Within Temptation | |
Rok założenia | 1996 |
Pochodzenie | Holandia |
Gatunek | metal symfoniczny gothic metal rock gotycki |
Aktywność | 1996-nadal |
Wytwórnia płytowa | Gun Records Roadrunner Records DSFA Records |
Aktualni członkowie | |
Sharon den Adel Robert Westerholt Jeroen van Veen Ruud Adrianus Jolie Martijn Spierenburg Stephen van Haestregt | |
Byli członkowie | |
Martijn Westerholt Michiel Papenhove Jelle Bakker Ivar de Graaf Dennis Leeflang Richard Willemse Ciro Palma | |
Strona internetowa |
Within Temptation – holenderski zespół grający metal symfoniczny, istniejący od 1996 roku. Wczesne płyty zespołu można zaliczyć do gothic metalu, a ostatnią do metalu symfonicznego.
Biografia[]
Ta sekcja jest zalążkiem. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Starty w Worldvision Song Contest | |||
5. WSC | 11. miejsce | Ice Queen (Adriann) | 77 |
8. WSC | 4. miejsce | Jilian (Schczur) | 95 |
15. WSC | 13. miejsce | Forgiven (Martucha) | 93 |
Ta sekcja jest zalążkiem. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Poprzednik Creambase |
Reprezentant Holandii na 5. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Marco Borsato |
Reprezentant Holandii na 8. Worldvision Song Contest |
Następca Delain |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Holandii na 15. Worldvision Song Contest |
Następca Dennis |
Nagroda King Kong | ||
---|---|---|
Poprzednik Nowa kategoria |
Piosenka rockowa 8. WSC |
Następca Zablujena Generacija |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
8. IFP | Stand my ground | selek | Dyskwalifikacja |
10. IFP | Somewhere | Rafał_Warszawa | 16 miejsce |
16. IFP | Utopia | Damianos | Dyskwalifikacja |
20. IFP | Sinéad | Paxioo | 6 miejsce |
TOP 3 |
Marie Serneholt (SWE) • Gracia (DEU) • Hanna Pakarinen (FIN) |
Finaliści |
A Thousand Daze (ZAF) • Agnes Monica (IDN) • Anzej Dezan & Sasa Lendero & Maja Slatinsek (SVN) • Aqua (DNK) • BoA Kwon (KOR) • Dima Bilan (RUS) • Helena Vondrackova (CZE) • Jessyca Sarango (PER) • Jewel (USA) • Jonathan Cerrada (FRA) • Kudai (ARG) • Kumi Koda (JPN) • Mystic Alpin (AUT) • Paulina Rubio (MEX) • Saddle Club (AUS) • Sertab Erener (TUR) • Severina (HRV) • Shania Twain (CAN) • Wig Wam (NOR) • Within Temptation (NLD) • Zero Assoluto (ITA) |
Półfinaliści |
Anna Vissi (GRC) • Aventura (DOM) • Edurne (ESP) • Gritos de Guerra (CHL) • Hari Mata Hari (BIH) • K-Maro & Corneille (LBN) • Nexus (EST) • Nikka & Henree (ISR) • Oasis (GBR) • Plastic Bertrand (BEL) • Ruslana (UKR) • Sálin (ISL) • Shakira (COL) • Stevan Faddy (MNE) • Sumptuastic (POL) • Swami (IND) |
Dyskwalifikacje w półfinale |
Luminita Anghel (ROU) • Millie Corretjer (PRI) • Setora (UZB) |
Krypteria (Korea Południowa) Superbus (Francja) KariZma (Bułgaria)
Ampop (Islandia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Assorti (Rosja) • Berksan (Turcja) • BWO (Szwecja) • Declan (Wielka Brytania) • Desperado (Węgry) • Diana Lucas & Bambino (Portugalia) • Elena Risteska & Regina (Macedonia) • Eyal Golan (Izrael) • Faye Wong (Chiny) • Hania Stach (Polska) • Juanita Du Plessis (PRA) • Lordi (Finlandia) • Luis Fonsi (Portoryko) • Marion Raven (Norwegia) • Natalia (Hiszpania) • Nusa Derenda (Słowenia) • Oli P (Niemcy) • Rihanna & Ne-Yo (Barbados) • Slavica Cukteras (Serbia) • T-Rio (Brazylia) • Toby Emerson & Freda (Kanada) • Within Temptation (Holandia) • Yolanda Adams (USA) • YUI (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: Ramy Ayash (Liban)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
Sanna Nielsen (Szwecja) Vanna (Chorwacja) Jelena Tomasević (Serbia)
Ani Lorak (Ukraina) • Anjeza Branka & Bertan Asllani (Albania) • Bea Bronchal (Monako) • Beirut (USA) • C21 (Dania) • Dana International (Izrael) • Dolores O'Riordan (Irlandia) • Gigi D'Alessio & Lara Fabian (Włochy) • Katka Knechtová (Słowacja) • Lorena Simpson & Filipe Guerra (Brazylia) • Maarja (Estonia) • Mina Kostic & Igor X (Bośnia i Hercegowina) • Monica Naranjo (Andora) • No Angels (Niemcy) • Polina Gagarina (Rosja) • Sanja Lefkova (Macedonia) • Sarah McLachlan (Kanada) • Teitur (Wyspy Owcze) • The Ting Tings (Wielka Brytania) • Tiktak (Finlandia) • Within Temptation (Holandia)
Zdyskwalifikowani1: brak
Anna Armenakyan (Armenia) • Björk (Islandia) • Carly Binding (Nowa Zelandia) • Emma Shapplin (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Kumi Koda (Japonia) • Manana (Azerbejdżan) • Nadia Batson (Trynidad i Tobago) • Otra Puse (Łotwa) • Rebecca (Indonezja) • Reik (Meksyk) • Rhea (Gujana) • Samael (Szwajcaria) • Se7en (Korea Południowa) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • The AccoLade (Arabia Saudyjska)
Zdyskwalifikowani1: Kat DeLuna & Mr.Vegas & Lil Kim (Dominikana)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Shiri Maimon (Izrael) • Lucie Silvas (Wielka Brytania) • Anggun (Francja)
Camilla Brinck (Szwecja) • Charlemaine (Niemcy) • Dima Bilan (Rosja) • Edyta Górniak (Polska) • Elena (Rumunia) • Elisa (Włochy) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Ines (Estonia) • Irena Santor (Polska) • Í svörtum fötum (Islandia) • Jill Johnson (Szwecja) • Juanes (Kolumbia) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • LaGaylia Frazier (USA) • Marie N (Łotwa) • NOX (Węgry) • Ofra Haza (Izrael) • Pay TV (Szwecja) • Roser (Hiszpania) • Severina (Chorwacja) • Trzecia Godzina Dnia (Polska) • Valeria (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Camille (Francja)
Ace of base (Szwecja) • Agnetha Faltskog (Szwecja) • Aika (Finlandia) • Amy Diamond (Szwecja) • Anna David (Dania) • Apoptygma Berzerk (Norwegia) • Ayumi Hamasaki (Japonia) • Banda Eva (Brazylia) • D:Ream (Wielka Brytania) • Darin (Szwecja) • Darina (Meksyk) • Diody (Rosja) • Dj Tomekk (Niemcy) • Emma Andersson (Szwecja) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Goldfrapp (Wielka Brytania) • Grégory Lemarchal (Francja) • Iryna Bilyk (Ukraina) • Ivri Lider (Izrael) • Javine (Wielka Brytania) • Josh Groban (USA) • Julia Boman (Estonia) • Kasia Klich (Polska) • L'aura (Włochy) • Lara Fabian (Belgia) • Lars Winnerbäck (Szwecja) • Las Nińas (Hiszpania) • Lasgo (Belgia) • Linda (Rosja) • Lindsay Lohan (USA) • Loona (Holandia) • Marc Lavoine & Bambou (Francja) • Marilou & Garou (Francja) • Martin Stenmarck (Szwecja) • Michelle (Niemcy) • Mumiy Troll (Rosja) • Paris Hilton (USA) • Patricia Kaas (Francja) • Röyksopp (Norwegia) • Ruslana (Ukraina) • Shirley Clamp (Szwecja) • Stone & Stone (Wielka Brytania) • The Loners (Norwegia) • Vanilla Ninja (Estonia) • VIA GRA (Rosja) • Zazie (Francja)
Zdyskwalifikowani1: Blondy (Rumunia) • Caparezza (Włochy) • Katie Melua (Gruzja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Grégory Lemarchal (Francja) • Shayne Ward (Wielka Brytania) • Matt Dusk (Kanada)
Activ (Rumunia) • Anna Tatangelo (Włochy) • Anna Vissi (Cypr) • Bratz (USA) • Carola (Szwecja) • Christina Aguilera (USA) • Helena Paparizou (Grecja) • Jamelia (Wielka Brytania) • Lambe Alabakovski (Macedonia) • Lana Jurčević & Luka Nizetic (Chorwacja) • Lhasa (USA) • Mariza Ikonomi (Albania) • Marquess (Niemcy) • Murat Boz (Turcja) • Najoua Belyzel (Francja) • Nina Matviyenko & Chorus Berehynya (Ukraina) • Reni Jusis (Polska) • Sakis Rouvas (Grecja) • Sidsel Ben Semmane (Dania) • VIA GRA (Rosja) • Within Temptation (Holandia) • Zandra (Wielka Brytania)
Alexandra Ungureanu & Crush (Rumunia) • Amber (Niemcy) • Anna Lesko (Mołdawia) • Apocalyptica & Linda Sundblad (Finlandia) • Aqua (Dania) • Arabesque (Niemcy) • Bonnie Pink (Japonia) • Bosson (Szwecja) • Ceca (Serbia) • Christina Stürmer (Austria) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Colonia (Chorwacja) • E-Type (Szwecja) • Elena Risteska (Macedonia) • Elisa (Włochy) • Emiliana Torrini (Islandia) • Frida (Dania) • Going Through (Grecja) • Gosia Andrzejewicz (Polska) • Hilary Duff (USA) • Ivana Jordan (Serbia) • Justin Timberlake (USA) • Kaje & Valentine (Australia) • Katya Nechaeva (Rosja) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Lordi (Finlandia) • Lorie (Francja) • Luis Fonsi (Portoryko) • Luther Vandros (USA) • Mandaryna (Polska) • Matt Pokora (Francja) • Michai Traistariu (Rumunia) • Mieczysław Szcześniak (Polska) • Modern Talking (Niemcy) • Natasha St-Pier (Kanada) • Nepara (Rosja) • Nichya (Rosja) • Pascal Obispo (Francja) • Pink (USA) • Portishead (Wielka Brytania) • Rita (Izrael) • Ronan Keating & Yusuf Islam (Irlandia) • Sarah Connor (Niemcy) • Sasa Lendero (Słowenia) • Shana Tesh (Francja) • Sogdiana Fedorinskaya (Rosja) • Spring (Wielka Brytania) • System Of A Down (Armenia) • Szymon Wydra & Carpe Diem (Polska) • Taylor Hicks (USA) • Thanos Petrelis (Grecja) • Tina Arena (Australia) • Tina Turner (USA) • Toše Proeski & Anja Rupel (Macedonia) • Vasilisa (Serbia) • Vatra (Chorwacja) • Vesna Pisarović (Chorwacja) • Virgin (Polska) • Zveri (Rosja)
Sarah Dawn Finer (Szwecja) • Anouk (Holandia) • Debout Sur Le Zinc (Francja)
Alphabeat (Dania) • Andrijana Bozovic (Czarnogóra) • Aneta Langerova (Czechy) Anna Abreu (Finlandia) • Annette Moreno (Hiszpania) • Bryn Christopher (Wielka Brytania) • Dorota Jarema (Polska) • Emil Sigfridsson & Sarek (Szwecja) • Fady Maalouf (Liban) • Hera Björk (Dania) • Jenifer (Francja) • Kate Winslet (Wielka Brytania) • Kumi Koda (Japonia) • Linda Andrews (Wyspy Owcze) • Lisa Miskovsky (Szwecja) • Little Boots (Wielka Brytania) • Malena Ernman (Szwecja) • Marion Raven (Norwegia) • Nguyen Than Hien (Węgry) • Noisettes (Wielka Brytania) • Para Normalnyh (Ukraina) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Tarja Turunen (Finlandia)
Ania Wyszkoni (Polska) • BiS (Rosja) • Boaz Mauda (Izrael) • Damien Rice (Irlandia) • Dusha (Rosja) • Eisblume (Niemcy) • Harel Moyal (Izrael) • Ivana Marić (Bośnia i Hercegowina) • Katharine McPhee (USA) • La Roux (Wielka Brytania) • Mieczysław Szcześniak & Kayah (Polska) • Moya Brennan (Irlandia) • No Angels (Niemcy) • Patrick Bruel (Francja) • Pete Burns (Wielka Brytania) • Sinéad O’Connor (Irlandia) • Tamar Kaprelian (Armenia)
Zdyskwalifikowani1: Kostas Martakis (Grecja) • Within Temptation (Holandia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
Marina and The Diamonds (Wielka Brytania) • Michael Rune & Nadja Gattas (Dania) • Patrick Wolf (Wielka Brytania)
Avril Lavigne (Kanada) • BYentl (Holandia) • Ceca (Serbia) • Chisu (Finlandia) • Demi Lovato feat. Missy Elliott and Timbaland (USA) • Eivør (Dania) • Emeli Sande (Wielka Brytania) • Fallulah (Dania) • Firefox AK (Szwecja) • Florence + The Machine (Wielka Brytania) • Harel Skaat (Izrael) • Kállay Saunders András (Węgry) • Loreen (Szwecja) • Lykke Li (Szwecja) • Niki & The Dove (Szwecja) • Nosowska (Polska) • NOX (Węgry) • Olly Murs (Wielka Brytania) • Renata Tolvai (Węgry) • Sertab Erener (Turcja) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Within Temptation (Holandia)
Alicja Janosz (Polska) • Anggun (Francja) • Anine Stang (Norwegia) • Contrabanda.com.ua (Ukraina) • Door Selection & Edyta Strzycka (Polska) • Duffy (Wielka Brytania) • El Canto del Loco (Hiszpania) • Eli Lieb (USA) • Eskmo (USA) • Gotye & Kimbra (Belgia) • Hi-Fi (Rosja) • Karen Lee Orzołek (Korea Południowa) • Lambe Alabakovski & Elena Risteska (Macedonia) • Laura Marling (Wielka Brytania) • Moriarty (Francja) • Nikolajs Puzikovs (Łotwa) • Nyusha (Rosja) • Sara Bareilles & Ingrid Michaelson (USA)
Zdyskwalifikowani1: Jason Walker (USA) • Sophie Ellis-Bextor (Wielka Brytania)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
2. WSC: 24 Love • 3. WSC: Elize • 4. WSC: Creambase • 5. WSC: Within Temptation • 7. WSC: Marco Borsato • 8. WSC: Within Temptation • 9. WSC: Delain • 10. WSC: Krezip • 11. WSC: Petra Berger • 12. WSC: Jan Smit • 15. WSC: Within Temptation • 16. WSC: Dennis • 18. WSC: Do • 19. WSC: Kim-Lian & Linda Bengtzing • 21. WSC: Caro Emerald • 22. WSC: Anouk • 23. WSC: Naomi Lagerwaard • 24. WSC: Susanna Kay • 26. WSC: Glennis Grace • 28. WSC: Trijntje Oosterhuis • 29. WSC: Gers Pardoel • 30. WSC: Caro Emerald • 31. WSC: Jan Smit ft. Roos van Erkel • 32. WSC: Lisa Lois • 34. WSC: Delain • 35. WSC: Sharon Doorson • 37. WSC: Lisa Lois • 38. WSC: Ed Struijlaart • 41. WSC: Omnia • 43. WSC: The Common Linnets • 45. WSC: Listen2Liz • 47. WSC: Do • 49. WSC: The Him
8. WSC: Within Temptation "Jilian" (NLD) • 9. WSC: Zablujena Generacija "Patricija" (SVN) • 10. WSC: Xandria "Ravenheart" (DEU) • 11. WSC: F.I.R. "Di shi xing" (CHN)