Superbus - francuski zespół power popowy i power rockowy, założony w 1999 roku przez Jennifer Ayache. Grupa łączy w sobie elementy brzmienia rocka francuskiego, amerykańskiego oraz punku kaliformijskiego.
Początki[]
Po podróży do USA w celu doskonalenia języka w 1999 roku, Jennifer Ayache zaczęła poszukiwać muzyków w celu stworzenia zespołu. Wkrótce spotkała Michaela Giovanettiego, gitarzystę oraz Françoisa Evena, basistę, znajomych z innego zespołu. Razem postanowili stworzyć nową, trzyosobową grupę muzyczną.
W następnych latach, do grupy doszło jeszcze dwóch muzyków, powiększając skład do pięciu. Owymi muzykami byli Guillaume Roussé, perkusista oraz Patrice Focone, gitarzysta. Guillaume odszedł z zespołu w 2005 roku, zastąpiony został przez Grega Jacksa.
Dyskografia[]
Albumy[]
- Aéromusical, 2002
- Pop’n’gum, 2004
- Wow, 2006
- Lova Lova, 2009
Single[]
- Tchi-Cum-Bah, 2002
- Superstar, 2003
- Into the Groove, 2003
- Monday to Sunday, 2003
- Sunshine, 2004
- Radio Song, 2004
- Pop’n’gum, 2005
- Little Hily, 2005
- Le rock à Billy, 2006
- Butterfly, 2007
- Lola, 2007
- Travel the World, 2007
- Ça mousse, 2008
- Addictions, 2008
- Lova Lova, 2009
- Nelly, 2009
- Apprends-moi, 2009
Udział w Worldvision Song Contest[]
Starty w Worldvision Song Contest | |||
8. WSC | 2. miejsce | Lola (Adamek) | 120 |
18. WSC | 2. miejsce | Travel the world (Adamek) | 128 |
Za piosenkę "Lola" zespół został nagrodzony statuetką King Konga w kategorii Zespół.
Poprzednik Dyskwalifikacja kraju |
Reprezentant Francji na 8. Worldvision Song Contest |
Następca Christophe Mae |
Poprzednik Shy'm |
Reprezentant Francji na 18. Worldvision Song Contest |
Następca Florent Mothe |
Nagroda King Kong | ||
---|---|---|
Poprzednik Nowa kategoria |
Zespół 8. WSC |
Następca Aura |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Uczestnik | Piosenka | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
12. IFP | Ad@mek | Let me hold you | Półfinał |
Krypteria (Korea Południowa) Superbus (Francja) KariZma (Bułgaria)
Ampop (Islandia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Assorti (Rosja) • Berksan (Turcja) • BWO (Szwecja) • Declan (Wielka Brytania) • Desperado (Węgry) • Diana Lucas & Bambino (Portugalia) • Elena Risteska & Regina (Macedonia) • Eyal Golan (Izrael) • Faye Wong (Chiny) • Hania Stach (Polska) • Juanita Du Plessis (PRA) • Lordi (Finlandia) • Luis Fonsi (Portoryko) • Marion Raven (Norwegia) • Natalia (Hiszpania) • Nusa Derenda (Słowenia) • Oli P (Niemcy) • Rihanna & Ne-Yo (Barbados) • Slavica Cukteras (Serbia) • T-Rio (Brazylia) • Toby Emerson & Freda (Kanada) • Within Temptation (Holandia) • Yolanda Adams (USA) • YUI (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: Ramy Ayash (Liban)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Diana Navarro (Hiszpania) Superbus (Francja) Serebro (Rosja)
Ania (Włochy) • Annet Artani (Cypr) • Antonija Šola (Chorwacja) • Avrora (Ukraina) • Berkan (Albania) • Bleak & Ana Johnsson (Finlandia) • Cassandra Steen & Adel Tawil (Luksemburg) • Cassie Davis (Australia) • Darko Radovanovic & Ivana Selakov (Serbia) • Demi Lovato (USA) • Dino Merlin (Bośnia i Hercegowina) • Do (Holandia) • Dor Daniel (Izrael) • Elena Risteska (Macedonia) • Jean-Marie Riachi & Yara (Liban) • Point Break (Wielka Brytania) • Polarkreis 18 (Niemcy) • Sibel Tuzun (Turcja) • Soraya Arnelas (Andora) • Xandee (Belgia)
Alaine (Jamajka) • Aqua (Dania) • Bencsik Tamara (Węgry) • Ich Troje (Polska) • Ira Losco (Malta) • Jana Kirschner (Słowacja) • Loreena McKennitt (Kanada) • Marit Larsen (Norwegia) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Rizon (Trynidad i Tobago) • Sandy e Junior (Brazylia) • Sebastien Lorca & Sonia Lacen (Monako) • Stefanie Heinzmann (Szwajcaria) • Takida (Szwecja) • Trish Thuy Trang (Wietnam) • Verona (Czechy)
Adrianna Biedrzyńska (Polska) • Crystal (Węgry) • Patrycja Markowska (Polska)
Aleksander With (Norwegia) • Ani Lorak (Ukraina) • Anthony Callea (Australia) • Bebe Lilly (Polska) • Charlotte Perrelli (Szwecja) • Dimana (Bułgaria) • Edurne (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Jean-Jacques Goldman (Francja) • Julia Savicheva (Rosja) • Lejla Hot (Serbia) • Mosqitoo (Polska) • Patrick Fiori (Francja) • Páll Óskar (Islandia) • Pierrick Lilliu (Francja) • Roch Voisine (Kanada) • Saosin (USA) • Sarah Dawn Finer (Szwecja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Shimai (Hiszpania) • Sonata Arctica (Finlandia) • Zazie (Francja)
Barbara Hascakova (Słowacja) • Betül Demir (Turcja) • Chimène Badi (Francja) • Damian Aleksander (Polska) • Deepest Blue (Wielka Brytania) • Diana King (Jamajka) • Dulce Pontes (Portugalia) • Epica (Holandia) • Go Girl (Japonia) • Gokhan Ozen (Turcja) • Greenskeepers & Colette (USA) • Harry Kain (Polska) • Jonathan Cerrada (Francja) • Kravt (Polska) • Laam (Francja) • Lifehouse (USA) • Lola Ponce (Argentyna) • Lunatica (Szwajcaria) • Murat Boz (Turcja) • Nemesis (Korea Południowa) • Poets of the Fall (Finlandia) • Porcelain and the Tramps (USA) • Rihanna (Barbados) • Sandy (Niemcy) • September (Szwecja) • Sibel Can & Tarkan (Turcja) • Sofi Marinova (Bułgaria) • Soraya Arnelas (Hiszpania) • Superbus (Francja) • Tata Bojs (Czechy) • Toše Proeski (Macedonia) • Vanessa Hudgens & Zac Efron (USA) • Zosia Nowakowska (Polska)
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo