Tarja Turunen, właściwie Tarja Soile Susanna Turunen-Cabuli (ur. 17 sierpnia 1977 w Kitee) – fińska wokalistka sopranowa, była wokalistka zespołu metalowego Nightwish. Podczas 14. Worldvision Song Contest otrzymała tytuł Miss 14. WSC.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Thunderstone |
Reprezentant Finlandii na 14. Worldvision Song Contest |
Następca Tiktak |
Poprzednik Daniel Schuhmacher |
Reprezentant Niemiec na 21. Worldvision Song Contest |
Następca Maya Saban |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
16. IFP | Minor heaven | Sakuak Nelgonsom | 10 miejsce |
Udział w Muzycznej Gwiazdce[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
MG 2007 | You would have loved this | backteria | 13 miejsce |
Charlotte Perrelli (Szwecja) Pauline (Francja) Berkani (Albania)
Aiste Pilvelyte (Litwa) • Amel Bent (Maroko) • Amy Macdonald (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Closterkeller (Polska) • David Bisbal (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Erre XI (Portoryko) • Gabi Toth (Węgry) • Harel Skaat (Izrael) • Hayley Westenra (Nowa Zelandia) • Írafár (Islandia) • Marie-Mai (Kanada) • Miro Jaroš (Słowacja) • Nevena (Bułgaria) • Rebeca (Andora) • Roger Cicero (Niemcy) • Silvia Salemi (San Marino) • Tarja Turunen (Finlandia) • Tuana (Rosja) • Yuna Ito (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: brak
12 Stones (USA) • Acento Latino (Kuba) • Angra (Brazylia) • Beduk (Turcja) • Belle Perez (Belgia) • Christophe Willem (Monako) • Diego González (Meksyk) • Electro Team (Chorwacja) • Heather Headley (Trynidad i Tobago) • Jolin Tsai (Chiny) • Kristina (Słowenia) • Mher Mesropyan (Armenia) • Putri Norizah & Hans Anwar (Brunei) • Tina Karol (Ukraina)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sarah Dawn Finer (Szwecja) • Anouk (Holandia) • Debout Sur Le Zinc (Francja)
Alphabeat (Dania) • Andrijana Bozovic (Czarnogóra) • Aneta Langerova (Czechy) Anna Abreu (Finlandia) • Annette Moreno (Hiszpania) • Bryn Christopher (Wielka Brytania) • Dorota Jarema (Polska) • Emil Sigfridsson & Sarek (Szwecja) • Fady Maalouf (Liban) • Hera Björk (Dania) • Jenifer (Francja) • Kate Winslet (Wielka Brytania) • Kumi Koda (Japonia) • Linda Andrews (Wyspy Owcze) • Lisa Miskovsky (Szwecja) • Little Boots (Wielka Brytania) • Malena Ernman (Szwecja) • Marion Raven (Norwegia) • Nguyen Than Hien (Węgry) • Noisettes (Wielka Brytania) • Para Normalnyh (Ukraina) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Tarja Turunen (Finlandia)
Ania Wyszkoni (Polska) • BiS (Rosja) • Boaz Mauda (Izrael) • Damien Rice (Irlandia) • Dusha (Rosja) • Eisblume (Niemcy) • Harel Moyal (Izrael) • Ivana Marić (Bośnia i Hercegowina) • Katharine McPhee (USA) • La Roux (Wielka Brytania) • Mieczysław Szcześniak & Kayah (Polska) • Moya Brennan (Irlandia) • No Angels (Niemcy) • Patrick Bruel (Francja) • Pete Burns (Wielka Brytania) • Sinéad O’Connor (Irlandia) • Tamar Kaprelian (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: Kostas Martakis (Grecja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Piotr Rubik i Przyjaciele (Polska) • Kasia Stankiewicz (Polska) • Ania Szarmach (Polska)
Heidi Klum (Niemcy) • NOX (Węgry)
Aaliyah (USA) • Alexia (Włochy) • Amy Grant (USA) • Anita Lipnicka (Polska) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Bro'sis (Niemcy) • Céline Dion (Kanada) • Chae Yeon (Korea Południowa) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Cliff Richards (Wielka Brytania) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Dean Martin (USA) • Elisabeth Andreassen & Magnus Carlsson (Szwecja) • G4 (Wielka Brytania) • Girls Aloud (Wielka Brytania) • Jars of Clay (USA) • Jessica Simpson (USA) • John Lennon (Wielka Brytania) • Long & Junior (Polska) • Mariah Carey (USA) • Tarja Turunen (Finlandia) • The Cheetah Girls (USA)
Zdyskwalifikowani1: 5ive (Wielka Brytania) • Gunter & The Sunshine Girls (Szwecja) • Michael Buble (Kanada) • Olga Radwan (Polska) • Piasek & Mietek Szcześniak & Jakub Badach & Andrzej Lampert (Polska) • Roan (Polska) • U2 (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
2. WSC: Nightwish • 5. WSC: Hanna Pakarinen • 6. WSC: Nightwish • 7. WSC: Thunderstone • 8. WSC: Lordi • 9. WSC: Hanna Pakarinen • 10. WSC: Ruoska • 11. WSC: Lullacry • 12. WSC: Anna Abreu • 13. WSC: Thunderstone • 14. WSC: Tarja Turunen • 15. WSC: Tiktak • 17. WSC: Humane • 18. WSC: Bleak & Ana Johnsson • 19. WSC: Entwine • 20. WSC: Uniklubi • 21. WSC: Jenni Vartiainen • 22. WSC: Indica • 23. WSC: Sunrise Avenue • 24. WSC: Antti Tuisku • 26. WSC: Poets of the Fall • 27. WSC: Jenni Vartiainen • 29. WSC: Ronya • 30. WSC: Diandra • 31. WSC: Sunrise Avenue • 32. WSC: Jannika B • 34. WSC: Diandra • 35. WSC: Krista Siegfrids • 36. WSC: Anna Puu • 37. WSC: Sandhja • 38. WSC: Jannika B • 40. WSC: Benjamin Peltonen • 41. WSC: Erik Bibb • 42. WSC: Erkki Junkkarinen • 43. WSC: Sanni • 44. WSC: Stig
1. WSC: Sohne Mannheims • 2. WSC: Silbermond • 3. WSC: K3 • 4. WSC: Valentine • 5. WSC: Gracia • 6. WSC: Rammstein & t.A.T.u. • 7. WSC: Groove Coverage • 8. WSC: Oli P • 9. WSC: Yvonne Catterfeld • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: In-Mood & Juliette • 12. WSC: Lucy Diakovska • 13. WSC: Mayor's Destiny • 14. WSC: Roger Cicero • 15. WSC: No Angels • 16. WSC: Subway to Sally • 17. WSC: Isgaard • 18. WSC: Polarkreis 18 • 19. WSC: Alexander Klaws • 20. WSC: Daniel Schuhmacher • 21. WSC: Schiller & Tarja Turunen • 22. WSC: Maya Saban • 24. WSC: Linda Teodosiu • 25. WSC: Sarah Engels • 26. WSC: Frida Gold • 27. WSC: Linda Teodosiu • 28. WSC: Guano Apes • 29. WSC: Luxuslärm • 32. WSC: Mia Diekow • 34. WSC: Guano Apes • 35. WSC: Die Prinzen • 36. WSC: Tim Bendzko & Cassandra Steen • 37. WSC: Yvonne Catterfeld • 39. WSC: Silbermond • 40. WSC: Oonagh • 43. WSC: Glasperlenspiel • 45. WSC: Sarah Connor & Rico Bernasconi • 48. WSC: Leslie Clio • 49. WSC: Lena