy) • Koldun (Białoruś) • Lucie Bílá (Czechy) • Michelle Williams (USA) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Patrick Fiori (Monako) • Ricki-Lee (Australia) • Sandra Dahlberg (Szwecja) • Shy'm (Francja) • Sibel (Macedonia) • Sophia (Rumunia) • Sukkerchok (Dania) • Valentina Giovagnini (Włochy) • Yohanna (Islandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Aleksander With (Norwegia) • Aleksandra Radović (Serbia) • Brick & Lace (Jamajka) • Dan Winter (Luksemburg) • For you (Kazachstan) • Humane (Finlandia) • Hunter (Polska) • Ines (Estonia) • Inga & Anush (Armenia) • Lobo & Peter Kotul’a (Słowacja) • Sonu Nigam & Mahalaxmi Iyer (Indie) • Zhasmin (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Natalia Oreiro (Urugwaj)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
TOP 3 |
Soma Manuchar (Irak) • Rocio Rivas (Hiszpania) • Hurts (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Alessandra Amoroso (Włochy) • Amber (Łotwa) • Anna Lubieniecka (Polska) • April (Słowenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Claudia Faniello (Malta) • Elena Esenina (Rosja) • Fallulah (Dania) • Fefe Dobson (Kanada) • George Sampanis (Grecja) • Holdviola (Węgry) • Jovana Nikolić (Serbia) • Keren Peles (Izrael) • Kimbra (Nowa Zelandia) • Lissie (USA) • M.I.A. (Sri Lanka) • Max Barskih & Svetlana Loboda (Ukraina) • Naomi Lagerwaard (Holandia) • Olialia Pupytes (Litwa) Prime Circle (RPA) • Robyn (Rosja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • Uffie (Monako) |
TOP 3 |
Neda Parmac (Chorwacja) • Ewelina Lisowska (Polska) • Samantha Jade (Australia) |
Finaliści |
Abraham Mateo (Hiszpania) • Ahmad Saeedi (Iran) • Anastasia Prikhodko (Ukraina) • Andamiro (Korea Południowa) • Barbara Moleko (Dania) • Emma Marone (Włochy) • Giedre Smolskaite (Litwa) • Gigi Radics (Węgry) • Jan Smit ft. Roos van Erkel (Holandia) • Kristina (Słowacja) • Kristina Maria & JC Chasez (Kanada) • Model (Turcja) • Rebound! (Szwecja) • Sergio Rivero (Andora) • Shy'm (Francja) • Stas Pieha (Rosja) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Tulisa (Wielka Brytania) • Vegas (Cypr) |
Półfinaliści |
Julia Carin (USA) • Kevin Borg (Malta) • Liran Notik (Izrael) • Moonlight Breakfast (Rumunia) • Patrice Roberts (Trynidad i Tobago) • Sunrise Avenue (Finlandia) |
Dyskwalifikacje |
Anggun (Indonezja) • Prata Vetra & Linda Leen (Łotwa) • Sinine & Sandra Nurmsalu (Estonia) |
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo