Xandria to niemiecka grupa muzyczna wykonująca gothic metal. Powstała w 1997 roku w Niemczech. W kwietniu z powodów osobistych zespół opuściła wokalistka Lisa Middelhauve. 8 lutego, 2009 roku na oficjalnej stronie internetowej zespołu została zaprezentowana nowa wokalistka - Kerstin Bischof.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Reprezentant Niemiec, zespół Xandria, do konkursu wystawił piosenkę "Ravenheart", która wygrała półfinał B, a w finale do ostatniego głosowania toczyła bój z Bułgarią (3 punkty przewagi} i Izraelem (5 punktów przewagi), otrzymując 145 punktów, wygrywając konkurs. Niemcy wygrali w WSC pierwszy raz w historii.
Poprzednik Lena Park |
Zwycięzca Worldvision Song Contest Jesień 2007 |
Następca Linda Kiraly |
Poprzednik Yvonne Catterfeld |
Reprezentant Niemiec na 10. Worldvision Song Contest |
Następca In-Mood & Juliette |
Nagroda King Kong | ||
---|---|---|
Poprzednik Zablujena Generacija |
Piosenka rockowa 10. WSC |
Następca FIR |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
17. IFP | Save My Life | idrian | 25 miejsce |
1. WSC: NOX • 2. WSC: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • 3. WSC: Helena Paparizou • 4. WSC: Belle Perez • 5. WSC: Marie Serneholt • 6. WSC: Fame • 7. WSC: Crystal • 8. WSC: Krypteria • 9. WSC: Lena Park • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: Linda Kiraly • 12. WSC: Julie • 13. WSC: Planeta • 14. WSC: Charlotte Perrelli • 15. WSC: Sanna Nielsen • 16. WSC: Natalia Barbu • 17. WSC: Maya Buskila • 18. WSC: Diana Navarro • 19. WSC: Alexandra Burke • 20. WSC: Matt Dusk • 21. WSC: Marina and the Diamonds • 22. WSC: Saint Vox • 23. WSC: Soma Manuchar • 24. WSC: Bereczki Zoltan • 25. WSC: Racz Gergo • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: Nikki Kavanagh • 28. WSC: Anjulie • 29. WSC: Darin • 30. WSC: Adam Lambert • 31. WSC: Neda Parmac • 32. WSC: Emerentia • 33. WSC: Marco Mengoni • 34. WSC: DonkeyBoy • 35. WSC: Ruth Lorenzo • 36. WSC: Vandroya • 37. WSC: Sophia Del Carmen • 38. WSC: Ruth Lorenzo • 39. WSC: Mary N'Diaye • 40. WSC: Nabiha • 41. WSC: Zella Day • 42. WSC: Rachel Platten • 43. WSC: Mika • 44. WSC: Elisa • 45. WSC: Wanessa • 46. WSC: Molly Pettersson Hammar • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Claudio Capéo • 49. WSC: Kristina Maria
WSC Celebration: Bonnie Tyler & Kareen Antonn • WSC Celebration 2010: Linda Kiraly • WSC Celebration 2012: Giorgia
Xandria (Niemcy) Malina (Bułgaria) Dana International (Izrael)
Alexia (Włochy) • Andre (Armenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Chayanne (Portoryko) • Claudia D'Addio (Szwajcaria) • David Civera (Hiszpania) • Evan (Szwecja) • Ewelina Flinta (Polska) • Gloria Trevi (Meksyk) • Ira Losco (Malta) • Jeff Who? (Islandia) • Krezip (Holandia) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Margaret Berger (Norwegia) • Najoua Belyzel (Francja) • Omar Naber (Słowenia) • Ruoska (Finlandia) • Setora (Uzbekistan) • Six Magics (Chile) • Xryspa & Themis Adamantidis (Grecja) • Yuna Ito (Japonia) • Zseda (Węgry)
Zdyskwalifikowani1: Paolo Meneguzzi (San Marino)
Avril Lavigne (Kanada) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Faye Wong (Chiny) • Hooverphonic (Belgia) • Ivana Jordan (Serbia) • Linkin Park (USA) • LoS ToCAYoS (Boliwia) • MaNga (Turcja) • Nicolai Kielstrup (Dania) • Rihanna (Barbados) • Robert Bilbilov (Macedonia) • Shakira (Kolumbia) • Sugababes (Wielka Brytania)
Zdyskwalifikowani2: Ines (Estonia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Adele (Wielka Brytania) • VNV Nation (Wielka Brytania) • Chisu (Finlandia)
Agnieszka Chrzanowska (Polska) Amanda Jenssen (Szwecja) • Bjørn Johan Muri (Norwegia) • Carrie Haber (Wielka Brytania) • Chloe (USA) • Claudia Cream (Rumunia) • Cyndi Lauper (USA) • Elena Risteska (Macedonia) • Emii (USA) • Eric Saade (Szwecja) • Giusy Ferreri (Włochy) • Karen (Dania) • Kiril & Ras Tweed & Esma Redzepova (Macedonia) • Laleh (Szwecja) • Leki & The Sweet Mints (Belgia) • Marie-Mai (Kanada) • Marina And The Diamonds (Wielka Brytania) • Pauline (Szwecja) • Sandi Thom (Wielka Brytania) • Tanja Savic (Serbia) • Xandria (Niemcy) • ZAZ (Francja) •
Aldona Orłowska (Polska) • Alicja Bachleda-Curuś (Polska) • Babkina Nadezhda & Diskomafija (Rosja) • Christina Aguilera (USA) • Delta Goodrem (Australia) • Elvir Mekić & Selma Bajrami (Macedonia) • Ewelina Pobłocka (Polska) • Five For Fighting (USA) • Franz Ferdinand (Wielka Brytania) • Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc (Polska) • Ismael Lo (Senegal) • Jason Mraz (USA) • Jimmy Eat World (USA) • Malika Ayane (Włochy) • Marco Mengoni (Włochy) • Max Barskih (Ukraina) • Melissa O'Neil (Kanada) • Murat Dalkilic (Turcja) • Pati Yang (Polska) • Sarbel (Grecja) • Silvia Salemi (Włochy) • Susheela Raman (Wielka Brytania) • The All-American Rejects (USA) • Uğur (Turcja) • Viola Brzezińska (Polska) • Vitaa (Francja) • Yodelice (Francja) • Zhenya Otradnaya (Rosja) •
Zdyskwalifikowani: Vera Brezhneva (Ukraina) • Winger (USA)
1. WSC: Sohne Mannheims • 2. WSC: Silbermond • 3. WSC: K3 • 4. WSC: Valentine • 5. WSC: Gracia • 6. WSC: Rammstein & t.A.T.u. • 7. WSC: Groove Coverage • 8. WSC: Oli P • 9. WSC: Yvonne Catterfeld • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: In-Mood & Juliette • 12. WSC: Lucy Diakovska • 13. WSC: Mayor's Destiny • 14. WSC: Roger Cicero • 15. WSC: No Angels • 16. WSC: Subway to Sally • 17. WSC: Isgaard • 18. WSC: Polarkreis 18 • 19. WSC: Alexander Klaws • 20. WSC: Daniel Schuhmacher • 21. WSC: Schiller & Tarja Turunen • 22. WSC: Maya Saban • 24. WSC: Linda Teodosiu • 25. WSC: Sarah Engels • 26. WSC: Frida Gold • 27. WSC: Linda Teodosiu • 28. WSC: Guano Apes • 29. WSC: Luxuslärm • 32. WSC: Mia Diekow • 34. WSC: Guano Apes • 35. WSC: Die Prinzen • 36. WSC: Tim Bendzko & Cassandra Steen • 37. WSC: Yvonne Catterfeld • 39. WSC: Silbermond • 40. WSC: Oonagh • 43. WSC: Glasperlenspiel • 45. WSC: Sarah Connor & Rico Bernasconi • 48. WSC: Leslie Clio • 49. WSC: Lena
8. WSC: Within Temptation "Jilian" (NLD) • 9. WSC: Zablujena Generacija "Patricija" (SVN) • 10. WSC: Xandria "Ravenheart" (DEU) • 11. WSC: F.I.R. "Di shi xing" (CHN)