Yvonne Catterfeld - ur. 2 grudnia 1979 w Erfurcie (Niemcy, Turyngia) - niemiecka wokalistka i aktorka.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Oli P |
Reprezentant Niemiec na 9. Worldvision Song Contest |
Następca Xandria |
Poprzednik Juliette Schoppmann |
Reprezentant Luksemburga na 22. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Tim Bendzko & Cassandra Steen |
Reprezentant Niemiec na 37. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Lena Park (Korea Południowa) Kudai (Chile) Aura (Białoruś)
Christophe Mae (Francja) • Colonia (Chorwacja) • Cristyana (Nikaragua) • Daniel Lindström (Szwecja) • Delain (Holandia) • Grup Hepsi (Turcja) • Hanna Pakarinen (Finlandia) • Helena Paparizou (Grecja) • Hooligans (Węgry) • Kim Wilde (Wielka Brytania) • Maaya Sakamoto (Japonia) • Maria Mena (Norwegia) • Marija Serifović (Serbia) • Monica Naranjo (Hiszpania) • Nek & Laura Pausini (Włochy) • Paps'n'Skar (San Marino) • Raina (Bułgaria) • Regev Hod (Izrael) • Saosin (Kanada) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) • Zablujena Generacija (Słowenia)
Zdyskwalifikowani1: N.E.O. (Litwa)
Annette (Antyle Holenderskie) • Birgitta & Jónsi (Islandia) • Eugenia Vlasova (Ukraina) • Hilary Duff (USA) • Jalebi (Indie) • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Portoryko) • Jessica Muscat (Malta) • Kylie Minogue (Australia) • Renata Dąbkowska (Polska) • Sweety (Chiny) • Tamara Todevska (Macedonia) • Viktoriya Dayneko (Rosja)
Zdyskwalifikowani1: Fabio Almeida (Brazylia) • Sin Bandera (Meksyk)
1 dyskwalifikacje za nie oddanie ważnych głosów w finale
TOP 3 | |
Finaliści |
Alexander Rybak (BLR) • Alyosha (UKR) • Anouk (NED) • Bjørn Johan Muri & LidoLido (NOR) • David Bustamante (ESP) • Diana Florescu (ROM) • Dilana (RSA) • Getter Jaani (EST) • Gin Wigmore (NZL) • Indica (FIN) • Ivi Adamou (GRE) • Julia Marcell (POL) • maNga (TUR) • Maya Saban (GER) • Medina (DEN) • Molnár Márta (HUN) • Nina Zilli (ITA) • Paloma Faith (GBR) • Simona Molinari (VAT) • Yvonne Catterfeld (LUX) |
Półfinaliści |
Amine (MAR) • Beauty Queens (SRB) • CPM22 (BRA) • Dj Ella (LAT) • Dragonette (CAN) • Feminnem (CRO) • Henree & Nikka (ISR) • Katy Perry (USA) • Kerli & Cesare Cremonini (SMR) • Mihrije Braha (ALB) • Nadia Ali (LBY) • SHINee (KOR) • SIA (AUS) • Souad Massi (DZA) • Surge (TRI) |
TOP 3 |
Sophia Del Carmen (Kostaryka) • Cassandre (Monako) • Shang Wenjie (Hongkong) |
Finaliści |
Ailee (Korea Południowa) • Ana Moura (Portugalia) • Arsenium & Sati Kazanova (Mołdawia) • Atiye Deniz (Turcja) • Claydee feat. Alex Velea (Albania) • Cosmo Jarvis (Wielka Brytania) • Delia (Rumunia) • Emilia de Poret (Szwecja) • Indila (Francja) • Lana Del Rey (USA) • Lisa Lois (Holandia) • Lorde (Nowa Zelandia) • Monika May (Norwegia) • MØ (Dania) • Pablo Alborán (Hiszpania) • Sandhja (Finlandia) • Tan Bionica (Argentyna) • Tibor Kocsis (Węgry) |
Półfinaliści |
Coeur De Pirate (Kanada) • Cynthia Mare (Zimbabwe) • Karolina Skrzyńska (Polska) • Mahmundi (Brazylia) • Triin Niitoja & John 4 (Estonia) • Yvonne Catterfeld (Niemcy) |
Dyskwalifikacje |
5 Seconds of Summer (Australia) • Klara. feat. Ambryzy (Czechy) • Miyavi (Japonia) |
1. WSC: Sohne Mannheims • 2. WSC: Silbermond • 3. WSC: K3 • 4. WSC: Valentine • 5. WSC: Gracia • 6. WSC: Rammstein & t.A.T.u. • 7. WSC: Groove Coverage • 8. WSC: Oli P • 9. WSC: Yvonne Catterfeld • 10. WSC: Xandria • 11. WSC: In-Mood & Juliette • 12. WSC: Lucy Diakovska • 13. WSC: Mayor's Destiny • 14. WSC: Roger Cicero • 15. WSC: No Angels • 16. WSC: Subway to Sally • 17. WSC: Isgaard • 18. WSC: Polarkreis 18 • 19. WSC: Alexander Klaws • 20. WSC: Daniel Schuhmacher • 21. WSC: Schiller & Tarja Turunen • 22. WSC: Maya Saban • 24. WSC: Linda Teodosiu • 25. WSC: Sarah Engels • 26. WSC: Frida Gold • 27. WSC: Linda Teodosiu • 28. WSC: Guano Apes • 29. WSC: Luxuslärm • 32. WSC: Mia Diekow • 34. WSC: Guano Apes • 35. WSC: Die Prinzen • 36. WSC: Tim Bendzko & Cassandra Steen • 37. WSC: Yvonne Catterfeld • 39. WSC: Silbermond • 40. WSC: Oonagh • 43. WSC: Glasperlenspiel • 45. WSC: Sarah Connor & Rico Bernasconi • 48. WSC: Leslie Clio • 49. WSC: Lena
13. WSC: Rob Thomas • 17. WSC: Dan Winter • 18. WSC: Cassandra Steen & Adel Tawil • 19. WSC: Elodie Frege • 20. WSC: Calogero • 21. WSC: Juliette Schoppmann • 22. WSC: Yvonne Catterfeld • 28. WSC: Tom Dice • 30. WSC: Valentine • 32. WSC: Zedd feat. Foxes • 35. WSC: Leslie Clio