Tina Karol (ukr. Тіна Кароль, właśc. Tetiana Liberman (Тетяна Григорівна Ліберман) ur. 25 stycznia 1985 w Orotukan) – ukraińska piosenkarka. Wokalistka w orkiestrze armii ukraińskiej. Uczyła się gry na pianinie po czym przeszła do college'u muzycznego.
W 2006 roku Karol wygrała ukraińskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2006 z piosenką "I am your queen". Jednak tytuł uległ zmianie na "Show me your love". Ukraina ukończyła swój występ na 7 miejscu ze 145 punktami.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Ukrainy na 7. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Eugenia Vlasova & Andru Donalds |
Reprezentant Ukrainy na 14. Worldvision Song Contest |
Następca Ani Lorak |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
9. IFP | Wyshe oblakov | Eurowizja 2003 Blog | 1 miejsce |
11. IFP | Ty Otpusti | Mario20 | Półfinał |
Poprzednik Shiri Maimon |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Wiosna/Lato 2006 |
Następca Grégory Lemarchal |
Udział w Muzycznej Gwiazdce[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
MG 2008 | Tykha nich | Steve | 15 miejsce |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
Charlotte Perrelli (Szwecja) Pauline (Francja) Berkani (Albania)
Aiste Pilvelyte (Litwa) • Amel Bent (Maroko) • Amy Macdonald (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Closterkeller (Polska) • David Bisbal (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Erre XI (Portoryko) • Gabi Toth (Węgry) • Harel Skaat (Izrael) • Hayley Westenra (Nowa Zelandia) • Írafár (Islandia) • Marie-Mai (Kanada) • Miro Jaroš (Słowacja) • Nevena (Bułgaria) • Rebeca (Andora) • Roger Cicero (Niemcy) • Silvia Salemi (San Marino) • Tarja Turunen (Finlandia) • Tuana (Rosja) • Yuna Ito (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: brak
12 Stones (USA) • Acento Latino (Kuba) • Angra (Brazylia) • Beduk (Turcja) • Belle Perez (Belgia) • Christophe Willem (Monako) • Diego González (Meksyk) • Electro Team (Chorwacja) • Heather Headley (Trynidad i Tobago) • Jolin Tsai (Chiny) • Kristina (Słowenia) • Mher Mesropyan (Armenia) • Putri Norizah & Hans Anwar (Brunei) • Tina Karol (Ukraina)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Banaroo (Niemcy) • Why Not? (Polska) • Celtic Women (Irlandia)
Bianca Ryan (USA) • Magnus Carlsson (Szwecja)
Abba (Szwecja) • Anabel Conde (Hiszpania) • Annie Villeneuve & Dany Bedar (Kanada) • Ashanti (USA) • Bozicni Zborcek (Słowenia) • Brian Setzer Orchestra (USA) • Cechomor (Czechy) • Christina Aguilera (USA) • Christmas Band Aid (Chorwacja) • Ewelina Flinta (Polska) • Fabrizio Faniello (Malta) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hania Stach (Polska) • Hayley Westenra (Australia) • Josh Groban (USA) • Kasia Kowalska (Polska) • Katarzyna Skrzynecka (Polska) • Lady Pank (Polska) • Les Enfoires (Francja) • Lou Monte (USA) • Magnus Carlsson & Molly Sandén (Wielka Brytania) • Mariah Carey (USA) • Paulla (Polska) • Pospieszalscy & Justyna Steczkowska (Polska) • Pryma Voce (Polska) • Sarah Brightman (Wielka Brytania) • Sarah McLachlan (Kanada) • Sheryl Crow (USA) • Sylver (Belgia) • Tina Karol (Ukraina) • Turbo Angels (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: Michaela (Słowacja)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Leona • 2. WSC: Ruslana • 5. WSC: Ruslana • 7. WSC: Tina Karol • 9. WSC: Eugenia Vlasova • 10. WSC: Dazzle Dreams • 11. WSC: Iryna Bilyk • 12. WSC: Gaitana • 13. WSC: Eugenia Vlasova & Andru Donalds • 14. WSC: Tina Karol • 15. WSC: Ani Lorak • 16. WSC: Anait Pogosyan • 17. WSC: Oleksandr Ponomaryov • 18. WSC: Avrora • 19. WSC: A.R.M.I.JA. • 20. WSC: Ani Lorak • 21. WSC: Anastasija Prihodko • 22. WSC: Alyosha • 23. WSC: Max Barskih & Svetlana Loboda • 24. WSC: VIA GRA • 26. WSC: Julia Voice • 27. WSC: Svetlana Loboda • 28. WSC: Aelyn • 29. WSC: Ani Lorak • 30. WSC: Thomas Anders & Kamaliya • 31. WSC: Anastasija Prihodko • 32. WSC: Svetlana Loboda • 33. WSC: Ani Lorak • 34. WSC: Goryachiy Shokolad • 36. WSC: Mad Heads • 39. WSC: Mika Newton • 40. WSC: Anna Sedokova • 42. WSC: Max Barskih • 43. WSC: Nastia i Potap • 46. WSC: Alekseev