Tone Damli Aaberge - norweska piosenkarka urodzona 12 kwietnia 1988 roku. Podczas 28. Worldvision Song Contest przyznano jej tytuł Miss 28. WSC.
Udział w Worldvision Song Contest[]
W konkursie występuje już jako Tone Damli.
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Norwegii na 28. Worldvision Song Contest |
Następca Briskeby |
Poprzednik Aleksander With |
Reprezentant Norwegii na 31. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
11. IFP | Fever | Michaelsen | Półfinał |
24. IFP | Winner Of A Losing Game | Zakrześ | 5 miejsce |
TOP 3 |
Anjulie (Kanada) • Kate Ryan & Charlotte Perrelli (Belgia) • Brian Joo & Jade Valerie (Korea Południowa) |
Finaliści |
Aelyn (Ukraina) • Artjom Savitski (Estonia) • David Deyl (Czechy) • Delta Goodrem (Australia) • Eshet Chayil (Izrael) • Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele (San Marino) • Guano Apes (Niemcy) • GusGus (Islandia) • Industry (Irlandia) • Kristina (Słowacja) • Lena Katina (Rosja) • Little Majorette (Szwecja) • Lora (Rumunia) • M.A.N.I. (Monako) • Nadia Ali (Pakistan) • Rasmus Thude (Dania) • TAL (Francja) • The Saturdays (Wielka Brytania) • Tone Damli (Norwegia) • UnSun (Polska) |
Półfinaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Bojan Marovic (Czarnogóra) • Cher (USA) • Göksel (Turcja) • Jasmin (Ghana) • Jurga (Litwa) • Kaya (Serbia) • The Naked And Famous (Nowa Zelandia) • Tom Dice (Luksemburg) • Trackshittaz (Austria) • Trijntje Oosterhuis (Holandia) |
Dyskwalifikacje przed konkursem | |
Dyskwalifikacje w Półfinale |
Jane Zhang (Chiny) • Pia Toscano (Włochy) |
TOP 3 |
Neda Parmac (Chorwacja) • Ewelina Lisowska (Polska) • Samantha Jade (Australia) |
Finaliści |
Abraham Mateo (Hiszpania) • Ahmad Saeedi (Iran) • Anastasia Prikhodko (Ukraina) • Andamiro (Korea Południowa) • Barbara Moleko (Dania) • Emma Marone (Włochy) • Giedre Smolskaite (Litwa) • Gigi Radics (Węgry) • Jan Smit ft. Roos van Erkel (Holandia) • Kristina (Słowacja) • Kristina Maria & JC Chasez (Kanada) • Model (Turcja) • Rebound! (Szwecja) • Sergio Rivero (Andora) • Shy'm (Francja) • Stas Pieha (Rosja) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Tulisa (Wielka Brytania) • Vegas (Cypr) |
Półfinaliści |
Julia Carin (USA) • Kevin Borg (Malta) • Liran Notik (Izrael) • Moonlight Breakfast (Rumunia) • Patrice Roberts (Trynidad i Tobago) • Sunrise Avenue (Finlandia) |
Dyskwalifikacje |
Anggun (Indonezja) • Prata Vetra & Linda Leen (Łotwa) • Sinine & Sandra Nurmsalu (Estonia) |
Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania) • Lisa (Włochy) • Danny Saucedo (Szwecja)
Annie Villeneuve (Kanada) • Daniel Lévi (Francja) • Despina Vandi (Grecja) • Faudel (Francja) • Gergana (Bułgaria) • Hitomi Shimatani (Japonia) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jenifer (Francja) • Joyce & Ridge (Francja) • MakSim (Rosja) • Mariana Popova (Bułgaria) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Natasza Urbańska & Rafał Drozd & Jakub Szydłowski (Polska) • Nightwish (Finlandia) • NOX (Węgry) • Origa (Rosja) • Ruslana (Ukraina) • Sarbel (Grecja) • Shy'm (Francja) • Sunrise Avenue (Finlandia) • The Hush Sound (USA) • Zveri (Rosja)
Amy Winehouse (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Athlete (Wielka Brytania) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Beyonce (USA) • Bic Runga (Nowa Zelandia) • Bizarre (Hiszpania) • Bosson (Szwecja) • Butterfly Boucher (Australia) • Carole Samaha (Liban) • Ceca (Serbia) • Christina Aguilera (USA) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Dalida (Egipt) • Darin (Szwecja) • Darius Danesh (Wielka Brytania) • Dark Moor (Hiszpania) • Elisa (Włochy) • Emilie Simon (Francja) • Eustathia (Grecja) • Evis Mula & Ciganja (Albania) • Free Mind & Omer (Polska) • Groovehouse (Węgry) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Ho Le Thu (Wietnam) • Ira Losco (Malta) • Jennifer Lopez (USA) • Katarzyna Figura (Polska) • Kelly Clarkson (USA) • Kim-Lian (Holandia) • Konstantinos Xristoforou (Grecja) • Laura Pausini (Włochy) • Luca Dirisio (Włochy) • Magalie Vaé (Francja) • Mario Nikolic (Serbia) • Maya Saban & Cosmo Klein (Niemcy) • Mika (Wielka Brytania) • Miri Mesika (Izrael) • Moustafa Amar (Egipt) • Nu Pagadi (Niemcy) • Patrizio Buanne (Włochy) • Patryk Smolarek (Polska) • Polina Gagarina (Rosja) • Pussycat Dolls (USA) • Rebeca (Hiszpania) • Rebeka Dremelj (Słowenia) • Regina Spector (Rosja) • Robert Janowski (Polska) • Rosa Negra (Portugalia) • Sara (Andora) • Sarek (Szwecja) • Shanadoo (Japonia) • Shiri Maimon (Izrael) • Siddharta (Słowenia) • Sweetbox (Japonia) • Tina Karol (Ukraina) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Vladimir Dibskiy (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Ella Koon (Hongkong)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Pastora Soler (Hiszpania) • Robin Stjernberg (Szwecja) • Lissie (USA)
Alan (Chiny) • Birdy (Wielka Brytania) • Brice Conrad (Francja) • Chvrches (Wielka Brytania) • Eliane Muller (Szwajcaria) • Emin (Azerbejdżan) • ENVY (Norwegia) • Faydee & Lazy J (Rumunia) • Glasperlenspiel (Niemcy) • Halina Mlynkova (Polska) • Ivy Quainoo (Niemcy) • James Arthur (Wielka Brytania) • John Mamann & Kika (Francja) • Kadebostany (Szwajcaria) • Kathleen Reiter (Izrael) • Major Lazer (USA) • Mika & Red One (Liban) • Pegase (Francja) • The Hardkiss (Ukraina) • Tone Damli (Norwegia) • Vega (Hiszpania) • Ylvis (Norwegia)
Ahmed Chawki & Pitbull (Maroko) • Andreas Stamos (Grecja) • Asher Monroe (USA) • Azis (Bułgaria) • Bonde de Stronda (Brazylia) • Dragonette (Kanada) • Ed Sheeran (Wielka Brytania) • Elisa (Włochy) • Five Finger Death Punch (USA) • Gabriela Gunčíková (Czechy) • Gin Wigmore (Nowa Zelandia) • Highasakite (Norwegia) • Jenni Vartiainen (Finlandia) • Kerrie Roberts (USA) • Kristina (Słowacja) • L'Arc~en~Ciel (Japonia) • Marc Anthony (USA) • Max Barskih (Ukraina) • PJ Harvey (Wielka Brytania) • Sunrise Inc (Rumunia) • TAL (Francja) • Teška Industrija & Kemal Monteno (Bośnia i Hercegowina)
1. WSC: Morten Harket • 2. WSC: Crazy Frog • 3. WSC: Houmb & Morton Abel • 4. WSC: Lene Marlin • 5. WSC: Wig Wam • 6. WSC: M2M • 7. WSC: Sissel • 8. WSC: Marion Raven • 9. WSC: Maria Mena • 10. WSC: Margaret Berger • 11. WSC: Alejandro Fuentes • 12. WSC: Doruntina • 13. WSC: Maria Haukaas Storeng • 14. WSC: Christine Guldbrandsen • 15. WSC: Helene Bøksle • 16. WSC: Liv Kristine • 17. WSC: Aleksander With • 18. WSC: Marit Larsen • 19. WSC: Maria Arredondo • 20. WSC: DonkeyBoy • 21. WSC: Håvard Lothe & Christine Guldbrandsen • 22. WSC: Bjørn Johan Muri & LidoLido • 24. WSC: Dimmu Borgir • 25. WSC: Maria Haukaas Storeng • 28. WSC: Tone Damli • 29. WSC: Briskeby • 30. WSC: Aleksander With • 31. WSC: Tone Damli Aaberge • 33. WSC: Gaute Ormåsen • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ask Embla • 36. WSC: Margaret Berger • 37. WSC: Monika May • 39. WSC: Maria Mena • 40. WSC: Crossnail • 41. WSC: Madcon & Ray Dalton • 42. WSC: Aurora Aksnes • 45. WSC: Sandra Lyng • 47. WSC: Röyksopp & Susanne Sundfør • 48. WSC: Astrid S