Valeria (ur. 17 kwiecień 1968 r.) - rosyjska piosenkarka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Nowy konkurs |
Reprezentant Rosji na 1. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
3. IFP | The rhythm of the night | Brace Face | 12 miejsce |
8. IFP | Piereley voda | Włodek | 7 miejsce |
9. IFP | Ne Obizhaj Mienja | suu | Półfinał |
Udział w Virtuala Konkurso Kanzono[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
3. VKK | Rasstavanye | Green | Półfinał |
NOX (HUN) Sarek (SWE) Virgin (POL)
Ayla (SLO) • Classix Nouveaux (GBR) • Dana International (ISR) • Georgian Legend (GEO) • Gusanito (ESP) • Hilary Duff (USA) • Kate Ryan (BEL) • Kunle Kuti (NGR) • Leona (UKR) • Mad'House (FRA) • Malina Olinescu (ROU) • Morten Harket (NOR) • S.H.E. (CHN) • Sohne Mannheims (GER) • Valeria (RUS)
Zdyskwalifikowani1: Amel Bent (MAR) • M.I.A. (SRI) • Maarja & Koit Toome (EST)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Magazin (Chorwacja) • Sertab Erener & Mando (Turcja) • Sarek (Szwecja)
Akeboshi (Japonia) • Alcazar (Szwecja) • Blue Cafe (Polska) • Buttercup (Islandia) • Céline Dion (Kanada) • Ewelina Flinta (Polska) • Gareth Gates (Wielka Brytania) • Golec uOrkiestra (Polska) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Jeanette Biedermann (Niemcy) • Kent (Szwecja) • Laura Pausini (Włochy) • Magda Rejtczak (Polska) • Marek Torzewski (Polska) • Michelle & Matthias Reim (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Mylene Farmer (Francja) • Nicol (Łotwa) • Remy Zero (USA) • Robbie Williams (Wielka Brytania) • Sixteen (Polska) • Valentina Giovagnini (Włochy) • Valeria (Rosja) • Verka Serduchka (Ukraina) •
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Tina Karol (Ukraina) • Velvet (Szwecja) • Helena Paparizou (Grecja)
4 United (Niemcy) • BWO (Szwecja) • Camilla Brinck (Szwecja) • Clemence (Francja) • DA BUZZ (Szwecja) • Diamondz (Izrael) • Emre Altug (Turcja) • Evan (Szwecja) • Giorgos Mazonakis (Grecja) • Goya (Polska) • Ivana Jordan (Serbia) • Julia Savicheva (Rosja) • Lorie (Francja) • Ludovic Delamoga (Francja) • Magazin (Chorwacja) • Maya Buskila (Izrael) • Naiara (Hiszpania) • Nexus (Estonia) • Olga Szomańska (Polska) • The Rasmus (Finlandia) • The Servant (Wielka Brytania) • Toronto (Polska) • Vesna Pisarović (Chorwacja)
Akcent (Rumunia) • Amel Bent (Francja) • Ana Cvetkovic (Serbia) • Avraam Russo (Rosja) • Bajm (Polska) • Banaroo (Niemcy) • Belle Perez (Belgia) • Blackmore`s Night (USA) • Crystal (Węgry) • Despina Vandi (Grecja) • Dokaka (Japonia) • Eliza Carthy (Wielka Brytania) • Emma Andersson (Szwecja) • Emmanuel Moire (Francja) • Eva Cassidy (USA) • Faith Evans (USA) • Frida (Dania) • Frou Frou (Wielka Brytania) • Goya (Polska) • Gunesh (Białoruś) • Helena Paparizou (Grecja) • Hilary Duff (USA) • Hot Banditoz (Niemcy) • Í svörtum fötum (Islandia) • Ilona Mitracey (Francja) • Ishida Yuoko (Japonia) • Ivana Brkić (Chorwacja) • Jenifer (Francja) • Justyna Steczkowska (Polska) • Kayah & Polucjanci (Polska) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lamb (Wielka Brytania) • Lee Ryan (Wielka Brytania) • Leslie (USA) • Lilith (Polska) • Madredeus (Portugalia) • Maria Isabel (Hiszpania) • Marina Lima (Brazylia) • Mariza Ikonomi (Albania) • Merche (Hiszpania) • Michalina Talaśka (Polska) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Muse (Wielka Brytania) • Natalia Oreiro (Urugwaj) • Natalia Podolskaja (Białoruś) • Nicola (Rumunia) • Niels Van Gogh (Niemcy) • Nigel Kennedy (Wielka Brytania) • Nun (Polska) • Phil Collins (Wielka Brytania) • Queentastic (Norwegia) • Rednex (Szwecja) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shiri Maimon (Izrael) • Sibel Tuzun (Turcja) • Spice Girls (Wielka Brytania) • Sweetbox (Niemcy) • Tatu (Rosja) • The Rubettes (Wielka Brytania) • Valeria (Rosja) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Vicky Leandros (Grecja) • Vitas (Rosja) • Voltai (Rosja) • Yamboo (Niemcy) • Yiannis Kotsiras (Grecja) • Żeljko Joksimović (Serbia)
Zdyskwalifikowani1: Djs at work (Niemcy) • Fall Out Boy (USA) • Hilary Duff (USA) • Igor Vukojevic (Bośnia i Hercegowina) • Jaromír Nohavica (Czechy) • Roisin Murphy (Irlandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Helena Paparizou (Szwecja) • Alsou (Rosja) • Jelena Tomašević (Serbia)
Anelia & Miro (Bułgaria) • Bojan Bjelic & Indy (Serbia) • Lorie (Francja) • Nikki Webster (Australia) • Paola & Chiara (Włochy) • Preslava (Bułgaria) • RBD (Meksyk) • Ricki-Lee (Australia) • The Veronicas (Australia)
BWO (Szwecja) • Diskoteka Avaria (Rosja) • Fefe Dobson (Kanada) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Michaela (Słowacja) • Natalia Lesz (Polska) • Tamaki Nami (Japonia) • Teräsbetoni (Finlandia) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Kamelot (USA)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
1. WSC: Valeria • 3. WSC: t.A.T.u. • 4. WSC: Varvara • 5. WSC: Dima Bilan • 6. WSC: Julia Savicheva • 7. WSC: Dima Bilan • 8. WSC: Assorti • 9. WSC: Viktoriya Dayneko • 11. WSC: Valerij Meladze & VIA GRA • 12. WSC: Svetlana Svetikova • 13. WSC: Serebro • 14. WSC: Tuana • 15. WSC: Polina Gagarina • 16. WSC: Alsou • 17. WSC: Zhasmin • 18. WSC: Serebro • 19. WSC: Tori • 20. WSC: Slot • 21. WSC: Katya Buzhunski • 23. WSC: Elena Esenina • 24. WSC: Serebro • 26. WSC: In-Yan • 27. WSC: Fabrika • 28. WSC: Lena Katina • 29. WSC: Shyma • 30. WSC: Tesla Boy • 31. WSC: Stas Pieha • 34. WSC: Zlata Ognevich • 36. WSC: Serebro • 39. WSC: Lena Katina • 42. WSC: Vyacheslav Dobrynin • 44. WSC: Sergey Lazarev • 47. WSC: Sergey Lazarev