TAL właść. Tal Benyerzi (ur. 27 listopada 1989 roku) - izraelska piosenkarka pochodząca z Francji. Podczas 32. Worldvision Song Contest otrzymała tytuł Miss 32. WSC.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik M83 & Zola Jesus |
Reprezentant Francji na 28. Worldvision Song Contest |
Następca The Dø |
Poprzednik Shy'm |
Reprezentant Francji na 32. Worldvision Song Contest |
Następca 1789 les amants de la bastille |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
24. IFP | A L'inernational | Tymon | Półfinał |
TOP 3 |
Anjulie (Kanada) • Kate Ryan & Charlotte Perrelli (Belgia) • Brian Joo & Jade Valerie (Korea Południowa) |
Finaliści |
Aelyn (Ukraina) • Artjom Savitski (Estonia) • David Deyl (Czechy) • Delta Goodrem (Australia) • Eshet Chayil (Izrael) • Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele (San Marino) • Guano Apes (Niemcy) • GusGus (Islandia) • Industry (Irlandia) • Kristina (Słowacja) • Lena Katina (Rosja) • Little Majorette (Szwecja) • Lora (Rumunia) • M.A.N.I. (Monako) • Nadia Ali (Pakistan) • Rasmus Thude (Dania) • TAL (Francja) • The Saturdays (Wielka Brytania) • Tone Damli (Norwegia) • UnSun (Polska) |
Półfinaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Bojan Marovic (Czarnogóra) • Cher (USA) • Göksel (Turcja) • Jasmin (Ghana) • Jurga (Litwa) • Kaya (Serbia) • The Naked And Famous (Nowa Zelandia) • Tom Dice (Luksemburg) • Trackshittaz (Austria) • Trijntje Oosterhuis (Holandia) |
Dyskwalifikacje przed konkursem | |
Dyskwalifikacje w Półfinale |
Jane Zhang (Chiny) • Pia Toscano (Włochy) |
TOP 3 |
Emerentia (Szwecja) • Lisa Lois (Holandia) • Matt Pokora & TAL (Francja) |
Finaliści |
Alex Mica (Rumunia) • Azuro feat. Elly (Włochy) • Bebe Black (Wielka Brytania) • Brooke Fraser (Nowa Zelandia) • David Bustamante (Hiszpania) • Grimes (Kanada) • Iyeoka (Nigeria) • Jannika B (Finlandia) • Jessica Mauboy (Australia) • Mia Diekow (Niemcy) • Nino (Grecja) • Of Monsters and Men (Islandia) • Pamela Ramljak (Chorwacja) • Peter Bič Project (Słowacja) • Roniit (USA) • Shinhwa (Korea Południowa) • Svetlana Loboda (Ukraina) |
Półfinaliści |
Asaf Avidan & The Mojos (Izrael) • Eleni (Polska) • K-Rich (Trynidad i Tobago) • Kirstine Stubbe Teglbjaerg (Dania) • Klangkarussell (Austria) • Limp Bizkit (Łotwa) • Pochonbo Electronic Ensemble (Korea Północna) • Szilvia (Węgry) • Zedd feat. Foxes (Luksemburg) |
Dyskwalifikacje |
Pastora Soler (Hiszpania) • Robin Stjernberg (Szwecja) • Lissie (USA)
Alan (Chiny) • Birdy (Wielka Brytania) • Brice Conrad (Francja) • Chvrches (Wielka Brytania) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Emin (Azerbejdżan) • ENVY (Norwegia) • Faydee & Lazy J (Rumunia) • Glasperlenspiel (Niemcy) • Halina Mlynkova (Polska) • Ivy Quainoo (Niemcy) • James Arthur (Wielka Brytania) • John Mamann & Kika (Francja) • Kadebostany (Szwajcaria) • Kathleen Reiter (Izrael) • Major Lazer (USA) • Mika & Red One (Liban) • Pegase (Francja) • The Hardkiss (Ukraina) • Tone Damli (Norwegia) • Vega (Hiszpania) • Ylvis (Norwegia)
Ahmed Chawki & Pitbull (Maroko) • Andreas Stamos (Grecja) • Asher Monroe (USA) • Azis (Bułgaria) • Bonde de Stronda (Brazylia) • Dragonette (Kanada) • Ed Sheeran (Wielka Brytania) • Elisa (Włochy) • Five Finger Death Punch (USA) • Gabriela Gunčíková (Czechy) • Gin Wigmore (Nowa Zelandia) • Highasakite (Norwegia) • Jenni Vartiainen (Finlandia) • Kerrie Roberts (USA) • Kristina (Słowacja) • L'Arc~en~Ciel (Japonia) • Marc Anthony (USA) • Max Barskih (Ukraina) • PJ Harvey (Wielka Brytania) • Sunrise Inc (Rumunia) • TAL (Francja) • Teška Industrija & Kemal Monteno (Bośnia i Hercegowina)
1. WSC: Mad'House • 2. WSC: Kareen Antonn & Bonnie Tyler • 3. WSC: Rimini Project • 5. WSC: Jonathan Cerrada • 6. WSC: Pascal Obispo & Melissa Mars • 8. WSC: Superbus • 9. WSC: Christophe Mae • 10. WSC: Najoua Belyzel • 11. WSC: La Nouvelle Star • 12. WSC: Emmanuel Moire • 13. WSC: Damien Sargue • 14. WSC: Pauline • 15. WSC: Emma Shapplin • 16. WSC: Grégory Lemarchal • 17. WSC: Shy'm • 18. WSC: Superbus • 19. WSC: Florent Mothe • 20. WSC: Stanislas • 21. WSC: Chimène Badi • 23. WSC: Shy'm • 24. WSC: Judith • 25. WSC: Maud • 26. WSC: Alizée • 27. WSC: M83 & Zola Jesus • 28. WSC: TAL • 29. WSC: The Dø • 30. WSC: Delilah • 31. WSC: Shy'm • 32. WSC: Matt Pokora & TAL • 33. WSC: 1789 les amants de la bastille • 34. WSC: Amel Bent • 35. WSC: Mozart L'Opera Rock • 37. WSC: Indila • 39. WSC: Woodkid • 40. WSC: Christine and The Queens • 41. WSC: Lorie • 43. WSC: Madeon • 48. WSC: Claudio Capéo