Yuna Ito (ur. 20 września 1983 w Los Angeles w stanie Kalifornia, USA) - japońska piosenkarka i aktorka. Pochodzi z rodziny japońsko-koreańsko-amerykańskiej. Popularność zdobyła dzięki debiucie w filmie NANA oraz wykonaniu utworu "Endless story" wchodzącego w skład ścieżki dźwiękowej do tegoż filmu.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Starty w Worldvision Song Contest | |||
10. WSC | 4. miejsce | I'm here (Adam) | 127 |
14. WSC | 17. miejsce | Endless story (Ceebee) | 78 |
Ta sekcja jest zalążkiem. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Poprzednik Maaya Sakamoto |
Reprezentant Japonii na 10. Worldvision Song Contest |
Następca Ayumi Hamasaki |
Poprzednik Ai Otsuka |
Reprezentant Japonii na 14. Worldvision Song Contest |
Następca Kumi Koda |
Nagroda King Kong | ||
---|---|---|
Poprzednik Annette |
Spoza Europy 10. WSC |
Następca Destra Gracia |
Xandria (Niemcy) Malina (Bułgaria) Dana International (Izrael)
Alexia (Włochy) • Andre (Armenia) • BoA Kwon (Korea Południowa) • Chayanne (Portoryko) • Claudia D'Addio (Szwajcaria) • David Civera (Hiszpania) • Evan (Szwecja) • Ewelina Flinta (Polska) • Gloria Trevi (Meksyk) • Ira Losco (Malta) • Jeff Who? (Islandia) • Krezip (Holandia) • Lana Jurčević (Chorwacja) • Margaret Berger (Norwegia) • Najoua Belyzel (Francja) • Omar Naber (Słowenia) • Ruoska (Finlandia) • Setora (Uzbekistan) • Six Magics (Chile) • Xryspa & Themis Adamantidis (Grecja) • Yuna Ito (Japonia) • Zseda (Węgry)
Zdyskwalifikowani1: Paolo Meneguzzi (San Marino)
Avril Lavigne (Kanada) • Dazzle Dreams (Ukraina) • Faye Wong (Chiny) • Hooverphonic (Belgia) • Ivana Jordan (Serbia) • Linkin Park (USA) • LoS ToCAYoS (Boliwia) • MaNga (Turcja) • Nicolai Kielstrup (Dania) • Rihanna (Barbados) • Robert Bilbilov (Macedonia) • Shakira (Kolumbia) • Sugababes (Wielka Brytania)
Zdyskwalifikowani2: Ines (Estonia)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
2 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale
Charlotte Perrelli (Szwecja) Pauline (Francja) Berkani (Albania)
Aiste Pilvelyte (Litwa) • Amel Bent (Maroko) • Amy Macdonald (Wielka Brytania) • Anna Vissi (Cypr) • Christine Guldbrandsen (Norwegia) • Closterkeller (Polska) • David Bisbal (Hiszpania) • Elli Kokkinou (Grecja) • Erre XI (Portoryko) • Gabi Toth (Węgry) • Harel Skaat (Izrael) • Hayley Westenra (Nowa Zelandia) • Írafár (Islandia) • Marie-Mai (Kanada) • Miro Jaroš (Słowacja) • Nevena (Bułgaria) • Rebeca (Andora) • Roger Cicero (Niemcy) • Silvia Salemi (San Marino) • Tarja Turunen (Finlandia) • Tuana (Rosja) • Yuna Ito (Japonia)
Zdyskwalifikowani1: brak
12 Stones (USA) • Acento Latino (Kuba) • Angra (Brazylia) • Beduk (Turcja) • Belle Perez (Belgia) • Christophe Willem (Monako) • Diego González (Meksyk) • Electro Team (Chorwacja) • Heather Headley (Trynidad i Tobago) • Jolin Tsai (Chiny) • Kristina (Słowenia) • Mher Mesropyan (Armenia) • Putri Norizah & Hans Anwar (Brunei) • Tina Karol (Ukraina)
Zdyskwalifikowani1: brak
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w półfinale bądź finale
3. WSC: Hinoi Team • 4. WSC: Emiko Shiratori • 5. WSC: Kumi Koda • 6. WSC: Ayumi Hamasaki • 7. WSC: MUCC • 8. WSC: YUI • 9. WSC: Maaya Sakamoto • 10. WSC: Yuna Ito • 11. WSC: Ayumi Hamasaki • 12. WSC: Maaya Sakamoto • 13. WSC: Ai Otsuka • 14. WSC: Yuna Ito • 15. WSC: Kumi Koda • 16. WSC: Kokia • 19. WSC: Mariko Takahashi • 21. WSC: Hitomi Shimatani • 22. WSC: Saint Vox • 26. WSC: Ayumi Hamasaki • 27. WSC: Genki Rockets • 34. WSC: Linked Horizon • 36. WSC: Namie Amuro • 37. WSC: Miyavi • 38. WSC: Asuka Hayashi • 39. WSC: ONE OK ROCK • 46. WSC: Hayley Kiyoko