Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Sibel''', wł. '''Sibel Redzep''' (ur. 12 grudnia 1987 w Radoviš, w [[Macedonia|Macedonii]]), szwedzka piosenkarka pop tureckiego pochodzenia. |
+ | '''Sibel''', wł. '''Sibel Redzep''' (ur. [[12 grudzień|12 grudnia]] 1987 w Radoviš, w [[Macedonia|Macedonii]]), szwedzka piosenkarka pop tureckiego pochodzenia. |
==Udział w Worldvision Song Contest== |
==Udział w Worldvision Song Contest== |
Aktualna wersja na dzień 10:26, 1 sie 2012
Sibel, wł. Sibel Redzep (ur. 12 grudnia 1987 w Radoviš, w Macedonii), szwedzka piosenkarka pop tureckiego pochodzenia.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Macedonii na 17. Worldvision Song Contest |
Następca Elena Risteska |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
14. IFP | Make Believe | Rosyjski Czajnik | 14 miejsce |
21. IFP | Wake up | Frozone | Półfinał |
Maya Buskila (Izrael) Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) Mando (Grecja)
Alan Hržica (Chorwacja) • Aziz Abdo (Liban) • Bartók Krisztián (Węgry) • C-Real (Cypr) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • George Nozuka (Kanada) • Isgaard (Niemcy) • Koldun (Białoruś) • Lucie Bílá (Czechy) • Michelle Williams (USA) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Patrick Fiori (Monako) • Ricki-Lee (Australia) • Sandra Dahlberg (Szwecja) • Shy'm (Francja) • Sibel (Macedonia) • Sophia (Rumunia) • Sukkerchok (Dania) • Valentina Giovagnini (Włochy) • Yohanna (Islandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Aleksander With (Norwegia) • Aleksandra Radović (Serbia) • Brick & Lace (Jamajka) • Dan Winter (Luksemburg) • For you (Kazachstan) • Humane (Finlandia) • Hunter (Polska) • Ines (Estonia) • Inga & Anush (Armenia) • Lobo & Peter Kotul’a (Słowacja) • Sonu Nigam & Mahalaxmi Iyer (Indie) • Zhasmin (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Natalia Oreiro (Urugwaj)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Sarah Brightman (Wielka Brytania) • Jelena Karleusa & Gale (Serbia) • Xristina Koletsa (Grecja)
Alanis Morisette (Kanada) • Amaral (Hiszpania) • Boban Rajovic (Czarnogóra) • Chisu (Finlandia) • David Archuleta (USA) • Dragonette (Kanada) • Ewa Małas-Godlewska (Polska) • Frances Ruffelle (Wielka Brytania) • Freemasons & Bailey Tzuke (Wielka Brytania) • Gergana (Bułgaria) • Haggard (Niemcy) • Måns Zelmerlöw (Szwecja) • Miyatta (Macedonia) • Nouveau Riche (Szwecja) • Ola Svensson (Szwecja) • Paolo Meneguzzi (Szwajcaria) • Polina Gagarina (Rosja) • RyanDan (Kanada) • Sibel (Macedonia) • Sigur Rós (Islandia) • Skillet (USA) • Zhenya Otradnaya (Rosja)
Dawid Koczy (Polska) • Dušan Svilar (Serbia) • Eliza Hoxha (Kosowo) • Eskju Divine (Szwecja) • Giusy Ferreri (Włochy) • Grégoire (Francja) • In-Yan (Rosja) • Ines (Estonia) • Iza Lach (Polska) • Jade Valerie (USA) • Jan Smit (Holandia) • Jonathan Cerrada & Ophélie Cassy (Francja) • KariZma (Bułgaria) • Kasia Kowalska (Polska) • Kat DeLuna (USA) • Kobranocka (Polska) • Logo (Polska) • Mariana Popova (Bułgaria) • Metro Station (USA) • Nikolaj Baskov & Taisiya Povaliy (Ukraina) • Tamta (Cypr) • Teodora (Bułgaria) • The Buddhist Monks (Hiszpania) • Tom Boxer & Anca Parghel feat. Fly Project (Rumunia) • Vox Angeli (Francja) • Zuzanna Szreder (Polska)
Emma (Włochy) • Molly Sandén (Szwecja) • Elli Kokkinou (Grecja)
Alphabeat (Dania) • Bea Bronchal (Francja) • Caotico (Szwecja) • Cecilie Fleur (Dania) • Cesare Cremonini (Włochy) • Efrat Gosh (Izrael) • JoJo (USA) • Kaz James ft. Macy Gray (Australia/USA) • Kielich ft. Kasia Stankiewicz (Polska) • Nicoleta Dara (Mołdawia) • Polina Gagarina (Rosja) • Porcelain Black (USA) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Ronya (Finlandia) • Silke Mastbooms (Belgia) • Skunk Anansie (Wielka Brytania) • The Storm (Dania) • Yisabel (Korea Południowa)
Ana Torroja (Hiszpania) • Antonio Orozco ft. Alejandro Fernandez (Hiszpania) • Arash (Iran) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Francesca Michielin (Włochy) • Goya (Polska) • Joey Moe (Dania) • Julia Marcell (Polska) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • Manizha ft. Escome (Rosja) • Meg Myers (USA) • Micaela (Włochy) • Paulla (Polska) • Sasa Kovacevic ft. Emina Jahovic (Serbia) • Shinedown (USA) • Short Stack (Australia) • Sibel (Szwecja) • The Moniker (Szwecja) • Toro Y Moi (USA)
6. WSC: Elena Risteska • 8. WSC: Elena Risteska & Regina • 9. WSC: Tamara Todevska • 10. WSC: Robert Bilbilov • 11. WSC: Elena Risteska & Emil Arsov • 12. WSC: Toše Proeski • 15. WSC: Sanja Lefkova • 17. WSC: Sibel • 18. WSC: Elena Risteska • 20. WSC: Dani Dimitrovska • 21. WSC: Martin Vučić • 33. WSC: Magdalena Ena Cvetkoska • 40. WSC: Magdalena Ena Cvetkoska • 43. WSC: Bobby Andonov