Valentine - niemiecka piosenkarka urodzona 22 czerwca 1988 roku. Podczas 30. Worldvision Song Contest otrzymała nagrodę Publiczności za piosenkę "Creatures of the night".
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik K3 |
Reprezentant Niemiec na 4. Worldvision Song Contest |
Następca Gracia |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Luksemburga na 30. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
10. IFP | Nothing's Changing (wspólnie z Kaje) | obbie | Półfinał |
19. IFP | Black sheep | Scott | 3 miejsce |
Belle Perez (Belgia) Varvara (Rosja) Zanzibar (Węgry)
A*Teens (Szwecja) • Antique (Grecja) • Antony Costa (Wielka Brytania) • Arash & Helena (Iran) • Avril Lavigne (Kanada) • Brian McFadden (Irlandia) • Buttons (Wenezuela) • Creambase (Holandia) • Emiko Shiratori (Japonia) • Hande Yener (Turcja) • INXS (Australia) • Írafár (Islandia) • Katie Melua (Gruzja) • Lene Marlin (Norwegia) • Leslie (Monako) • Manu Chao (Hiszpania) • Pink (USA) • Sexxy (Rumunia) • Vanilla Ninja (Estonia) • Vivian Chow & Karen Tong & Linda Wong (Hongkong) • Wyclef Jean & Claudette Ortiz (Haiti)
Zdyskwalifikowani1: Renia Pączkowska & Verka Serduchka (Polska) • System Of A Down (Armenia) • Valentine (Niemcy)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 |
Adam Lambert (USA) • Diandra (Finlandia) • Valentine (Luksemburg) |
Finaliści |
Aleksander With (Norwegia) • Ana Perisic (Serbia) • Chen Aharoni (Izrael) • Dagna (Litwa) • Delilah (Francja) • Demy (Cypr) • Dia Frampton (Korea Południowa) • Djämes Braun (Dania) • Eleni Foureira (Grecja) • Emeli Sande (Wielka Brytania) • Googoosha (Uzbekistan) • Laura (Estonia) • Misha B (Jamajka) • Sonny Flame (Rumunia) • Tegan and Sara (Kanada) • Tesla Boy (Rosja) • Velile (RPA) |
Półfinaliści |
Alex Saidac (Szwecja) • Caro Emerald (Holandia) • Daniel Landa (Czechy) • Destra Garcia (Trynidad i Tobago) • Gagik Badalyan feat. Sevo (Armenia) • Gökçe (Turcja) • Ibolya Oláh (Węgry) • Luis Fonsi (Portoryko) • Modà feat. Jarabedepalo (Włochy) • Pablo Alborán (Hiszpania) • Paulina Rubio (Meksyk) • The Cuts (Polska) • Thomas Anders & Kamaliya (Ukraina) |
Dyskwalifikacja |
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
The Good Natured (Wielka Brytania) • Valentina Giovagnini (Wielka Brytania) • Valentine (Niemcy)
Avihu Shabat & Michal Amdurski (Izrael) • Clare Maguire (Wielka Brytania) • Garou (Kanada) Getter Jaani (Estonia) • Jamala (Ukraina) • Jołka (Ukraina) • Lianie May & Jay (RPA) • Maro Lytra & TNS (Grecja) • Mozart L'Opera Rock (Francja) • Nolwenn Leroy (Francja) • Nu Pagadi (Niemcy) • Oh Land (Dania) • Oh Laura (Szwecja) • Pati Yang (Polska) • PNAU & Luke Steele (Australia) • Sky Ferreira (USA) • Slava (Rosja) • Wolf Gang (Wielka Brytania) • Yann Tiersen (Francja) • Żywiołak (Polska)
Anjulie (Kanada) • Brigitte Yaghi (Liban) • Chiara (Malta) • Dan Balan & Vera Brezhneva (Mołdawia/Ukraina) • Denis Dumančić (Chorwacja) • Die Drogen (Niemcy) • Lauri (Finlandia) • Nina Zilli & Giuliano Palma (Włochy) • Quest Pistols (Ukraina) • Rachel (Dania) • Super Junior (Korea Południowa) • Tan Bionica (Argentyna) • Zowie (Nowa Zelandia)
1. WSC: Sohne Mannheims • 2. WSC: Silbermond • 3. WSC: K3 • 4. WSC: Valentine • 5. WSC: Gracia • 6. WSC: Rammstein & t.A.T.u. • 7. WSC: Groove Coverage • 8. WSC: Oli P • 9. WSC: Yvonne Catterfeld • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: In-Mood & Juliette • 12. WSC: Lucy Diakovska • 13. WSC: Mayor's Destiny • 14. WSC: Roger Cicero • 15. WSC: No Angels • 16. WSC: Subway to Sally • 17. WSC: Isgaard • 18. WSC: Polarkreis 18 • 19. WSC: Alexander Klaws • 20. WSC: Daniel Schuhmacher • 21. WSC: Schiller & Tarja Turunen • 22. WSC: Maya Saban • 24. WSC: Linda Teodosiu • 25. WSC: Sarah Engels • 26. WSC: Frida Gold • 27. WSC: Linda Teodosiu • 28. WSC: Guano Apes • 29. WSC: Luxuslärm • 32. WSC: Mia Diekow • 34. WSC: Guano Apes • 35. WSC: Die Prinzen • 36. WSC: Tim Bendzko & Cassandra Steen • 37. WSC: Yvonne Catterfeld • 39. WSC: Silbermond • 40. WSC: Oonagh • 43. WSC: Glasperlenspiel • 45. WSC: Sarah Connor & Rico Bernasconi • 48. WSC: Leslie Clio • 49. WSC: Lena
13. WSC: Rob Thomas • 17. WSC: Dan Winter • 18. WSC: Cassandra Steen & Adel Tawil • 19. WSC: Elodie Frege • 20. WSC: Calogero • 21. WSC: Juliette Schoppmann • 22. WSC: Yvonne Catterfeld • 28. WSC: Tom Dice • 30. WSC: Valentine • 32. WSC: Zedd feat. Foxes • 35. WSC: Leslie Clio
27. WSC: Ricki-Lee - "Raining Diamonds" |
35. WSC: Ask Embla - "Writings On The Wall" |