Sylwia Grzeszczak (ur. 7 kwietnia 1989 w Poznaniu) – polska piosenkarka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Closterkeller |
Reprezentant Polski na 15. Worldvision Song Contest |
Następca Totentanz |
Poprzednik Kari |
Reprezentant Polski na 36. Worldvision Song Contest |
Następca Karolina Skrzyńska |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
20. IFP | Tęcza | Reuters | 5 miejsce |
25. IFP | Młody Bóg | Sakuak Nelgonsom | 20 miejsce |
Sanna Nielsen (Szwecja) Vanna (Chorwacja) Jelena Tomasević (Serbia)
Ani Lorak (Ukraina) • Anjeza Branka & Bertan Asllani (Albania) • Bea Bronchal (Monako) • Beirut (USA) • C21 (Dania) • Dana International (Izrael) • Dolores O'Riordan (Irlandia) • Gigi D'Alessio & Lara Fabian (Włochy) • Katka Knechtová (Słowacja) • Lorena Simpson & Filipe Guerra (Brazylia) • Maarja (Estonia) • Mina Kostic & Igor X (Bośnia i Hercegowina) • Monica Naranjo (Andora) • No Angels (Niemcy) • Polina Gagarina (Rosja) • Sanja Lefkova (Macedonia) • Sarah McLachlan (Kanada) • Teitur (Wyspy Owcze) • The Ting Tings (Wielka Brytania) • Tiktak (Finlandia) • Within Temptation (Holandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Anna Armenakyan (Armenia) • Björk (Islandia) • Carly Binding (Nowa Zelandia) • Emma Shapplin (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Kumi Koda (Japonia) • Manana (Azerbejdżan) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Otra Puse (Łotwa) • Rebecca (Indonezja) • Reik (Meksyk) • Rhea (Gujana) • Samael (Szwajcaria) • Se7en (Korea Południowa) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • The AccoLade (Arabia Saudyjska)
Zdyskwalifikowani1: Kat DeLuna & Mr.Vegas & Lil Kim (Dominikana)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
TOP 3 |
Vandroya (Brazylia) • Yuna (Malezja) • Carpark North (Dania) |
Finaliści |
Anna Puu (Finlandia) • Chloe Howl (Wielka Brytania) • Emerentia (Szwecja) • Hebe Tien (Tajwan) • Helena Paparizou (Grecja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Innocence (Andora) • Lizzie Marvelly (Nowa Zelandia) • Mad Heads (Ukraina) • Margaret Berger (Norwegia) • Meg Myers (USA) • Mika & Chiara (Włochy) • Miri Mesika (Izrael) • Namie Amuro (Japonia) • Serebro (Rosja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Tim Bendzko & Cassandra Steen (Niemcy) • Virginia To Vegas & Alyssa Reid (Kanada) • Voltaire Twins (Australia) • Žanamari & J'Animals (Chorwacja) |
Marina and The Diamonds (Wielka Brytania) • Michael Rune & Nadja Gattas (Dania) • Patrick Wolf (Wielka Brytania)
Avril Lavigne (Kanada) • BYentl (Holandia) • Ceca (Serbia) • Chisu (Finlandia) • Demi Lovato feat. Missy Elliott and Timbaland (USA) • Eivør (Dania) • Emeli Sande (Wielka Brytania) • Fallulah (Dania) • Firefox AK (Szwecja) • Florence + The Machine (Wielka Brytania) • Harel Skaat (Izrael) • Kállay Saunders András (Węgry) • Loreen (Szwecja) • Lykke Li (Szwecja) • Niki & The Dove (Szwecja) • Nosowska (Polska) • NOX (Węgry) • Olly Murs (Wielka Brytania) • Renata Tolvai (Węgry) • Sertab Erener (Turcja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Within Temptation (Holandia)
Alicja Janosz (Polska) • Anggun (Francja) • Anine Stang (Norwegia) • Contrabanda.com.ua (Ukraina) • Door Selection & Edyta Strzycka (Polska) • Duffy (Wielka Brytania) • El Canto del Loco (Hiszpania) • Eli Lieb (USA) • Eskmo (USA) • Gotye & Kimbra (Belgia) • Hi-Fi (Rosja) • Karen Lee Orzołek (Korea Południowa) • Lambe Alabakovski & Elena Risteska (Macedonia) • Laura Marling (Wielka Brytania) • Moriarty (Francja) • Nikolajs Puzikovs (Łotwa) • Nyusha (Rosja) • Sara Bareilles & Ingrid Michaelson (USA)
Zdyskwalifikowani1: Jason Walker (USA) • Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Indila (Francja) • Oonagh (Niemcy) • Ida (Dania)
Agnes Obel (Dania) • Broods (Nowa Zelandia) • Celeste Buckingham (Słowacja) • Coeur De Pirate (Kanada) • Diane Birch (USA) • Eleni Foureira (Grecja) • Ella Henderson (Wielka Brytania) • Giuseppe Torrente (Włochy) • Glennis Grace (Holandia) • Indiana (Wielka Brytania) • Lilly Hates Roses (Polska) • Lindsey Stirling & Lzzy Hale (USA) • LP (USA) • Lykke Li (Szwecja) • Noisettes (Wielka Brytania) • Paloma Faith (Wielka Brytania) • Röyksopp & Robyn (Norwegia/Szwecja) • Sam Smith (Wielka Brytania) • Say Lou Lou (Australia) • SIA (Australia) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Zara Larsson (Szwecja)
Andreas Bourani (Niemcy) • Arisa & WhoMadeWho (Włochy) • Austin Mahone (USA) • Brady Toops (USA) • Candyman (Kuba) • Dillon (Niemcy) • El Chacal (Kuba) • Eric Saade (Szwecja) • Farah Loux (Nowa Zelandia) • Gravitonas & Army Of Lovers (Szwecja) • Helene Fischer (Niemcy) • I Monster (Wielka Brytania) • Janne Saar (Estonia) • Jeremih (USA) • Katy B (Wielka Brytania) • Laurel (Wielka Brytania) • Mark Ronson & The Business Intl. feat. Rose Elinor Dougall & Andrew Wyatt (Wielka Brytania) • Meat Loaf (USA) • Mwah! (RPA) • Natassa Bofilou (Grecja) • Paluch (Polska) • Placebo (Wielka Brytania) • Rebecca Ferguson (Wielka Brytania) • Shane Harper (USA) • Samantha Jade (Australia) • Seinabo Sey (Szwecja) • Stromae (Belgia) • The Royal Concept (Szwecja) • The Sounds (Szwecja) • Tooji (Norwegia) • Vegas (Grecja)
1. WSC: Virgin • 2. WSC: Mandaryna • 3. WSC: Abra • 4. WSC: Renia Pączkowska & Verka Serduchka • 5. WSC: Sumptuastic • 6. WSC: Gosia Andrzejewicz • 7. WSC: Natalia Kukulska • 8. WSC: Hania Stach • 9. WSC: Renata Dąbkowska • 10. WSC: Ewelina Flinta • 11. WSC: Adrianna Biedrzyńska • 12. WSC: Doda • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Closterkeller • 15. WSC: Sylwia Grzeszczak • 16. WSC: Totentanz • 17. WSC: Hunter • 18. WSC: Ich Troje • 19. WSC: Żywioły • 20. WSC: Ocean • 21. WSC: Angelika Kiepura • 22. WSC: Julia Marcell • 23. WSC: Anna Lubieniecka • 24. WSC: Sofa & O.S.T.R. • 25. WSC: Pawbeats feat. Madox • 26. WSC: Agnes Milewski • 27. WSC: Piotr Niesłuchowski feat. Ania Dąbrowska • 28. WSC: UnSun • 29. WSC: Dawid Podsiadło feat. Tatiana Okupnik • 30. WSC: The Cuts • 31. WSC: Ewelina Lisowska • 32. WSC: Eleni • 34. WSC: Patrycja Kosiarkiewicz & Effortless • 35. WSC: Kari • 36. WSC: Sylwia Grzeszczak • 37. WSC: Karolina Skrzyńska • 38. WSC: Sorry Boys • 39. WSC: Marika & Maleo Reggae Rockers ft. Buslav • 40. WSC: Barabas • 42. WSC: Justyna Steczkowska & Boban Marković Orkestar • 43. WSC: Ewa Farna • 44. WSC: Poets' Corner • 45. WSC: Arek Kłusowski • 47. WSC: Natalia Szroeder • 48. WSC: Sławomir