VIA GRA (ВІА Гра, Nu Virgos) - powstała w 2000 roku rosyjsko-ukraiński grupa muzyczna popularna w krajach b.ZSRR. VIA GRA tworzą muzykę pop i dance.
Zadebiutowały ogromny sukcesem singla "Popytka No. 5" w styczniu 2000 roku. Międzynarodową karierę zyskały w 2004 roku dzięki singlowi "Stop! Stop! Stop!". Grupę kreują Dmitriy Kostyuk i Konstantin Meladze. Kostyuk jest managerem i producentem ich płyt, zaś Meladze pisze słowa do utworów Nu Virgos.
Grupa wydała łącznie 5 płyt, ostatnią ("L.M.L.") w 2007 roku.
Skład[]
Obecne członkinie grupy:
- Nadezhda Granovskaja (2000-2002; 2002-2006; 2009-)
- Albina Dzhanabaeva (2004-)
- Tatiana Kotova (2008-)
Byłe członkinie:
- Alеna Vinnitskaya (2000-2003)
- Anna Sedokova (2002-2004)
- Tatiana Naynik (2002)
- Vera Brezhneva (2003-2007)
- Svetlana Loboda (2004)
- Kristina Kots-Gotlib (2006)
- Olga Romanovskaya (2006-2007)
- [Meseda Bagaudinova]] (2007-2009)
Udział w Worldvision Song Contest[]
Edycja | Państwo | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
11. WSC | Rosja | Okean i tri reki (wspólnie z Valerij Meladze) | Backteria | DSQ | |
24. WSC | Ukraina | Den' Bez Tebya | Ad_nar | 46 | 15 |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Rosji na 11. Worldvision Song Contest |
Następca Svetlana Svetikova |
Poprzednik Max Barskih & Svetlana Loboda |
Reprezentant Ukrainy na 24. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Kraj | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
5. IFP | Rosja | Ne Ostavljaj Menja | Eurowizja 2003 Blog | 96 | 5 |
7. IFP | Rosja | 100 Shagov Nazad (wspólnie z Valerij Meladze) | Eurowizja 2003 Blog | 153 | 6 |
7. IFP | Rosja | Stop! Stop! Stop! | C.K.M. | Półfinał | |
8. IFP | Rosja | Net nichego huzhe | C.K.M. | Półfinał | |
9. IFP | Rosja | Obmani, no ostansja | Cortess | Półfinał | |
10. IFP | Rosja | L.M.L. | Carlos | 195 | 9 |
Linda Kiraly (Węgry) Natasha Bedingfield (Wielka Brytania) Samer Issa & Martina Balogova (Czechy)
Adrianna Biedrzyńska (Polska) • Alejandro Fuentes (Norwegia) • Alenka Gotar (Słowenia) • Amerie (Stany Zjednoczone) • Belle Perez (Belgia) • Ceca (Serbia) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • FIR (Chiny) • In-Mood & Juliette (Niemcy) • JoSH (Kanada) • Kiora (Bułgaria) La Nouvelle Star (Francja) • Laura Pausini (Włochy) • Lullacry (Finlandia) • Michalis Hatzigiannis (Grecja) • Nouveau Riche (Szwecja) • Operacion Triunfo 2006 (Hiszpania) • Sharleen Spiteri & Rammstein (Malta) • Thalia (Meksyk) • Vanessa Mae (Singapur) • Zarema (Turcja) • Zehava Ben (Izrael)
Zdyskwalifikowani1: Brak
Alma Cardzic (Bośnia i Hercegowina) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Blero (Albania) • Darine (Liban) • Elena Risteska & Emil Arsov (Macedonia) • Evridiki (Cypr) • Fiamma Fumana (San Marino) • Infernal (Dania) Iryna Bilyk (Ukraina) • Kal Ho Naa Ho (Indie) • Krypteria (Korea Południowa) • La India & Ivy Queen (Portoryko) • Nelly Furtado (Portugalia) • Nina Badrić (Chorwacja) • Páll Óskar (Islandia) • Petra Berger (Holandia) • Salome de Bahia (Brazylia) • Sirusho (Armenia)
Zdyskwalifikowani2: DJ Ötzi (Austria) • Valerij Meladze & VIA GRA (Rosja)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
TOP 3 |
Bereczki Zoltan (Węgry) • Linda Pritchard (Szwecja) • Leona Lewis (Wielka Brytania) |
Finaliści |
Antti Tuisku (Finlandia) • Dimmu Borgir (Norwegia) • Eva Avila (Kanada) • Helena Paparizou (Grecja) • Jaded Sun (Irlandia) • Koit Toome & Birgit Õigemeel (Estonia) • Ladyhawke (Nowa Zelandia) • Linda Teodosiu (Niemcy) • Luca Napolitano (Włochy) • Milica (Bułgaria) • Miligram & Severina (Chorwacja) • Natalia (Hiszpania) • Nádine (RPA) • Samsaya (Indie) • Serebro (Rosja) • Sofa & O.S.T.R. (Polska) • Susanna Kay (Holandia) • Taylor Swift (USA) • The Storm (Dania) VIA GRA (Ukraina) • Younha (Korea Południowa) |
Dyskwalifikacje w finale |
AySel (Azerbejdżan) • Judith (Francja) |
Mumiy Troll (Rosja) • See-Saw (Japonia) • Rita Kleinstein (Iran)
Abra (Polska) • Billy Crawford (Filipiny) • Charlotte Nilsson (Szwecja) • Cirque Du Soleil (Kanada) • DJ Lhasa (Włochy) • Goya (Polska) • Írafár (Islandia) • Jolanta Fraszyńska (Polska) • Katya Nechaeva (Rosja) • Killer (Finlandia) • Lene Marlin (Norwegia) • Manau (Francja) • Mum (Islandia) • Natasha St-Pier (Kanada) • Niccolo Fabi (Włochy) • Paola & Chiara (Włochy) • Rozmarinke (Słowenia) • Ruslana (Ukraina) • Sertab Erener (Turcja) • Stratovarius (Finlandia) • VIA GRA (Rosja) • Virgin (Polska) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Bay City Rollers (Wielka Brytania) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Leila K. (Szwecja) • Łzy (Polska) • Overground (Niemcy) • Patrick Nuo (Szwajcaria) • Paweł Jankowski (Polska) • Piotr Bukartyk (Polska) • Priscilla (Francja) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sistars (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Maarja (Estonia) • Dino Merlin & Żeljko Joksimović (Bośnia i Hercegowina) • Katarzyna Rzadkosz (Polska)
Andrea (Chorwacja) • Antique (Grecja) • Darin (Szwecja) • Fettes Brot (Niemcy) • Florent Pagny (Francja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Helena Vondrackova (Czechy) • Jessica Folcker (Szwecja) • Julie Zenatti (Francja) • Kećup & Monika Absolonová (Czechy) • Monika Brodka (Polska) • Mylene Farmer (Kanada) • Nanne Grönvall (Szwecja) • Nelina (Bułgaria) • Romeo Clive (Estonia) • Sandrine Francois (Francja) • Shirley Clamp (Szwecja) • Thalia (Meksyk) • Tisuby & Georgina (Wenezuela) • Toše Proeski (Macedonia) • Varvara (Rosja) • VIA GRA & Valerij Meladze (Rosja)
Agnetha Faltskog (Szwecja) • Alcazar (Szwecja) • Anastacia (USA) • Ania Dąbrowska (Polska) • Anna Vissi (Cypr) • Bebe (Hiszpania) • Bjelo Dugme (Bośnia i Hercegowina) • Bob Marley & The Wailers (Jamajka) • Cardinals (Estonia) • Fabrika (Rosja) • Fler (Niemcy) • Joana Zimmer (Niemcy) • Karmen Stavec (Słowenia) • Krzysztof Krawczyk (Polska) • Lena Philipsson (Szwecja) • Luis Ejlli (Albania) • Marek Andrzejewski (Polska) • Mc Pele (Brazylia) • Mia Aegerter (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Patrycja Markowska (Polska) • Patryk Smolarek (Polska) • Rita Guerra (Portugalia) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sharona & Daniela Pik (Izrael) • Shpat Kasapi (Macedonia) • Sumptuastic (Polska) • Tori Amos (USA) • Trans-Siberian Orchestra (USA) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Whirpool Production (Niemcy) • William So (Chiny)
Zdyskwalifikowani1: Ksenija (Łotwa) • Lotta Engberg (Szwecja) • Marysia Sadowska (Polska) • Natalie Imbruglia (Australia) • Noir désir (Francja)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
1. WSC: Valeria • 3. WSC: t.A.T.u. • 4. WSC: Varvara • 5. WSC: Dima Bilan • 6. WSC: Julia Savicheva • 7. WSC: Dima Bilan • 8. WSC: Assorti • 9. WSC: Viktoriya Dayneko • 11. WSC: Valerij Meladze & VIA GRA • 12. WSC: Svetlana Svetikova • 13. WSC: Serebro • 14. WSC: Tuana • 15. WSC: Polina Gagarina • 16. WSC: Alsou • 17. WSC: Zhasmin • 18. WSC: Serebro • 19. WSC: Tori • 20. WSC: Slot • 21. WSC: Katya Buzhunski • 23. WSC: Elena Esenina • 24. WSC: Serebro • 26. WSC: In-Yan • 27. WSC: Fabrika • 28. WSC: Lena Katina • 29. WSC: Shyma • 30. WSC: Tesla Boy • 31. WSC: Stas Pieha • 34. WSC: Zlata Ognevich • 36. WSC: Serebro • 39. WSC: Lena Katina • 42. WSC: Vyacheslav Dobrynin • 44. WSC: Sergey Lazarev • 47. WSC: Sergey Lazarev
1. WSC: Leona • 2. WSC: Ruslana • 5. WSC: Ruslana • 7. WSC: Tina Karol • 9. WSC: Eugenia Vlasova • 10. WSC: Dazzle Dreams • 11. WSC: Iryna Bilyk • 12. WSC: Gaitana • 13. WSC: Eugenia Vlasova & Andru Donalds • 14. WSC: Tina Karol • 15. WSC: Ani Lorak • 16. WSC: Anait Pogosyan • 17. WSC: Oleksandr Ponomaryov • 18. WSC: Avrora • 19. WSC: A.R.M.I.JA. • 20. WSC: Ani Lorak • 21. WSC: Anastasija Prihodko • 22. WSC: Alyosha • 23. WSC: Max Barskih & Svetlana Loboda • 24. WSC: VIA GRA • 26. WSC: Julia Voice • 27. WSC: Svetlana Loboda • 28. WSC: Aelyn • 29. WSC: Ani Lorak • 30. WSC: Thomas Anders & Kamaliya • 31. WSC: Anastasija Prihodko • 32. WSC: Svetlana Loboda • 33. WSC: Ani Lorak • 34. WSC: Goryachiy Shokolad • 36. WSC: Mad Heads • 39. WSC: Mika Newton • 40. WSC: Anna Sedokova • 42. WSC: Max Barskih • 43. WSC: Nastia i Potap • 46. WSC: Alekseev